

Суспільство
Як українські IT-компанії допомагають у боротьбі з коронавірусом
Третій тиждень в Україні триває карантин, спричинений епідемією коронавірусу. IT-компанії, дизайнери, бізнесмени, громадські організації консолідують зусилля і допомагають країні побороти поширення COVID-19. Багато зусиль до цього докладає і IT-індустрія. Асоціація «IT Ukraine» запускає флешмоб #IT_fights_COVID19 для того, щоб кожен міг дізнатись про ініціативи IT-бізнесу, спрямовані на боротьбу з коронавірусом в Україні.
Для кого флешмоб #IT_fights_COVID19
До участі запрошуємо IT-компанії, IT-кластери в регіонах, а також IT-спеціалістів, які створюють online-платформи чи інші інформаційні сервіси для протидії COVID-19.
Як взяти участь
Просто додайте хештег #IT_fights_COVID19 у ваш наступний пост в соцмережах про те, що зробила компанія чи ініціатива, аби скоріше побороти COVID-19. Так ми дізнаємось про IT-ініціативи, які протидіють коронавірусу.
Нагадуємо, що з самого початку спалаху епідемії коронавірусу в Україні, IT-галузь активно включилась в допомогу.
Як допомагають?
IT-компанії допомагають подолати COVID-19 наступним чином:
- створюють окремі фонди для протидії COVID-19 (N-iX та Innovecs),
- ремонтують / закуповують та передають в лікарні засоби індивідуального захисту для лікарів, медобладнання тощо (ELEKS, Miratech, SoftServe),
- закуповують тест-системи для діагностики COVID-19 (ELEKS, Intellias, N-iX),
- розробляють online-платформи для швидкого реагування на виклики, спричинені захворюванням (досвід SoftServe у співпраці з Львівською обласною радою),
- проводять благодійні кіберспортивні марафони, кошти від яких спрямовують на створення вакцини проти вірусу COVID-19 (Techiia holding).
Ведеться робота і в регіонах:
- IT Dnipro Community та RunIT запустили онлайн-платформу Dnipro vs Covid-19. Вона створена для координації зусиль для допомоги медикам Дніпра в протистоянні коронавірусній інфекції.
- Kharkiv IT cluster запустив ініціативу #IT4Life, в рамках якої станом на 30 березня зібрав 3,7 млн грн на подолання коронавірусу у Харківському регіоні;
- Lviv IT Cluster спільно з міською владою та Штабом оперативного реагування щодо боротьби з поширенням коронавірусу у Львові запустили проєкт United for Health. Станом на 25 березня команда зібрала перші 3 млн грн на боротьбу з коронавірусом на Львівщині.
Якщо ви хочете розповісти про свій успішний досвід протидії COVID-19 — беріть участь у флешмобі #IT_fights_COVID19. Якщо ви хочете допомогти чи потребуєте допомоги — долучайтесь до проєкту #AntiVirus.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.