Суспільство
Як раптове кохання під час війни перетворилося на потужну допомогу ЗСУ (ВІДЕО)
Волонтери Леонід та Катерина одного дня прийшли плести маскувальні сітки і це переросло у побачення, потім — у потужну допомогу українському війську.
Як це сталося, розповідає ШоТам.
Спочатку плетіння маскувальних сіток переросло у побачення, а потім — у спільний благодійний фонд. І тепер волонтери Леонід і Катя професійно шиють кікімори та сітки, які ховають наших воїнів від ворогів. А одну з їхніх сіток показав усьому світові добрий друг України стиліст Франк Пітер Вайлд.
Леонід Русаков — актор та керівник театральної студії «Альфа» у Дніпрі. Після 24 лютого почав давати безкоштовні уроки акторської гри для переселенців. І одного разу на заняття прийшла Катерина — дівчина з Харкова.
«Моє перше враження про Катерину було: Боже, яка весела, радісна дівчинка! Як вона гарно усміхається!», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
Леонід допомагав волонтерам плести маскувальні сітки, запросив Катю приєднатися, і це їх зблизило.
«Я зрозумів, що я закоханий, на третій раз, коли побачив Катерину. Зачепила своєю енергією, яка з неї виходила. Це добра енергія, позитивна, яскрава, чиста енергія», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
«Сподобався він мені почуттям гумору, своєю впевненістю», — Катерина Меркулова, співзасновниця БФ «Гарнізон».
У серпні минулого року закохані створили благодійний фонд та почали робити маскування для захисників.
«Ми виготовляємо маскувальні сітки, які захищають наших бійців, техніку. Наші волонтери, чарівні дівчатка, виготовляють кікімори, які захищають наших хлопців та допомагають ліквідовувати ворога», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
Щоб світ не забував про війну в Україні, закохані передали маскувальну сітку Франку Пітеру Вайлду. Цей німецький дизайнер з перших днів вторгнення креативно підтримує нашу державу.
На сторінці в соцмережі щодня публікує фото у ліфті на українську тематику. Франк з цікавістю почав вигадувати образи із маскувальною сіткою з Дніпра.
Читайте також: «Влітку на вулиці так гаряче». Припікає? Час купити панаму чи кепку. Це 13 українських брендів головних уборів
«І ось Франк уже, мабуть, 9 фотографій з нею зробив. І ми вважаємо, що це найкращі фотографії!», — Катерина Меркулова, співзасновниця БФ «Гарнізон».
Катерина та Леонід регулярно їздять на фронт, відвозять маскувальне спорядження, а ще продукти та ліки.
«Ми були дуже близько на території Харківської області до кордону. Ми возили на блокпости прикордонні з Бєлгородом. Там було дуже небезпечно, це правда. Довелося проїжджати навіть деяке мінування», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон».
Закохані закликають приєднуватися до них плести сітки, шити бафи та донатати на ЗСУ. А ще радять зберігати спокій і бойовий настрій.
«Не впадаємо у відчай, оці російські ракети нас не здолають. Ми знаємо, що Перемога буде, вона буде вічною, ворог буде подоланий, і все буде Україна. — Слава Україні!», — Леонід Русаков, співзасновник БФ «Гарнізон» — Героям Слава! Катерина Меркулова, співзасновниця БФ «Гарнізон».
Нагадаємо, українка знайшла кохання, прокоментувавши фото захисника.
Також ШоТам розповідав, як хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі