Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/7NGoQZZ1LeUSSSSSS

Суспільство

Як троє друзів відкрили кав’ярню, щоб знайти загубленого кота (ВІДЕО)

Опубліковано

Цій історії міг би позаздрити Ремарк: троє друзів, вирвавшись із окупованих міст, відкрили кав’ярню… у вікні!

І тепер разом печуть цибулеві пироги, щоби мати гроші на пошуки загубленого кота…

Про пригоди друзів розповідає ШоТам.

Містер Кіт загубився під час окупації Київщини.

Щоб знайти свого котана, Сергій Стоян почав… пекти пироги у Львові, бо на пошуки в деокупованих містах, а потім і за кордоном потрібні круглі суми.

На допомогу прийшли друзі Іван і Дарина: гуртом зібрали 10 000 грн. Уподобали вікно на Руській, 6 і почали продавати там свої пироги.

Сергій – з Ірпеня, Іван – з Бородянки, Дарина – з Чернігівщини. Ці троє, наче герої Ремарка, тримаються у цій війні завдяки своїй дружбі.

Разом переживали час, коли рідні домівки були в окупації.

«Дуже важко було. Частина моїх родичів була майже весь час в окупації. І я був подумки з ними. Це важко, важко усвідомлювати, що ти тут, де нічого не відбувається, ну, там пару прильотів, тривога, а там вони в окупації і в них там якісь російські прапори висять, ганчірки ці…», — каже Іван Демченко, співзасновник кав’ярні КІІТ.

Нині разом винаймають житло, вчаться вести бізнес, шукають Кота. Дарина навіть їздила за кордон – шукала серед евакуйованих туди тварин.

Сергій невтомно продовжує пошуки на Київщині.

Читайте такожЗі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ

«Один раз на два тижні повертаюсь назад, додому, на Київщину. З купою листівок ходжу містом, розклеюю їх, у цьому вже і нема сенсу, бо мене там кожна собака знає, але листівки недовго зберігаються, бо вітер, дощ, тому треба поновлювати. Спілкуюся з людьми, шукаю, підгодовую інших тварин», — Сергій Стоян, співзасновник кав’ярні КІІТ.

«А через дві «і» це тому що коли я його шукаю, ходжу вулицями, гукаю, це звучить подовжено: кі-і-іт!», — Сергій Стоян, співзасновник кав’ярні КІІТ.

Друзі жартують, що досі не мають зарплати й живуть у потягах. Бо відкрили ще одне віконце КІІТ у столиці й готуються відкрити залу у Львові.

Але весь успіх Сергій готовий віддати, щоб обійняти свого кота.

«Без кота цього 100% нічого не було б. Але якби мене попросили все це віддати, щоб усе повернулось, як було, я б це зробив», — Сергій Стоян, співзасновник кав’ярні КІІТ.

Нагадаємо, переселенка з Донеччини відкрила центр допомоги на Франківщині.

Також ШоТам розповідав, як картини незрячого художника з Донеччини допомагають ЗСУ.

Суспільство

В екшн-грі Hades II зʼявилась українська локалізація

Опубліковано

Supergiant Games оголосила про початок закритого технічного тестування свого нового проекту Hades II. Після завершення цього етапу гра вийде в ранній доступ на платформі Steam. Важливо відзначити, що вже на даному етапі гравцям доступна українська локалізація.

Про це повідомляє головний редактор PlayUA Олег Куліков, який опублікував перші скриншоти з українською мовою в Hades 2.

фото: Hades 2

Історія додавання української мови в Hades II

Спочатку команда Supergiant Games не планувала додавати українську мову. Однак активні заклики українців переконали їх змінити своє рішення, і незабаром студія оголосила, що українська мова все-таки буде присутня в Hades 2, разом із кількома додатковими (турецькою, традиційною китайською та грецькою) локалізаціями.

фото: Hades 2

Розробники підкреслили, що переклад проєкту був складним завданням, оскільки перша частина містила текст обсягом приблизно 300 000 слів.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про гру

Продовження давньогрецького рогалика Hades 2018 року. Нова історія розповість про безсмертну принцесу підземного світу Меліное, яка намагається дістатися свого батька Аїда — полоненого Титаном Часу Хроносом. Їй належить дослідити великий і смертоносний міфічний світ, перемагаючи орди монстрів за допомогою всієї сили Олімпу. У грі будуть покращена система прокачування та безліч нових героїв.

Нагадаємо, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Також ми повідомляли, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Фото: Hades 2

Читати далі

Суспільство

В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

Опубліковано

Головне управління розвідки Міноборони назвало втрати російської армії внаслідок удару по військовому аеродрому в Джанкої.

Про це повідомляє ГУР МО

17 квітня 2024 року внаслідок успішної операції Збройних Сил України на військовому аеродромі міста Джанкой у тимчасово окупованому Криму знищено або критично пошкоджено:

  • 4 пускові установки ЗРК С-400;
  • 3 радіолокаційні станції;
  • пункт управління засобами ППО;
  • апаратура спостереження за повітряним простором “Фундамент-М”.

Кількість уражених або знищених об’єктів авіації ворога та чисельність втрат серед особового складу російської окупаційної армії уточнюється.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Про Головне Управління Розвідки

Головне управління розвідки Міністерства оборони – орган воєнної розвідки. Головна мета установи – здобуття та аналіз інформації про військовий потенціал інших країн та загрози військового характеру. За оцінками експертів ГУР МО входить до десятки найефективніших розвідок світу. Слабкою стороною ГУР є застаріла технічна база та низький рівень соціального забезпечення співробітників.

ГУР МО хоч і входить до складу Міністерства оборони, проте фінансується окремим рядком у державному бюджеті і підпорядковане безпосередньо Президенту України. Співробітники ГУР МО діють в інших країнах світу зазвичай під видом аташе дипломатичних представництв.

Нагадаємо, що в Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки.

Фото: ГУР МО

Читати далі

Суспільство

“Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Опубліковано

2 травня відбудеться офіційна премʼєра документального фільму “Ми були рекрутами”, знятий режисером Любомиром Левицьким. Фільм розповідає історії бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Про це повідомляють на Youtube-каналі B&H Film Distribution Company.

Опис фільму

Фільм розповідає про 19-річного військовослужбовця з позивним “Журналіст”, який приєднався до ЗСУ з метою документування історій бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Головний герой розкриває життєві історії восьми воїнів, відображаючи їх не лише як військовослужбовців, але й як звичайних людей зі своїми мріями про сім’ю та мирне майбутнє. У фільмі показані реальні військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади, такі як Тоха, Хата, Схід, Дацик, Істок, Хельга, Док та Хмурий.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про режисера

Любомир Левицький – відомий український кінорежисер, сценарист, продюсер та спікер. Він зняв такі фільми, як “Штольня”, “Тіні незабутих предків”, “Скажене весілля 3”, “#SelfieParty”. У 2023 році Левицький представив документальний фільм “Йди за мною”, який розповідає про військову рятувальну операцію з використанням дронів у місті Ізюм літом 2022 року.

Нагадаємо, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Також ми повідомляли, що рятувальники показали, як виглядає Піп Іван.

Фото: афіша фільму

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: