Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Опубліковано

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві. Але за станом душі вона вже понад рік є власницею свого особистого раю на Трахтемирівському півострові за 80 кілометрів від Києва, який створила власноруч. І от уже понад два місяці жінка ділиться ним з іншими, адже здає «Твій райок» в оренду для відпочинку та ретриту.

Як вдалося запустити бізнес посеред дерев, про який інші дізнаються завдяки тіктоку, та що робити тим, хто хоче займатися чимось подібним, Альона розповіла ШоТам.

Альона Лагно

Засновниця бізнесу посеред лісу «Твій райок»

Купила те, що не продається

Альона Лагно дуже любить подорожувати, ходити в гори та відпочивати наодинці. Коли жінка вперше приїхала в Трахтемирів, відразу почала цікавитися, чи можна там придбати ділянку, де згодом зможе відпочивати. 

Їй вдалося купити те, що не продається — вона познайомилася з місцевими, які допомогли знайти ділянку та вмовити власника на продаж. Ділянка посеред лісу на Трахтемирівському півострові обійшлася їй у 10 000 доларів. На тому місці, де зараз стоїть будиночок, лише росли дерева. Тут не було ні світла, ні води — лише стара криниця, яку варто було відновити.

«Твій райок» посеред лісу в Трахтемирові. Фото надала Альона Лагно

Коли почалася повномасштабна війна, Альона на місяць виїхала за кордон, але почала шукати людей з наближених сіл, які могли б допомогти з будівництвом під її віддаленим контролем. А ще тоді друг Альони зі своїм товаришем-будівельником відновили колодязь.

Коробку будинку збудували два хлопці з Черкаської області, які приїжджали сюди на кілька днів для роботи. Альона пригадує цікаву деталь: обидва хлопці є вегетаріанцями, тому могли приїжджати сюди на кілька днів з великою коробкою помідорів та їсти їх після роботи. Будівництво самої основи будівлі без вікон, дверей і декору обійшлося, як і сама ділянка – 10 000 доларів.

Самостійно довозили матеріали, бо техніка не могла тут проїхати

Від початку зведення дому й до того, як сюди провели воду, минув рік. Альона жартує, що будівництво, як і ремонт, неможливо зупинити — лише поставити на паузу. А ще ділиться, що будівництво хатинки посеред лісу обійшлося, як побудова котеджу під Києвом. 

Ось так виглядає особистий рай Альони, який будували рік. Фото надала Альона Лагно

Особливо складно було те, що в Трахтемирові рельєфна місцевість, тому сюди було складно довозити будівельні матеріали, адже велика техніка проїхати не могла. Найближче село навпростець до цього місця розташоване за кілометр. 

З будівництвом жінці допомагали батьки, особливо тато — разом з Альоною довозив усі матеріали на невеликій автівці, робив фізичну роботу. Мама ж садила квіти біля будинку.

«Спершу я думала, що це буде будиночок лише для мене. Я хотіла сюди приїжджати, відпочивати та працювати віддалено й зовсім не планувала ділитися з кимось місцем, так мені тут було добре. Але коли ми збудували хатинку, я все облаштувала, лягла на ліжко й подумала, що тут дуже класно, тому треба сюди запрошувати інших — щоб сюди приїжджали люди й відчували те, що і я. Тут так спокійно і по-домашньому, ніби ти приїжджаєш і тебе обіймає мама. Це дуже цінно», — ділиться Альона.

Покривало від бабусі та ванна з лопухами

Програмістка згадує, що облаштування інтер’єру почалося з покривала, яке почала вишивати її бабуся, а закінчила мама. «Це для мене такий артефакт сили, навколо якого почав уже створюватися та розвиватися інтер’єр хатинки», — каже Альона.

​​

Усі речі в хатинці мають особливе значення, а найбільше — вишите покривало на ліжку. Фото надала Альона Лагно

Усі речі жінка шукала на барахолках та ОЛХ і більшість з них купила ще до того, як збудувала хатинку посеред лісу. Зараз жартує, що вже колись розуміла — під усі ці речі варто будувати окремий будинок.

Назва «Твій райок» для хатинки з’явилася невипадково. Її придумав батько Альони, коли та сказала, що тут ніби рай. А потім один місцевий розповів, що колись поблизу тут жила літня бабуся, яка називала це місце райком.

Альона каже, що у «Твоєму райку» є всі зручності: інтернет, кухня, туалет, гаряча вода, душ, затишний куток поруч з піччю, зручне крісло та столик. На кухні є всі прибори та посуд, турки для кави та навіть їжа, яку часто залишають гості чи сама власниця.

Шафка з усім необхідним кухонним приладдям. Фото надала Альона Лагно

На вулиці поряд з будинком є місце для вогню та мангал, на якому можна готувати. А родзинкою є «ванна з лопухами», як називає її Альона. Цю розробку вона придумала сама, поставивши стару ванну на купу каміння. 

«Я сама не очікувала, що вийде так класно. Коли ми вдома приймаємо ванну, то це тепла вода відразу, а тут наливаємо прохолодну воду, і вогнище її потроху нагріває. Ви лежите в теплій водичці, довкола дерева та дим, який відганяє комарів. Це дуже кайфово», — ділиться жінка.

«Ванна з лопухами» — винахід власниці «Твого райка». Фото надала Альона Лагно

Люди дізналися про місце завдяки тіктоку

Вартість за ніч у «Твоєму райку» — 2 555 гривень. Альона каже, що головне правило для гостей — поважати місце та природу й гарно відпочити. Тут базово прописані час заїзду та виїзду й умови бронювання.

Альона Лагно каже, що будинок розташований у дуже цікавому місці з погляду історії та природи. Сюди можна приїжджати на три дні чи тиждень і все одно не побачити всього цікавого.

Альона найбільше любить Трахтемирівський парк і радить домовитися з місцевими про екскурсію. Тут чудові краєвиди на Дніпро, природні яри, а також козина ферма зі смачним сиром. Ще жінка радить відвідати Рожену криницю, озеро Бучак і село Григорівку, де дуже красиві краєвиди.

Про «Твій райок» потенційні клієнти дізнаються через таргетовану рекламу та рілзи в соцмережах, а також тікток. Альона ділиться, що це місце відвідують люди, які люблять усамітнитися та побути далеко від цивілізації.

«Твій райок» очима гостей будиночка. Фото надала Альона Лагно

За два місяці тут жили близько 20 людей. Альона цим цілком задоволена, адже має час для того, аби теж туди їздити. «Тут я завжди можу взяти для себе сил і внутрішнього ресурсу. Іноді потребую того часу, аби просто відпочити та нічого не робити. Я відчуваю тут благодать, спокій і наповненість від того, що нічого не роблю, а просто є тут, посеред сосен та природи. Зовнішній світ просто зникає — я дуже люблю це відчуття, в місті його складно зловити», — розповідає жінка.

Віддушина, яка переростає в бізнес

Найбільше Альона мріє про завершення війни, а ще про те, аби місце, де розташований «Твій райок», стало більш придатним для людини. «Я хочу зберегти гармонію — аби тут не було навали туристів, але була самостійна самобутня територія. Поки з місцевими жартуємо про сонячну станцію, але це є в планах. Мрію створити тут таке середовище, в якому люди будуть об’єднані спільною метою та благополуччям», — каже власниця будиночка. 

Альона ділиться, що зараз її віддушина повноцінно переростає в бізнес, адже вона вивчає маркетинг, бухгалтерію та фінанси. Поки справа не є прибутковою для жінки, а ще будинок утримувати дорого, бо треба домовлятися з місцевими щодо прибирання та постійно щось довозити. 

Власниця «Твого райка» Альона Лагно поряд з будинком. Фото надала Альона

Але вона дуже вірить у свою справу, а ще хоче розповідати про людей, які приїжджають у будиночок. «У них цікаве життя та філософія, тому хотіла б розвивати “Райок” як блог про людей, які сюди приїхали та змінили місто на село. Там цікава місцина, якою не можна просто користуватися, а треба тримати баланс. Якщо я роблю тут бізнес, то маю й віддавати, наприклад, розповідати, чому це місце сили, прибирати сміття поряд та розвивати цей регіон», — впевнена Альона

Людям, які хотіли б розвивати бізнес у місці вдалині від «цивілізації», Альона Лагно рекомендує шукати людей, які люблять його так само — особливо серед місцевих, які живуть у селах неподалік. Сама жінка багато спілкується з жителями, адже вони можуть допомогти з прибиранням будинку, пошуком необхідних контактів чи логістикою.

«Для мене любов до місця та люди є визначальними факторами в цій справі. Бо є багато задач, які треба вирішити, щоб зробити щось придатним для життя. Уже дехто радився зі мною, як тут можна придбати ділянку, тому це ще одна ціль — розповідати, як можна жити на природі», — підсумовує Альона Лагно.

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмирічного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі

Суспільство

Українські науковці вперше дослідили Південний океан завдяки інноваційній техніці

Опубліковано

Українські науковці, які прямують з Антарктики до Чилі на криголамі «Ноосфера», у березні 2025 року запустили інноваційне обладнання для підводних вимірювань — агробуї. Наразі вчені отримали від них перші листи із результатами досліджень.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Що досліджували науковці

Українські вчені запустили шість агробуїв, які не мають двигунів та рухаються за течією. Прилади визначають температуру, солоність і тиск на різних глибинах. Після вимірювань вони через супутник передають ці дані разом із координатами GPS на електронну пошту.

Днями науковці отримали перші листи з інформацією від усіх пристроїв, які мандрують за різними течіями в Південному океані.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Разом із цим дослідники на «Ноосфері» провели додаткові океанографічні вимірювання у трьох точках за маршрутом запуску буїв. Завдяки цьому вони отримали більш точну та розгорнуту інформацію про океанські течії. Тепер вчені мають дані про розсіювання світла, кисень, pH, флюоресценцію для фітопланктону та каламутність води на глибині до тисячі метрів.

«Отримані дані дозволяють краще зрозуміти динаміку течій у цьому регіоні, характеристики шару, який містить води з льодовиків, та переніс тепла в Південному океані», — вказала океанографиня НАНЦ Наталя Шепель.

Ці дослідження проводять в межах проєкту OCEAN ICE програми ЄС «Горизонт Європа».

Нагадаємо, що українські полярники вперше провели синхронне дослідження атмосфери (ВІДЕО).

Фото: Юрій Шепета, НАНЦ

Читати далі

Суспільство

У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Опубліковано

Після атаки військового шпиталю у Харкові дроном «Шахед» у закладі відновили проведення операцій. Росіяни поцілили у шпиталь 29 березня 2025 року.

Про це повідомили у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону.

«Внаслідок нічного влучання “Шахеда” у шпиталі постраждали пацієнти і персонал, були пошкоджені кілька корпусів. Але нині в операційних, які зазнали руйнувань від вибухової хвилі, вже відновилися операції. Шпиталь не може зупинити надання допомоги і лікування пацієнтів ані на хвилину»‚ — написали на сторінці закладу.

У госпіталі не оголошують збір на відновлення закладу, наразі там сподіваються впоратися з цим власними силами.

Читайте також: СБУ та ГУР доправили гелікоптером хвору дівчинку до Києва, чим врятували їй життя

Начальник шпиталю Едуард Хорошун зазначив, що це не вперше росія обстріляла будівлю.

«У черговий раз російська федерація здійснила злочин — використала летальну зброю проти лікувального закладу. У черговий раз, бо госпіталь обстрілюється не вперше. Це акт тероризму», — вказав Хорошун.

Нагадаємо, що військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка шпиталю

Читати далі