Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як протидиверсійні собаки допомагають бригаді тактичної авіації?

Опубліковано

В Івано-Франківській бригаді тактичної авіації п’ятеро німецьких вівчарок успішно склали іспити для військової служби.

Про це пише АрміяІнформ.

Три собаки виконали нормативи для несення захисної і вартової служби. Вони отримали спеціалізацію «протидиверсійні службові собаки». Один пес виконав нормативи для несення вартової служби на закритих територіях без кінолога і ще один – нормативи для допуску до пошуку мінно-вибухових речовин. Тестував собак суддя міжнародної категорії Української кінологічної федерації Віктор Щєтінін.

Про кінологічну службу

Начальник кінологічної служби розповів, що службу в бригаді створили у 2019 році. Тоді ж отримали тримісячних цуценят. Спершу вони пройшли загальний курс дресирування. Кінологи в цей час вивчали нахили вівчарок.

Читайте такожФінансовий моніторинг. Що банки хочуть знати про ваш бізнес?

Наприклад «Кеті» під час ігор дуже полюбляла шукати викинуті або заховані речі. Тож ми вирішили розвивати у неї саме ці навички. Вона з радістю кидалася шукати кинутий тенісний м’ячик. Згодом кінологи прикріпили до нього невелику частину певної вибухової речовини. Далі від м’ячика відрізали половину, потім знову половину. З часом від м’ячика не залишилося нічого. «Кеті» з радістю шукала лише вибухівку. А от «Кольт», «Крон», «Курт» та «Кінг» демонстрували гарні охоронні навички. Тож далі ми тренували їх саме за протидиверсійною тематикою.

Як працюють кінологи?

У бригаді в складі кінологічної служби, окрім начальника, п’ять кінологів. Четверо з них військовослужбовці контрактної служби, які пройшли спеціальні курси у Центрі розмінування Збройних Сил України у Кам’янці-Подільському.

Читайте такожНа Прикарпатті селяни заробляють у молочному кооперативі. Як їм це вдалось?

Робочий день кінологи починають з настанням світлового дня, – каже Сергій Богатирьов. Вони «прив’язані» до біоритмів собак. Годування, декілька годин звичайної собачої активності й далі починається дресирування.

Як виховують службових собак?

Наголошується, що у перші місяці основне завдання – виховання послуху. Це найголовніше. З дорослішанням псів залучають до вправ за напрямком майбутньої служби. Усі команди віддають німецькою мовою. Цього міжнародного стандарту дотримуються в багатьох країнах світу. Німецькі слова короткі, тож кінолог швидко віддає команду, а пес її швидко чує і розуміє. Наприклад, українське слово «сидіти» складається з трьох складів, а німецьке «зіт» – лише з одного.

«А от в повсякденному житті ми спілкуємося з нашими вихованцями державною українською мовою. Тож іноді жартуємо, що наші вівчарки володіють двома людськими мовами і однією собачою», – йдеться у повідомленні.

Читайте такожВтратила свій дім і почала шити піжами. Як переселенка заснувала бізнес у чужому місті

Військові кінологи кажуть, що посилення їхньої служби в Збройних Силах України почалося після того, як почастішали диверсії на військових об’єктах, зокрема на складах озброєння.

Як допомагають собаки?

Собаки допомагають охороняти територію аеродрому та усі важливі об’єкти бригади. Собака відчуває одну молекулу вибухової речовини на 500 мільйонів частин повітря. Перед кожною льотною зміною разом із фахівцями службовий собака буквально «прочісує» злітно-посадкову смугу та територію поруч, обходить авіаційну техніку. Також наша «Кеті» «зустрічає» усі вантажі, контейнери, які надходять у бригаду.

Та є ще один аспект служби собак, який має скоріше ірраціональний, емоційно-душевний характер. Це ставлення пілотів та наземного персоналу до службових собак на аеродромі.

«Наших службових собак люблять і поважають усі авіатори. Кожен, хто зустрічає їх на аеродромі, мимоволі усміхнеться, настрій підіймається. Це речі, які цінує в душі кожний військовослужбовець», – каже прес-офіцер бригади лейтенант Роман Ющак.

Читайте такожОсінні аксесуари: обираємо шкарпетки серед 8 українських брендів

Нагадаємо, на Одещині з’явилися незвичні коні.

Як ми повідомляли раніше,  у київському зоопарку народилося жирафеня.

Усі фото: armyinform.com.ua.

Суспільство

“Очима та серцем”: у Києві відкрилася виставка про Японію

Опубліковано

Музей історії міста Києва презентував виставкову, присвячену унікальній природі, культурі та дивовижним людям Японії.

Про це повідомляють на сайті КМДА.

Про виставку

Експозиція виставки складається з двох основних тематичних ліній:

  • перша лінія представляє близько 20 робіт японської пейзажної графіки з колекції Музею історії міста Києва, що були подаровані містом Кіото у 1978 році разом з Асоціацією художників школи Нанга;
  • друга лінія включає понад 100 фотографій української мисткині Вєри Бланш, яка знайшла притулок у Японії та почала активно вивчати японську культуру. Кожна з її фотографій відображає захоплення цією країною, силою, мудрістю та витривалістю її людей.

Виставка “Японія. Очима та серцем” дасть можливість відвідувачам побачити магію краси природи, як її зображають самі японці, і відчути сучасне серцебиття країни, як його фіксує українка.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Як потрапити?

Де: Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7;

Коли: з 24 квітня по 30 червня; середа-неділя; з 12:00 до 19:00;

Вартість: повний квиток – 200 гривень, пільговий – 100 гривень.

Нагадаємо, що на Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо.

Фото: КМДА

Читати далі

Суспільство

ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО)

Опубліковано

Оператори 3-го окремого полку ССО під час розвідувальних дій на одному з найгарячіших напрямків виявили зенітно-ракетний комплекс “Бук-М1” противника, який готувався до пуску ракет.

Про це повідомляють в Telegram-каналі Сил Спеціальних Операцій.

“Наші оператори передали координати ворожої цілі ракетно-артилерійському підрозділу Сил оборони. “Бук-М1″ не встиг випустити жодної ракети – його було оперативно знищено”, – пишуть в ССО.

Читати також: Соборні. Писанки з усіх областей України. Музей Івана Гончара видав святковий набір великодніх листівок

ССО ЗСУ

Сили спеціальних операцій Збройних сил України – окремий рід сил Збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Неофіційним гімном є пісня “Тихо прийшов, тихо пішов”, написана під час російсько-української війни.

Нагадаємо, що в Україні з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”.

Також ми повідомляли, що за добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн.

Фото: ССО ЗСУ

Читати далі

Суспільство

МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”

Опубліковано

Гурт МУР оголосив про проведення туру по Україні з мюзиклом під назвою “Ти [Романтика]”, присвяченому письменникам Розстріляного відродження.

Про це повідомив співзасновник проєкту Олександр Хоменко під час концерту в Жовтневому палаці 23 квітня. 

Про тур

Гурт МУР планує охопити 16 міст України у межах свого туру, а завершивши його концертом у Києві. Квитки на прем’єру в були розпродані за 15 годин з моменту початку продажу, а у Львівській опері – протягом доби.

Читати також: «Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Про виставу

Мюзикл “Ти [Романтика]” був створений на основі альбому з однойменною назвою, який гурт МУР випустив раніше.

У виставі беруть участь 14 акторів, 12 танцівників та п’ять музикантів. Музику до мюзиклу скомпонував Віктор Ткаченко, композитор альбому “Ти [Романтика]”, а режисеркою хореографії є Інна Матюшина. Костюми для усієї трупи створювала студія Лесі Патоки.

Придбати квитки можна тут.

Про МУР

МУР створений під час повномасштабної російсько-української війни українськими митцями з Києва та Донецька.

До його складу входять: Олександр Хоменко (тексти, речитатив), Віктор Ткаченко (тексти, музика, саундпродакшн) і Микола Шмундир (речитатив, піар). У соцмережах гурт зібрав навколо себе багатотисячну аудиторію. Документальні відео музикантів про історію Щедрика, Павла Тичину, Івана Багряного, Василя Стуса й Василя Симоненка стали найпопулярнішим освітнім контентом про українську літературу в Instagram.

На рахунку гурту – два студійні релізи: “МУР Vol. 1” та “Захалявна книжечка” (2022). До них увійшли пісні на вірші Івана Франка, Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Василя Симоненка, Юрія Іздрика та інших українських поетів.

Нагадаємо, що українки організували благодійний ярмарок в Афінах: фото.

Також ми повідомляли, що музей Івана Гончара видав святковий набір великодніх листівок.

Фото: Оля Закревська

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: