Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як стати власником магазину

Опубліковано

Свій невеликий продуктовий магазин можна відкрити за $ 15-20 тис., а повернути інвестиції – менше, ніж за рік. Про що потрібно пам’ятати майбутнім підприємцям

Торгівля – один з найпривабливіших бізнесів для підприємців. Глава Директорату асоціації франчайзингу Андрій Кривонос каже, що запит на пошук франшизи для відкриття власного магазину – один з найпоширеніших серед підприємців. Стати власником торгової точки можна за $ 15-20 тис. Але щоб отримувати прибуток краще відкрити відразу декілька об’єктів.

Про що треба пам’ятати підприємцю – розбирався ШоТам.

З чого почати

Перед тим, як відкрити свій магазин, треба зрозуміти – підприємець буде його розвивати самостійно або по франчайзингу (під чужою торговою маркою), розповідає Андрій Кривонос. Назва магазину не грає для споживачів вирішальну роль – за покупками вони підуть туди, де кращий асортимент, більш прийнятні ціни і головне – краще обслуговування. Як він буде називатися – неважливо. 

Найбільший в Україні франчайзер на ринку продуктового рітейлу – луцька мережа «Наш край». На сайті мережі вказано, що невеликий магазин площею 50-150 кв м і асортиментом близько 5 тис. найменувань обійдеться в 12 тис. євро. Більший за площею магазин (від 150 кв м до 300 кв м), на полицях якого можна розмістити від 5 тис. до 15 тис. найменувань продукції, коштує 30 тис. євро. За роботу під торговою маркою мережі доведеться платити внесок в розмірі 77 грн за один квадратний метр в місяць. Якщо підприємець захоче розвивати бізнес самостійно, то інвестиції будуть приблизно такими ж.

Вибір приміщення

Зазвичай, для відкриття магазину краще орендувати приміщення площею не менше 100 кв м, розповідає директор агентства нерухомості «Брок-Ріелті» Дмитро Корчев. Причому, на відміну від ресторанів, найкращий майданчик для такого магазину – густонаселений масив, а не центральна частина міста. Хорошим варіантом може бути оренда приміщення на першому поверсі новобудови, які зараз активно будуються. Ставки можуть становити $ 8-10 за кв м. Орендувати дорожчі приміщення експерти не радять, оскільки це може призвести до збитків.

Керуючий партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець радить не підписувати документи на оренду приміщення відразу. Не варто звертати увагу і на звичайні «хитрощі» ріелторів, які будуть пропонувати внести завдаток відразу або якнайшвидше підписати договір. Мовляв, є кілька бажаючих орендувати цей об’єкт і питання треба вирішувати терміново. Необхідно витратити деякий час, щоб вивчити всі документи, бажано з юристом. За кілька днів можна зрозуміти, чи є у власника дозвіл на відкриття, наприклад, магазину, чи достатньо комунікацій і чи не будуть проти сусіди. Це допоможе 

На що звернути увагу

Перед тим, як відкривати магазин, краще подивитися на конкурентів в найближчих декількох кварталах від свого приміщення. У невеликі торгові точки покупці, як правило, ходять за товарами першої необхідності – молоком, хлібом, крупами та алкогольними напоями. Всі ці продукти повинні бути свіжими.

Якщо в кілометрі від потенційного майданчику знаходиться декілька магазинів, в тому числі і таких великих мереж, як АТБ, то про відкриття магазину краще подумати ще кілька разів. Переманити покупців буде складно. Можливо, варто задуматися про більш широкий асортименті овочів, фруктів, свіжих соків і смачної випічки.

Не зайвим буде провести і власне маркетингове дослідження. З’ясувати рівень достатку потенційних покупців. Досить обійти всі розташовані по сусідству двори і подивитися, на яких автомобілях їздять майбутні покупці, чи багато поруч живе дітей і спортсменів. Це все треба враховувати при виборі асортименту продукції для свого магазину. Наприклад, власник може захоплюватися спортом і закупити багато «здорової їжі», а покупцям подобаються пиво, чіпси і насіння. Така торговельна точка не користуватиметься попитом у клієнтів. Якщо по сусідству знаходиться бізнес-центр, то власний відділ кулінарії і точка з продажу кави біля касової зони стануть додатковою перевагою. Офісні співробітники зазирнуть за салатом, а додатково придбають, наприклад, шоколад, печиво і йогурт.

Якщо в кілометрі від потенційного майданчику знаходиться декілька магазинів, в тому числі і таких великих мереж, як АТБ, то про відкриття магазину краще подумати ще кілька разів. Переманити покупців буде складно.

Співпраця з постачальниками

Всі магазини працюють з постачальниками за єдиною системою – відтермінування платежу, говорить директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко. На першому етапі роботи частину продукції необхідно буде брати по передоплаті, але вже через півроку можна вийти на більш вигідну для підприємця модель. Повернути кошти постачальнику за хліб і молоко можна буде через 15-20 днів після поставки, а на товари тривалого зберігання цей термін може вирости до 30-45 днів. Іншими словами, продукція вже продана, але грошами ще можна буде користуватися деякий час. 

У випадку з товаром, що швидко псується, відповідальність за нього інколи теж несуть постачальники. Іншими словами, якщо термін зберігання молока, сиру або масла пройшов, то продукція повертається виробнику. Часто за неї не потрібно платити.

Додатковий бонус для кожного власника магазину – це так звана «плата за полицю». Найкращі місця знаходяться на рівні очей відвідувача і добре продаються. Тобто виробники алкогольних і безалкогольних напоїв, води, чіпсів, бакалії готові доплачувати за те, щоб їх продукція вигідно відрізнялася від конкурентів в місцях продажу. Плату можна брати за розміщення продукції в прикасових зонах і на додаткових палетах біля входу або в центрі магазину. Додатково оплачується реклама конкретної продукції в магазинах.

Скільки можна заробляти

Середній за розміром магазин може приносити своєму власникові $ 3-4 тис. на місяць. Це можна порівняти з заробітною платою топ-менеджерів середніх компаній в Києві. Але щоб отримувати більше, потрібно відразу замислюватися про створення мережі. В цьому випадку утримувати одного бухгалтера або менеджера з закупівель стане дешевше – він буде працювати відразу з декількома магазинами, а не з одним. Два-три магазини можуть приносити вже $ 10-15 тис. на місяць. Але в цьому випадку краще відкривати їх відносно недалеко один від одного, що скоротить час на логістику. Власнику мережі необхідно буде щодня об’їжджати свої торгові точки і контролювати роботу персоналу. І їздити з одного берегу Києва на інший не завжди зручно. 

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: