

Суспільство
Як українські військові виконують миротворчу місію у світі (ФОТО)
На сучасному етапі Збройні Сили України продовжують виконання завдань у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, здійснюють вагомий вклад в справу побудови миру на всій планеті.
Про це повідомили у пресслужбі Генерального штабу України у Фейсбук.
Зазначається, що на цей час 341 військовослужбовець Збройних Сил України беруть участь у 7 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил.
На постійній основі за кордоном виконують завдання два національні контингенти та національний персонал.
У Конго
Перший контингент – 18 окремий вертолітний загін ДР Конго, дислокується та виконує завдання на Африканському континенті у складі Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго з березня 2012 року.
Загальна чисельність контингенту складає 250 осіб (126 офіцерів та 124 особи старшинського, сержантського та рядового складу).

На озброєнні підрозділу знаходиться 8 вертольотів – 4 бойових Ми-24 та 4 транспортних Ми-8, а також 38 одиниць автомобільної та спеціальної техніки. Підрозділ дислокується на аеродромах м. Гома, м. Бені, м. Калеміє та м. Бунія.
Читайте також: Українських вертолітників нагородили медалями ООН
Виконуючи завдання Місії ООН, 18 окремий вертолітний загін проводить повітряну розвідку та спостереження, надає вогневу підтримку наземним силам ООН, забезпечує медичне транспортування та евакуацію поранених. Крім того, екіпажі Ми-8 щоденно забезпечують перевезення персоналу Місії та вантажів, що у свою чергу є важливим елементом забезпечення життєдіяльності Місії.

У КФОР
Другий національний контингент це – інженерний підрозділ, який виконує завдання у складі КФОР під безпосереднім керівництвом командувача сил КФОР, Місії НАТО Kosovo Force – KFOR та базується на військовій базі “Маршал Де Латре де Тасіньї” в Косово, Республіка Сербія.

Загальна чисельність контингенту складає 40 осіб, які виконують завдання з забезпечення свободи пересування територією Косово, окремих заходів інженерного обладнання місць розташування військ та розмінування місцевості в інтересах багатонаціональних підрозділів сил КФОР.

Станом на сьогодні, 51 представник українського національного персоналу виконує завдання в місіях ООН, НАТО та спільних миротворчих силах, серед яких: Місія ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго (12 осіб), Місія ООН у Косово (2 особи), Місія ООН у Республіці Південний Судан (1 особа), Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй (3 особи), Сили ООН з підтримання миру на Кіпрі (1 особа), Тренувально-дорадча місія НАТО “Рішуча підтримка” в Ісламській Республіці Афганістан (13 осіб).
Читайте також: В Україні створили комплекс протидії дронам
Багатопрофільна інтегрована Місія ООН зі стабілізації у Малі (9 осіб), а також Спільні миротворчі сили у зоні безпеки Придністровського регіону Республіки Молдова (10 військових спостерігачів).

При цьому, основними завданнями військових спостерігачів у місіях НАТО, ООН та Спільних миротворчих силах є здійснення заходів з контролю виконання угод про припинення вогню, патрулювання зон відповідальності, збір та аналіз інформації, а також сприяння у наданні гуманітарної допомоги цивільному населенню.
На штабних офіцерів зі складу МОПМБ покладено виконання обов’язків відповідно до займаних посад у складі багатонаціональних штабів та органів управління відповідних місій та операцій ООН та НАТО.

Участь ЗС України в міжнародних місіях має ключове значення для нашої держави і розглядається як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища й, водночас, є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

Беручи участь в МОПМБ військовослужбовці ЗС України, перш за все, забезпечують захист та реалізацію національних інтересів. Завдяки їхнім зусиллям посилюється роль та авторитет держави на світовій політичній арені та формується думка міжнародної спільноти про Україну як про сильну і незалежну державу. Участь наших Збройних Сил у МОПМБ підтверджує намір нашої держави, закріплений у Конституції України, щодо руху набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.

Якісне і бездоганне виконання завдань, відповідальність, мужність і високий професіоналізм особового складу підрозділів та частин Збройних Сил України, які брали та беруть участь у МОПМБ, створили українським миротворцям заслужено високий авторитет у системі НАТО та ООН. Це стало основним підґрунтям для постійного запрошення України до участі у новостворюваних та вже існуючих миротворчих місіях та розширення географії залучення Збройних Сил України до миротворчої діяльності в усьому світі.

Участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки дає вагомі позитивні, як політичні, так і практичні результати, серед яких основними є:
- зміцнення авторитету нашої держави на міжнародній арені;
- створення сприятливого клімату для налагодження та активізації двостороннього політичного та економічного співробітництва з відповідними країнами світу;
- удосконалення військовослужбовцями Збройних Сил України професійних навичок відповідно до стандартів НАТО та ООН;
- впровадження стандартів ЗС провідних країн світу у діяльність ЗС України, що у свою чергу дає змогу досягнути необхідного рівня взаємосумісності з арміями країн-членів НАТО;
- підвищення оперативних спроможностей та ефективності виконання бойових завдань на Сході України в результаті набуття практичного досвіду.
Нагадаємо, в Україні стартував онлайн-курс про НАТО для всіх охочих.
Також в Україні готують перший взвод військової поліції за стандартами НАТО.
Окрім того, у Запоріжжі створили взвод військової поліції за стандартами НАТО.
Як ми повідомляли раніше, Україна та НАТО проведуть спільні військові навчання в акваторії Чорного моря.
Усі фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.
Про це повідомили у команді простору.
Що буде в MLYN design hub
Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.
Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.
«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.
Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція
Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.
«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.
MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.



Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.
Фото: MLYN design hub
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel