Суспільство
Як раптове кохання під час війни перетворилося на потужну допомогу ЗСУ (ВІДЕО)
Волонтери Леонід та Катерина одного дня прийшли плести маскувальні сітки і це переросло у побачення, потім — у потужну допомогу українському війську.
Як це сталося, розповідає ШоТам.
Спочатку плетіння маскувальних сіток переросло у побачення, а потім — у спільний благодійний фонд. І тепер волонтери Леонід і Катя професійно шиють кікімори та сітки, які ховають наших воїнів від ворогів. А одну з їхніх сіток показав усьому світові добрий друг України стиліст Франк Пітер Вайлд.
Леонід Русаков — актор та керівник театральної студії «Альфа» у Дніпрі. Після 24 лютого почав давати безкоштовні уроки акторської гри для переселенців. І одного разу на заняття прийшла Катерина — дівчина з Харкова.
«Моє перше враження про Катерину було: Боже, яка весела, радісна дівчинка! Як вона гарно усміхається!», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
Леонід допомагав волонтерам плести маскувальні сітки, запросив Катю приєднатися, і це їх зблизило.
«Я зрозумів, що я закоханий, на третій раз, коли побачив Катерину. Зачепила своєю енергією, яка з неї виходила. Це добра енергія, позитивна, яскрава, чиста енергія», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
«Сподобався він мені почуттям гумору, своєю впевненістю», — Катерина Меркулова, співзасновниця БФ «Гарнізон».
У серпні минулого року закохані створили благодійний фонд та почали робити маскування для захисників.
«Ми виготовляємо маскувальні сітки, які захищають наших бійців, техніку. Наші волонтери, чарівні дівчатка, виготовляють кікімори, які захищають наших хлопців та допомагають ліквідовувати ворога», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
Щоб світ не забував про війну в Україні, закохані передали маскувальну сітку Франку Пітеру Вайлду. Цей німецький дизайнер з перших днів вторгнення креативно підтримує нашу державу.
На сторінці в соцмережі щодня публікує фото у ліфті на українську тематику. Франк з цікавістю почав вигадувати образи із маскувальною сіткою з Дніпра.
Читайте також: «Влітку на вулиці так гаряче». Припікає? Час купити панаму чи кепку. Це 13 українських брендів головних уборів
«І ось Франк уже, мабуть, 9 фотографій з нею зробив. І ми вважаємо, що це найкращі фотографії!», — Катерина Меркулова, співзасновниця БФ «Гарнізон».
Катерина та Леонід регулярно їздять на фронт, відвозять маскувальне спорядження, а ще продукти та ліки.
«Ми були дуже близько на території Харківської області до кордону. Ми возили на блокпости прикордонні з Бєлгородом. Там було дуже небезпечно, це правда. Довелося проїжджати навіть деяке мінування», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
Закохані закликають приєднуватися до них плести сітки, шити бафи та донатати на ЗСУ. А ще радять зберігати спокій і бойовий настрій.
«Не впадаємо у відчай, оці російські ракети нас не здолають. Ми знаємо, що Перемога буде, вона буде вічною, ворог буде подоланий, і все буде Україна. — Слава Україні!», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон» — Героям Слава! Катерина Меркулова, співзасновниця БФ «Гарнізон».
Нагадаємо, українка знайшла кохання, прокоментувавши фото захисника.
Також ШоТам розповідав, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ