Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Опубліковано

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві. Але за станом душі вона вже понад рік є власницею свого особистого раю на Трахтемирівському півострові за 80 кілометрів від Києва, який створила власноруч. І от уже понад два місяці жінка ділиться ним з іншими, адже здає «Твій райок» в оренду для відпочинку та ретриту.

Як вдалося запустити бізнес посеред дерев, про який інші дізнаються завдяки тіктоку, та що робити тим, хто хоче займатися чимось подібним, Альона розповіла ШоТам.

Альона Лагно

Засновниця бізнесу посеред лісу «Твій райок»

Купила те, що не продається

Альона Лагно дуже любить подорожувати, ходити в гори та відпочивати наодинці. Коли жінка вперше приїхала в Трахтемирів, відразу почала цікавитися, чи можна там придбати ділянку, де згодом зможе відпочивати. 

Їй вдалося купити те, що не продається — вона познайомилася з місцевими, які допомогли знайти ділянку та вмовити власника на продаж. Ділянка посеред лісу на Трахтемирівському півострові обійшлася їй у 10 000 доларів. На тому місці, де зараз стоїть будиночок, лише росли дерева. Тут не було ні світла, ні води — лише стара криниця, яку варто було відновити.

«Твій райок» посеред лісу в Трахтемирові. Фото надала Альона Лагно

Коли почалася повномасштабна війна, Альона на місяць виїхала за кордон, але почала шукати людей з наближених сіл, які могли б допомогти з будівництвом під її віддаленим контролем. А ще тоді друг Альони зі своїм товаришем-будівельником відновили колодязь.

Коробку будинку збудували два хлопці з Черкаської області, які приїжджали сюди на кілька днів для роботи. Альона пригадує цікаву деталь: обидва хлопці є вегетаріанцями, тому могли приїжджати сюди на кілька днів з великою коробкою помідорів та їсти їх після роботи. Будівництво самої основи будівлі без вікон, дверей і декору обійшлося, як і сама ділянка – 10 000 доларів.

Самостійно довозили матеріали, бо техніка не могла тут проїхати

Від початку зведення дому й до того, як сюди провели воду, минув рік. Альона жартує, що будівництво, як і ремонт, неможливо зупинити — лише поставити на паузу. А ще ділиться, що будівництво хатинки посеред лісу обійшлося, як побудова котеджу під Києвом. 

Ось так виглядає особистий рай Альони, який будували рік. Фото надала Альона Лагно

Особливо складно було те, що в Трахтемирові рельєфна місцевість, тому сюди було складно довозити будівельні матеріали, адже велика техніка проїхати не могла. Найближче село навпростець до цього місця розташоване за кілометр. 

З будівництвом жінці допомагали батьки, особливо тато — разом з Альоною довозив усі матеріали на невеликій автівці, робив фізичну роботу. Мама ж садила квіти біля будинку.

«Спершу я думала, що це буде будиночок лише для мене. Я хотіла сюди приїжджати, відпочивати та працювати віддалено й зовсім не планувала ділитися з кимось місцем, так мені тут було добре. Але коли ми збудували хатинку, я все облаштувала, лягла на ліжко й подумала, що тут дуже класно, тому треба сюди запрошувати інших — щоб сюди приїжджали люди й відчували те, що і я. Тут так спокійно і по-домашньому, ніби ти приїжджаєш і тебе обіймає мама. Це дуже цінно», — ділиться Альона.

Покривало від бабусі та ванна з лопухами

Програмістка згадує, що облаштування інтер’єру почалося з покривала, яке почала вишивати її бабуся, а закінчила мама. «Це для мене такий артефакт сили, навколо якого почав уже створюватися та розвиватися інтер’єр хатинки», — каже Альона.

​​

Усі речі в хатинці мають особливе значення, а найбільше — вишите покривало на ліжку. Фото надала Альона Лагно

Усі речі жінка шукала на барахолках та ОЛХ і більшість з них купила ще до того, як збудувала хатинку посеред лісу. Зараз жартує, що вже колись розуміла — під усі ці речі варто будувати окремий будинок.

Назва «Твій райок» для хатинки з’явилася невипадково. Її придумав батько Альони, коли та сказала, що тут ніби рай. А потім один місцевий розповів, що колись поблизу тут жила літня бабуся, яка називала це місце райком.

Альона каже, що у «Твоєму райку» є всі зручності: інтернет, кухня, туалет, гаряча вода, душ, затишний куток поруч з піччю, зручне крісло та столик. На кухні є всі прибори та посуд, турки для кави та навіть їжа, яку часто залишають гості чи сама власниця.

Шафка з усім необхідним кухонним приладдям. Фото надала Альона Лагно

На вулиці поряд з будинком є місце для вогню та мангал, на якому можна готувати. А родзинкою є «ванна з лопухами», як називає її Альона. Цю розробку вона придумала сама, поставивши стару ванну на купу каміння. 

«Я сама не очікувала, що вийде так класно. Коли ми вдома приймаємо ванну, то це тепла вода відразу, а тут наливаємо прохолодну воду, і вогнище її потроху нагріває. Ви лежите в теплій водичці, довкола дерева та дим, який відганяє комарів. Це дуже кайфово», — ділиться жінка.

«Ванна з лопухами» — винахід власниці «Твого райка». Фото надала Альона Лагно

Люди дізналися про місце завдяки тіктоку

Вартість за ніч у «Твоєму райку» — 2 555 гривень. Альона каже, що головне правило для гостей — поважати місце та природу й гарно відпочити. Тут базово прописані час заїзду та виїзду й умови бронювання.

Альона Лагно каже, що будинок розташований у дуже цікавому місці з погляду історії та природи. Сюди можна приїжджати на три дні чи тиждень і все одно не побачити всього цікавого.

Альона найбільше любить Трахтемирівський парк і радить домовитися з місцевими про екскурсію. Тут чудові краєвиди на Дніпро, природні яри, а також козина ферма зі смачним сиром. Ще жінка радить відвідати Рожену криницю, озеро Бучак і село Григорівку, де дуже красиві краєвиди.

Про «Твій райок» потенційні клієнти дізнаються через таргетовану рекламу та рілзи в соцмережах, а також тікток. Альона ділиться, що це місце відвідують люди, які люблять усамітнитися та побути далеко від цивілізації.

«Твій райок» очима гостей будиночка. Фото надала Альона Лагно

За два місяці тут жили близько 20 людей. Альона цим цілком задоволена, адже має час для того, аби теж туди їздити. «Тут я завжди можу взяти для себе сил і внутрішнього ресурсу. Іноді потребую того часу, аби просто відпочити та нічого не робити. Я відчуваю тут благодать, спокій і наповненість від того, що нічого не роблю, а просто є тут, посеред сосен та природи. Зовнішній світ просто зникає — я дуже люблю це відчуття, в місті його складно зловити», — розповідає жінка.

Віддушина, яка переростає в бізнес

Найбільше Альона мріє про завершення війни, а ще про те, аби місце, де розташований «Твій райок», стало більш придатним для людини. «Я хочу зберегти гармонію — аби тут не було навали туристів, але була самостійна самобутня територія. Поки з місцевими жартуємо про сонячну станцію, але це є в планах. Мрію створити тут таке середовище, в якому люди будуть об’єднані спільною метою та благополуччям», — каже власниця будиночка. 

Альона ділиться, що зараз її віддушина повноцінно переростає в бізнес, адже вона вивчає маркетинг, бухгалтерію та фінанси. Поки справа не є прибутковою для жінки, а ще будинок утримувати дорого, бо треба домовлятися з місцевими щодо прибирання та постійно щось довозити. 

Власниця «Твого райка» Альона Лагно поряд з будинком. Фото надала Альона

Але вона дуже вірить у свою справу, а ще хоче розповідати про людей, які приїжджають у будиночок. «У них цікаве життя та філософія, тому хотіла б розвивати “Райок” як блог про людей, які сюди приїхали та змінили місто на село. Там цікава місцина, якою не можна просто користуватися, а треба тримати баланс. Якщо я роблю тут бізнес, то маю й віддавати, наприклад, розповідати, чому це місце сили, прибирати сміття поряд та розвивати цей регіон», — впевнена Альона

Людям, які хотіли б розвивати бізнес у місці вдалині від «цивілізації», Альона Лагно рекомендує шукати людей, які люблять його так само — особливо серед місцевих, які живуть у селах неподалік. Сама жінка багато спілкується з жителями, адже вони можуть допомогти з прибиранням будинку, пошуком необхідних контактів чи логістикою.

«Для мене любов до місця та люди є визначальними факторами в цій справі. Бо є багато задач, які треба вирішити, щоб зробити щось придатним для життя. Уже дехто радився зі мною, як тут можна придбати ділянку, тому це ще одна ціль — розповідати, як можна жити на природі», — підсумовує Альона Лагно.

Суспільство

У Києві відреставрували хрест Софійського собору

Опубліковано

Фахівці завершили реставрацію центрального хреста Софійського собору. В мережі зʼявилися фото готової памʼятки.

Про це повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.

фото: Вадим Кириленко.

«Останні акорди в реставрації Хреста центрального куполу Софійського собору. Станом на сьогодні завершено реставраційні роботи. Роботу реставраторів було прийнято на Науково-реставраційній раді заповідника» — написав Кириленко.

Фахівці розпочали підготовчі та конструктивні роботи для повернення хреста на головний купол Софійського собору.

Нагадаємо, у грудні 2023 року на куполи Софійського собору повернули шість інших відреставрованих хрестів. Їх оновлювали за кошти меценатів, а встановлювали — за державні. Реставрацію головного хреста також оплатили благодійники.

фото: Вадим Кириленко.

Читати також: Міноборони розробляє адаптивні костюми для поранених військових

На початку квітня 2024 року фахівці зробили детальні обміри, описи та обстеження хреста, провели хіміко-технологічні дослідження, створили тривимірну модель святині, а також склали картограми наявних на ньому дефектів та пошкоджень.

Наприкінці травня майстри завершили реставрацію східної площини облачення хреста (XVIII ст.) та почали ремонт західної частини.

Раніше вважалося, що головний хрест Софії Київської замінили під час реставрації собору в 1970-х роках. Ця інформація була вказана в деяких архівних документах, проте вона виявилася не зовсім правдивою. Адже, коли хрест оглядали перед демонтажем, з’ясували, що його каркас із 70-х років, але довкола нього є старовинна чеканна поверхня.

Нагадаємо, що у Дії з’являться нові послуги для підприємців: які саме.

Фото: Вадим Кириленко.

Читати далі

Суспільство

У Львові створюють 20-метровий мурал: фото

Опубліковано

Семеро художників зі США, Великої Британії, Литви й України створюють 20-метровий мурал у Львові.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

На будівлі біля дитячого майданчика кожен художник розмальовує частину стіни у своєму стилі. У результаті ці малюнки складуть одне велике панно під назвою «Дерево життя».

Читати також: Українські лікарні отримають понад 5800 сонячних панелей

Відкрити мурал планують сьогодні, 5 липня. Його створення відбувається у рамках фестивалю вуличного мистецтва, музики та творчого симпозіуму MaLonNY (Маріямполе, Лондон, Нью-Йорк).

фото: Львівська міська рада

Цей проєкт не лише прикрасить місто, але й підкреслить важливість міжнародної співпраці в сфері мистецтва. Мурал «Дерево життя» стане символом єдності та креативності, об’єднуючи різні культури та стилі у єдиній композиції.

Нагадаємо, що більше ста закладів освіти забезпечують абітурієнтів з окупованих територій гуртожитками.

Фото: Львівська міська рада.

Читати далі

Суспільство

В Україні запрацює Єдиний туристичний реєстр: що це значить

Опубліковано

Кабінет Міністрів затвердив Порядок ведення Єдиного туристичного реєстру, який має бути запущений в роботу з 1 січня 2025 року.

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач у Фейсбуці.

«Уряд зробив важливий крок для детінізації сфери туризму – минулого тижня схвалено порядок введення Єдиного туристичного реєстру. Це ініційована нами постанова, яка визначає принципи роботи реєстру. З 1 січня Державне агентство розвитку туризму має запустити його в роботу», – йдеться в повідомленні.

Запуск реєстру надасть можливість вести повноцінний облік готелів та туроператорів, хоча для останніх цей облік поки добровільний.

Читати також: Українські лікарні отримають понад 5800 сонячних панелей

«Сьогодні держава не має достовірних цифр по ринку. Деякі готелі та туроператори не працюють легально та не платять податки. ЄТР – це технічна можливість зібрати ці дані», – зауважив Деркач.

Через реєстр можна буде перевірити легальність роботи готелів та туроператорів, а також наявність реєстру дозволить державі формувати політику у галузі на основі реальних даних.

Туроператори зможуть подавати звіти про свою діяльність онлайн, що значно спростить існуючу процедуру паперового звітування. Для готелів процедура категоризації стане цифровізованою, прозорою та зрозумілою, зменшуючи корупційні ризики.

Відповідний порядок категоризації вже розробляється і згодом буде винесений на розгляд Уряду.

Як повідомлялося, 29 квітня 2021 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №4162 «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» та деяких інших законодавчих актів щодо основних засад розвитку туризму», яким передбачається створення Єдиного туристичного реєстру.

Нагадаємо, що в Дії з’являться нові послуги для підприємців: які саме.

Фото: Дія. Бізнес.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

Суспільство2 дні тому

Історичний зміст у кожній прикрасі: як ювелірний бренд з Дніпра популяризує українську культуру

«Двозуб Святослава», Трипільські Мадонни й олійні каганці — це все про український бренд ювелірних прикрас...

Суспільство5 днів тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство7 днів тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення