Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як цивільним підготуватися до зустрічі з нападником. Поради інструктора з самооборони

Опубліковано

Від нападу не застрахований ніхто, а агресор може перестріти нас навіть на знайомій вулиці. Тому вкрай важливо вміти постояти за себе, і найкращий варіант – покращити навички із самооборони. Як підготуватися до зустрічі з нападником та як діяти у конкретних ситуаціях – розповідає інструктор із самооборони.

Олександр Петреченко

Тренер із самооборони, інструктор Федерації крав-мага України
тренер дитячої безпеки у проєкті «Krav Kids»

Знайшов шлях до системи збереження життя

Світ бойових мистецтв цікавив мене з самого дитинства, а вже у 13-річному віці я почав тренуватися регулярно. Спочатку були традиційні єдиноборства – китайське кунг-фу, потім займався за системою cаньда, паралельно вивчав муай-тай. Далі – бокс, джиу-джитсу і ножовий бій.

У мене була жага до знань, хотілося дізнатися якомога більше про світ бойових мистецтв, познайомитися з різними школами. Завжди брав участь у змаганнях, хоча амбіцій у професійному спорті не мав. Спочатку хотілося стати сильним і набути впевненості. Але не менш привабливою виявилася й філософія бойових мистецтв. 

Згодом мотивація для занять спортом змінилася, і я почав шукати систему, яка вчить більш ефективно захищати себе під час вуличного конфлікту. Так я познайомився із крав-мага, яку зараз викладаю.

Крав-мага – це ізраїльська система самооборони. Дослівний переклад з івриту – «контактний бій». Система передбачає швидку нейтралізацію загрози життю. Я маю конкретну методику роботи з учнями, яка гарантує результат. Також вважаю великим плюсом свій досвід занять спортивними єдиноборствами та досвід роботи в охороні, де доводилося неодноразово застосовувати навички, здобуті на тренуваннях. До речі, там же – в охороні – і з’явилися думки про те, що спортивні прийоми не завжди так само ефективні на вулиці, як і на рингу.

Нині працюю інструктором у Федерації крав-мага України, веду регулярні тренування для всіх охочих. Також проводжу семінари з самооборони на теми: «Дитяча безпека», «Самооборона для жінок» тощо. Також я є інструктором рукопашного бою для тілоохоронців. Ще проводжу індивідуальні навчання та онлайн-заняття, які в сучасних реаліях стали актуальними й показали свою ефективність.

Впевненість дає лише практика

У будь-який момент ми можемо опинитися наодинці з нападником, і нам доведеться покладатися тільки на свої знання, вміння та навички. На вулицях українських міст зараз небезпечно. Люди налякані й розлючені. Градус емоційної напруженості високий, зірватися в такому стані може кожен.

Фото: Facebook / Уроки самообороны / Krav-maga в Харькове

Заняття самообороною – це спосіб окультурити свою агресію, спрямувати її в потрібне гирло. Зрештою, єдиним ефективним рішенням проти злих і жорстоких людей є добрі люди, більш кваліфіковані в насиллі.

Дехто вважає, що достатньо знати теорію, як діяти у певних випадках. З одного боку, знаючи, які загрози можуть на вас чекати, ви можете уникнути їх, просто обходячи місця підвищеної небезпеки. Та з іншого – набагато важливіше мати реальну впевненість у своїх силах, що ґрунтується на знаннях і досвіді. Якщо такого внутрішнього відчуття немає, то шанси на успіх малі. Впевненість у своїх силах закріплюється на тренуваннях, коли ви неодноразово отримуєте позитивний результат від своїх дій.

Самообороні треба вчитися змалечку

Починати тренування з самооборони можна вже з семи років. У цьому віці дитина отримує свій перший «шматок свободи». Вона починає самостійно ходити до школи та повертатися додому. Це період, коли вона може взаємодіяти з іншими людьми без контролю батьків.

У цьому віці дитині вже час пояснити, хто такий незнайомий дорослий, як поводитися зі сторонніми людьми. Необхідно розʼяснити, як правильно падати так, щоб не травмуватися, наприклад, під час ожеледі. У дитині треба розвинути спритність і гнучкість, сенситивний період яких – саме у віці 7-12 років.

Фото: Facebook / Уроки самообороны / Krav-maga в Харькове

Регулярні заняття в загальній групі підійдуть відносно здоровим людям, які не мають протипоказань. Якщо в людини є проблеми зі здоров’ям, то краще займатися індивідуально з тренером. Або слід бодай попередити інструктора про свої проблеми та керуватися головним правилом на тренуваннях: «Уникай пошкоджень!».

Адаптовуйте прийоми під вуличні умови

Заняття самообороною можна розділити на дві частини: технічну та тактичну. Техніка була запозичена з різних видів спорту – бокс, боротьба, карате тощо – і адаптована до реалій вуличного конфлікту.

Наприклад, я не вчу завдавати високих ударів ногами в голову, бо на вулиці не буде можливості розминатися, чоловік може бути в джинсах, дівчина – у спідниці й на підборах, під ногами може бути лід або багнюка, тому це ризиковано. Але ми можемо, наприклад, вдарити коліном у пах або завдати ударів по ногах.

Прийом з боксу – удар у голову кулаком – також можна адаптувати для використання на вулиці, і удар буде завданий долонею, аби не травмувати руку. Такий удар буде не менш ефективним, ніж кулаком, але набагато безпечнішим для вас.

Агресію з тренувань не «беріть» додому

У контексті тактики також є кілька «ключів», які ми використовуємо. Перш за все – психологічна установка. Потрібно розуміти, що для придушення чужої агресії потрібна більша агресія з вашого боку. Є спеціальні вправи, які вчать людину проявляти керовану агресію.

Також є два принципи, які завжди треба мати на увазі та враховувати:

1) Противник не один.

2) Противник озброєний.

Уміння входити в певний стан психіки є дуже важливим. Це навичка, яку можна й потрібно тренувати. Було помічено, що є стан, у якому людина стає більш схильною до травмувань. Я б назвав його «розхлябаністю». Він протилежний концентрації й уважності, які так необхідні на тренуваннях.

Один майстер тайцзицюань сказав: «Сто кроків до тренування і сто кроків після – приведуть до 100 років життя». Грати зі смислами цієї фрази можна по-різному, але мені подобається думати, що йдеться саме про вміння взяти правильну психологічну «вистройку» перед тренуванням та не забути змінити її на більш доречну після закінчення заняття.

Той рівень агресії, який культивується в спортзалі, не потрібно тягнути у своє буденне життя. Навпаки, працюючи правильно і регулярно з енергією агресії, людина розвиває фонову приязність у повсякденному житті.

Дбайте про власну безпеку

Головне правило – «уникай пошкоджень». Потрібно розуміти, що тренуєтеся ви не заради спортивних результатів, ваше завдання – не стати жертвою вуличного конфлікту. Будь-яка отримана травма може призвести до зворотного ефекту.

Приділяйте велику увагу розминці. Привчіться якісно розігрівати тіло перед початком заняття. Найчастіше травми виникають через неправильний і недостатній розігрів. Є стара приказка у світі спорту: «Краще розминка без тренування, ніж тренування без розминки».

Новачки часто бояться ставати в пару з досвідченими учнями, бо вважають, що у них не буде шансу протидіяти, так ще й по голові отримають. Але це зовсім не так. Новачки ще не напрацювали навичку дозувати силу своїх дій. Крім того, люди без досвіду частіше піддаються емоціям, наприклад, під час спарингів. Досвідчений же учень навпаки володіє самоконтролем, уміє дозувати силу й добре відчуває дистанцію. Тренуйтеся з тими, хто сильніший, – і ви самі станете сильнішими.

Фото: Facebook / Уроки самообороны / Krav-maga в Харькове

Травми бувають досить рідко. Найчастіше це трапляється у новачків або людей, які не виконують завдання, поставлене тренером. Самооборона – це контактний вид, і ризик травми є, хоча й мінімальний. Частіше це синці й садна.

Перед тим, як піти на заняття, переконайтеся, що ви взяли із собою засоби індивідуального захисту: капу (захист зубів) і бандаж для захисту паху. Це мінімальний набір джентльмена на уроках самооборони (для дівчат так само).

Ми використовуємо екіпірування: шоломи, рукавиці, захист гомілки тощо. Навчальні макети ножів і палиць не травматичні, тому рівень безпеки на заняттях високий. Але все залежить від вас.

Закріплюйте навички у стресі

Існує кілька тем тренувального процесу: робота проти озброєного нападника, звільнення від захватів, бій лежачи, груповий бій, захист третіх осіб, сценарні тренінги.

Важливо навчитися застосовувати прийоми в реальному житті. Для цього існує методика вивчення технік. Вона міститься з декількох етапів:

1) повільний і слабкий;

2) повільний і сильний;

3) швидкий і сильний.

Фото: Facebook / Уроки самообороны / Krav-maga в Харькове

Коли всі ці етапи пройдені та багаторазово повторені без помилок, переходимо до наступного етапу. Тепер потрібно навчитися діяти в умовах, наближених до реальних. Для цього ми використовуємо стрес.

Механізм стресу такий, що в кров викидається коктейль гормонів, який змінює наш стан. Це ефект тунельного зору, збільшення пульсу, погіршення дрібної моторики, підвищення грубої моторики. У такому стані більшість складних методик, заснованих на дрібній моториці, припиняють працювати.

Ми використовуємо природний механізм стресу для того, щоб зрозуміти, на що ми дійсно здатні, але робимо це штучно. Наприклад, рівень пульсу ми підіймемо до необхідного виконанням швидкісно-силових вправ, периферичний зір приберемо вправою для тренування вестибулярного апарату тощо. А ще приберемо освітлення, включимо гучну музику, застосуємо стробоскоп. І ось за всіма параметрами людина перебуває в стані стресу, і тоді пробує звільнитися від захвату знайомою технікою.

Стрес-тренування та сценарні тренінги показують, наскільки ви реально готові застосувати свою навичку. Але все це відбувається дуже поступово та методично.

Атакуйте нападника в одну з трьох зон

Техніка прийомів сильно залежить від антропометрії, тобто різниці в зрості та вазі двох сторін. Наші дії мають досягати максимальної ефективності при мінімальних зусиллях. Отже, удари слід завдавати туди, де нападник не буде захищений одягом або розвиненими м’язами. Це три зони ураження: очі, горло, геніталії. Навіть якщо перед вами спецпризначенець у повному спорядженні, з шоломом і бронежилетом, ви зможете атакувати ці зони.

В очі атакуємо пальцями рук, у горло можна завдати удар ліктем, кулаком або ребром долоні, у пах краще бити коліном чи ногою – залежно від відстані.

Читайте також: Рятуємо українців від російських снарядів. Як «БАЗА UA» евакуює людей із прифронтових територій

Якщо вас схопили за горло і душать або тримають за руку чи одяг, намагаються затягнути в підворіття або машину, то слід застосувати правило «точка загрози». Воно вчить спочатку визначити, яка дія суперника завдає вам максимального ризику, і відразу ж її усунути.

Наприклад, вас душать двома руками за шию спереду. Здавалося б, людина стоїть прямо перед вами, напрошується думка завдати удару у пах. На перший погляд, це логічно, але він тримає вас за шию, і є ймовірність, що противник стисне пальці від нестерпного болю. Не варто так ризикувати.

Алгоритм дій має бути таким: спочатку прибираємо загрозу (скидаємо руки нападника з шиї), а наступною дією, майже одночасно з першою, завдаємо удару в пах.

Відступайте, якщо погрожують зброєю

Коли противник озброєний, ми розділяємо два шляхи розвитку конфлікту. Перший – це загроза зброєю. Наприклад, він дістав ніж і вимагає віддати вміст ваших кишень. У цьому випадку дешевше розплатитися грошима, їх ви ще зможете заробити. Ризикувати життям і здоров’ям заради матеріальних цінностей не розумно.

Фото: Facebook / Уроки самообороны / Krav-maga в Харькове

Але, знову ж таки, немає жодної гарантії, що після пограбування конфлікт не переросте в напад. І тут ми зіштовхуємося з другим типом збройного конфлікту – це атака зброєю. Мотивація такої людини в іншому – вона хоче вбити або завдати значної шкоди вашому здоров’ю.

Протистояти озброєному, агресивному нападнику дуже проблематично навіть для підготовленого інструктора. Вибратися з такої сутички без пошкоджень, найімовірніше, не вийде. Є таке прислів’я: «Якщо ти граєш із водою – ти намокнеш». Тобто, якщо ти захищаєшся від ножа, у тебе будуть порізи.

Знаходьте тренера-фахівця

Важливо мати спільну з тренером спільну мету. Колись прочитав книгу Моріхея Уесіби, засновника айкідо, де він давав поради щодо пошуку вчителя. Запам’яталася фраза: «Хочеш знайти хорошого вчителя – шукай небайдужого». Співпереживання до результату свого учня – це якість, яка притаманна професійному тренеру, але не єдина.

Особистісні якості, власний досвід і, найголовніше, знання методики навчання – ось, що робить тренера професіоналом. Також, щоб зрозуміти рівень тренера, можна подивитися на його кращих учнів. Таких зазвичай небагато: 2-3 людини з великої групи. Дивлячись на кращих, ви зрозумієте, чого можна навчитися у цього тренера, маючи особисте прагненням і працелюбність.

Шукайте якісну літературу та фільми

Я не рекомендую читати літературу, в якій ілюструються техніки та прийоми. Це може бути цікаво, але отримати практичну користь складно. Зовсім інша справа – книги про культуру особистої безпеки, психологію вуличних конфліктів, методи деескалації, ситуативну готовність, вербальне дзюдо. Там описується багаж теоретичних знань, який допоможе зрозуміти, за якими правилами розвивається конфлікт, які засоби самооборони носити з собою, як правильно поводитися в складній ситуації.

Фото: krav-maga.ua

Мабуть, найкраще, що я читав на цю тему, – книга президента Федерації крав-мага України Антона Фарба «Сам собі тілоохоронець». Там конкретні поради, без «води» та глибоке бачення цього питання.

У фільмах варто звертати увагу на деталі. Наприклад, фільм «Забавні ігри» – це енциклопедія порушень пильності. Головні герої впускають у дім людей, які знущаються з них. Усе це стає можливим через низку несуттєвих, на перший погляд, порушень пильності. У сюжеті – реальна історія.

Перегляд відео – корисний, пізнавальний інструмент, яким потрібно користуватися. Але замінити цим увесь тренувальний процес не можливо. З плюсів – ви перебуваєте в інформаційному полі, яке підігріває ваш інтерес до теми, вивчаєте теорію і, як наслідок, не відкладатимете повернення в зал, щойно така можливість з’являється.

Більше практикуйтеся

У самостійній практиці (тренування без контролю тренера) важливо не напрацьовувати помилки, бо їх буде складно виправляти, і це забере багато часу.

Але якщо ви впевнені у своїх знаннях, тоді вперед: чим більше повторень, тим краще. Візьміть улюблену техніку і відточіть її до автоматизму. Великий Брюс Лі казав: «Я не боюся того, хто вивчає 10 тисяч різних ударів, я боюся того, хто вивчає один удар 10 тисяч разів».

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі