Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Як платформа Career Hub допомагає молоді знайти свій професійний шлях

Опубліковано

Career Hub проводить в Україні дводенні офлайн заходи, спрямовані на нетворкінг та прокачку навичок, необхідних для пошуку роботи та працевлаштування.

Які можливості пропонують учасникам та як долучитися до Career Weekend розповідає ШоТам.

Про захід

Залучивши до співпраці роботодавців та кар’єрних консультантів/ок, Career Hub ГО Центр «Розвиток КСВ», у межах програми USAID «Мріємо та діємо», організовує дводенні офлайн заходи, спрямовані на прокачку навичок, необхідних для пошуку роботи та успішного працевлаштування молоді.

Які можливості пропонуються учасникам та учасницям:

 • отримати практичні поради з пошуку роботи мрії; 
 • за підтримки сертифікованих кар’єрних консультантів/ок розвинути навички написання резюме та мотиваційного листа, а також вдосконалити вміння професійної самопрезентації під час спілкування з потенційними роботодавцями; 
 • здобути досвід проходження реальних співбесід та отримати фідбек від представників бізнесу та громадського сектору;
 • дізнатися про галузі та професії майбутнього, важливі для відновлення України;
 • отримати можливість потрапити в базу кадрового резерву Центру “Розвиток КСВ” та його партнерів.
Фото: надане ШоТам

У липні Career Hub провели Career Weekend у Києві, в серпні – у Вінниці та Львові. У Львові з лекцією «Я б хотів дізнатись це раніше! Прості поради, які роблять наше життя кращим» на такий вікенд завітав блогер та інфлуенсер, автор YouTube-каналу «кіп ґоінг» та керівник проєктів в компанії SoftServe Артур Дмитришин.

Один із учасників кар’єрного вікенду у Вінниці пройшов співбесіду і вже працює в команді Центру «Розвиток КСВ» асистентом проєктів напрямку «Дівчата STEM».

«Чесно, я інколи досі не вірю, що я працюю в Центрі! Аж не віриться, що це можливо, так просто прийти на нереально корисний івент, прокачати себе ну в дуже актуальних та потрібних навичках, та ще й отримати інвайт на співбесіду. Ну що що, а Career Hub дійсно точно змінив одне життя, приїхавши у Вінницю», – розповідає Олег Самохвал, учасник Career Weekend у Вінниці.

2 вересня команда Career Hub знову вирушила у Львів на Молодвіж, де презентувала бета-версію онлайн гри «Професії майбутнього для відновлення України», яка знайомить молодь з частиною найбільш важливих галузей та професій для відновлення України, а також дає можливість кожному та кожній віртуально долучитися до процесу відбудови.

Персонажі, з якими відбувається взаємодія впродовж всієї гри представники і представниці тих самих галузей. Крім того, учасники та учасниці львівського Молодвіжу зіграли у кар’єрне бінго, під час якого в ігровому форматі дізналися про те, як побудувати кар’єрний трек, відповідати на провокаційні питання від рекрутерів/ок та шукати можливості для професійної реалізації.

«Протягом наступних 12 місяців Career Hub завітає ще у 10 українських міст та громад. Де саме відбуватимуться наступні Кар’єрні вікенди? Вирішуємо спільно! Залишайте ідеї за посиланням до 20 вересня», Андрій Атрощенко, керівник Career Hub CSR Ukraine.

Для кого

Взяти участь у заходах може молодь віком 18-25 років, яка прагне знайти роботу, змінити напрям професійної діяльності або ж дізнатися про галузі та професії, які є важливими для відновлення України.

Читайте також: Мінцифри разом з Google запускає безоплатний курс про цифровий маркетинг

Довідка

Career Weekend – це серія дводенних офлайн інтенсивів для молоді, що проводиться Career Hub CSR Ukraine у межах програми USAID «Мріємо та діємо» в партнерстві з організацією IREX у містах та громадах України задля того, щоб допомогти українській молоді оволодіти знаннями та інструментами для успішного працевлаштування, здобути прикладний досвід та отримати практичні поради щодо власного професійного розвитку та самореалізації.

Нагадаємо, Synergy Universe за сприяння запускає комплексну освітню бізнес-програму для підприємців.

Також ШоТам 12 вересня проведе онлайн-тренінг про грантову підтримку бізнесу ветеранок і членкинь ветеранських родин.

Фото: надане ШоТам.

Можливості

Фермер із Полтавщини розвиває бізнес на гусячих яйцях : про труднощі та рекорди (ВІДЕО)

Опубліковано

У дитинстві Роман Дрига ненавидів гусей, бо пасти цих галасливих птахів було його домашнім обов’язком. Зарікався, що як виросте, жодної гуски не триматиме. Але саме гуси стали розрадою та новим стартом у житті вже дорослого Романа після повернення з АТО. Як гуси підкорили суворого стрільця-зенітника та як в умовах війни живе одне з найбільших в Україні стад сірих гусей і гусей-легартів, розкаже ШоТам!

“Приходиш зі школи – всі на футбол, а тобі треба братана малого поганяти і ще й гусей попасти”, – каже фермер Роман Дрига.

А тепер він має одне з найбільших стад в Україні 6000 довгошиїх. Саме ці птахи допомогли Роману повернутися до життя після АТО. Роман Дрига 4 роки боронив Україну від Краматорська до Маріуполя. У 2018 році звільнився за станом здоров’я та повернувся на свою рідну Полтавщину.

Наново навчався жити і за прикладом свого товариша почав розводити гусей.

“Почитав, подумав. Та й думаю: “Чому б ні?” Переможемо”, – говорить чоловік.

Перших гусенят Роман купив у 2019 році, облаштував ферму. Одразу обрав напрямок роботи: не м’ясо, а інкубаційне яйце. На початку 2022 року по інкубаційні яйця приїжджали з усієї країни. Коли почалося вторгнення, чоловік роздав людям понад 50 000 яєць. Потім Роман погнав своє авто побратимам на Харківщину.

Читайте також: «Віримо в малі міста та хочемо для них розвитку». Як подружжя відкрило першу галерею-кав’ярню в Дрогобичі

Коли приїхав – схопився за голову, треба рятувати гусяче потомство. Бо найбільші клієнти інкубатори з – Києва, Харкова Чернігова – зупинилися. Тоді Роман повіз яйця до Санжар, де друг мав інкубатор та генератор.

“Ми обоє пішли на ризик: я дав йому яйця, а він їх інкубував. А далі, як кажуть: або пан, або пропав”, – згадує Роман.

Так Роману попри війну вдалося врятувати приплід свого стада. А замовникам він тієї весни продав вже не яйця, а гусенят. Але війна спричинила підвищення цін кормів та вітамінів. Як виявилося, гуси також стресують від війни.

“Після останнього масованого обстрілу України, прямо над фермою пролітали ракети та шахеди. То після цього кількість яєць знизилася на 10-15%”, – пояснює фермер.

Тоді фермер дізнався про грантову підтримку “Курс на Незалежність”. Подав заявку та отримав кошти на нове обладнання: нову вентиляцію та автоматичні годівниці.

Тепер гусочки у гніздах, а малеча має притік свіжого повітря. А їжа подається всім відразу і без затримки.

Нагадаємо, у Будапешті розпочався європейський тур відомої мобільної фотовиставки-інсталяції «Лабіринт Свободи», що розповідає про війну в Україні.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Можливості

Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Опубліковано

Для військових журналістів The Bayeux Calvados-Normandy Award оголосили конкурс, у якому автори можуть виграти сім тисяч євро за воєнні репортажі та вплив конфліктів на цивільне населення, а також за новини, пов’язані із захистом свободи й демократії.

Про це повідомляє Media Development Foundation.

Роботи приймають у таких номінаціях:

 • телебачення (короткий формат) — тривалість репортажу від 1 хвилини 30 секунд до 6 хвилин;
 • телебачення (довгий формат) — від 6 до 30 хвилин;
 • радіо — репортаж від хвилини до 6 хвилин;
 • фоторепортаж — до 8–15 фотографій.
 • друкована преса — стаття або серія статей від однієї до трьох статей на одну тему.
 • молодий/а репортер/ка — фотороботи в період з 1 червня 2022 року до 31 травня 2024 року.

Читайте також: За 110 тонн російськомовної макулатури для ЗСУ купили два пікапи

Важливо, репортажі, опубліковані або випущені в етері, приймають тільки на цифрових носіях. Номінована робота має бути опублікована з 1 червня 2023 року до 31 травня 2024 року.

Щоб взяти участь, потрібно надіслати репортажі на адресу info@prixbayeux.org з покликанням для завантаження матеріалу. Дедлайн до 6 червня.

Більше інформації можна прочитати за посиланням.

Нагадаємо, вистава Миколаївського театру здобула Гран-прі міжнародного конкурсу.

Фото: Media Development Foundation

Читати далі

Можливості

EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Опубліковано

Європейський Інститут Інновацій та Технологій (EIT) оголосив про запуск преакселераційної програми для українських підприємців-початківців під назвою “Rebuild Ukraine”. Ця програма призначена для навчання команд створенню ефективних бізнес-моделей, розробки інноваційних продуктів, а також пошуку партнерів та клієнтів.

Про це повідомляє Vector.

Про програму

Програма “Rebuild Ukraine” призначена для українців, які бажають сприяти перебудові та відродженню країни шляхом використання інновацій. Вона спрямована на вчених, інженерів, підприємців, аспірантів, магістрантів та інноваторів у всіх сферах діяльності.

Читати також: “Зроблено в Україні”: до компанії з підтримки українських виробників долучились ритейлери

На кого розрахована

Програма доступна для команд та окремих підприємців. Для відбору пріоритетними напрямками будуть:

 • цифрові технології;
 • агротехнології;
 • нові матеріали;
 • виробництво та індустрія 4.0;
 • охорона здоров’я;
 • інноваційні рішення в енергетиці (Innoenergy);
 • новий європейський Баугауз;
 • міська мобільність.

Дедлайн: 26 квітня;

Зареєструватися можна тут.

Також ми повідомляли про те, як підприємцям у сфері мистецтва отримати грант на свою справу.

Фото: EIT Jumpstarter

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: