Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
підбір персоналу підбір персоналу

Суспільство

Як підприємцю шукати персонал: 5 головних кроків

Опубліковано

Будь-якому бізнесмену зазвичай необхідні співробітники. Їх пошук і співбесіду доводиться проводити самостійно. Як не помилитися під час такого непростого процесу, як підбір персоналу

Якщо у великих корпораціях пошуком і підбором персоналу фахівців займаються HR-департаменти, то засновнику бізнесу доводиться вирішувати це питання самостійно. Але з чого почати? І як відбирати першого в своєму житті підлеглого? Про це ШоТам розповів досвідчений HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Крок 1. Зрозуміти, який фахівець потрібен

Перед тим, як розміщувати повідомлення про вакансії про підбір персоналу, варто критично оцінити перелік робіт, які необхідно виконувати не тільки зараз, але і через півроку-рік. Можливо, зараз підприємцю потрібен бухгалтер, але не на повний робочий день, а на два-три години на тиждень. Потім потрібно подумати про те, якими якостями повинен володіти претендент. Наприклад, якщо підприємцю необхідний бухгалтер чи економіст, то перевагу краще віддати педантичному співробітнику. Менеджер з продажу, навпаки, повинен легко знаходити спільну мову з потенційними клієнтами. Якщо заздалегідь прописати якості майбутніх співробітників, то це допоможе простіше зробити вибір.

Крок 2. Розмістити інформацію про пошуки співробітника

Є кілька варіантів, як зробити підбір персоналу ефективним. Повідомлення про наявність вакансії можна розмістити в базі Центру зайнятості. Також повідомлення можна опублікувати на спеціалізованих сайтах з пошуку роботи, але за співпрацю з ними необхідно платити. Наприклад, найдешевший пакет – можливість розмістити вакансії на місяць і отримати щоденний доступ до 10 резюме коштує близько 400 грн на місяць.

Читайте також: “Шато Чизай” інвестує 2 млн доларів у виробництво бренді

Отримавши резюме, важливо звернути увагу на досвід потенційного працівника. Наприклад, якщо фахівець все життя працював у великих корпораціях, то він нічого не розуміє про роботу малого бізнесу. Якщо завдань небагато, то віддати перевагу краще фахівцю, який шукає роботу на півдня. Цю можливість краще прописати в вакансії про пошук персоналу.

Крок 3. Підготуватися до співбесіди

У підприємця-початківця, як правило, немає менеджера з персоналу, можливість платити за проведення тестів та ін. Сподіватися на те, що здобувач проявить свої вміння і характер під час першої зустрічі не варто. «Перше враження» працює не завжди. Існує велика кількість «професійних співробітників», які вже давно навчилися обходити гострі питання HR-фахівців. Що вже говорити про початківців підприємців, які беруть своїх перших підлеглих на роботу і ще не встигли «набити руку».

До співбесіди потрібно готуватися не тільки здобувачеві, але і роботодавцю. Якщо, наприклад, потрібен бухгалтер або IT-фахівець, то краще попросити знайомих підготувати для них тести. За їх результатами буде зрозуміло, чи розбирається претендент на місце в своїй справі. Щоб перевірити риси характеру майбутнього співробітника не потрібно витрачати гроші на дорогі іноземні тести. Можна їх скласти самостійно. Наприклад, якщо від фахівця потрібна постійна концентрація уваги,  можна будь-який текст написати дрібним шрифтом і попросити претендента закреслити всі букви «я». І спостерігати за процесом.

Крок 4. Як проводити співбесіду

Почати зустріч краще зі знайомства: підприємцю варто розповісти про свій бізнес, свої цілі і амбіції. І подивитися на реакцію. Можливо, претендентові не сподобається займатися конкретним напрямом бізнесу і він відразу ж про це скаже.

І, навпаки, зацікавитися пропозицією можуть і висококласні фахівці. Якщо вони готові братися за проєкт і гарантувати результат, то крім заробітної плати їм можна запропонувати невелику частку в бізнесі.

Це – хороша мотивація для нового співробітника і партнера працювати більше заради спільної справи. Як зрозуміти, яку зарплату потрібно запропонувати фахівцеві? Її розмір залежить від того, який прибуток отримує підприємець і скільки готовий направляти на розвиток свого проєкту. Крім цього, варто враховувати і ринкову ситуацію. Для цього потрібно проаналізувати пропозиції конкурентів і переглянути огляди ринку праці, які публікують на профільних сайтах. Як правило, в них вказують розмір середньої заробітної плати для кожної категорії фахівців.

Крок 5. Підібрати спеціальні умови

Але більшість співробітників звертають увагу не тільки на розмір заробітної плати, а й на співвідношення витрачених зусиль і винагороди. Середня зарплата того ж бухгалтера становить 20 тис. грн на місяць, але якщо потрібно працювати по три години на день, то здобувачеві можна запропонувати і 10 тис. грн на місяць. На перший погляд здається, що знайти працівника на таку суму неможливо. Але така робота може зацікавити маму з маленькою дитиною, якій іноді необхідно буде працювати віддалено.

Читайте також: Шестеро українців потрапили до складу Міжнародної академії астронавтики

Претендентів може приваблювати і близькість до місця проживання, можливість брати відгули в будь-який час або навіть цікавість завдань. Тому фахівці кадрових агентств радять відразу подумати над «сильними сторонами» своєї пропозиції. Співробітник може погодитися працювати за меншу винагороду, наприклад, за умови, що йому дозволять йти з роботи по п’ятницях на годину раніше. Щоб зацікавити фахівця, варто уточнити у нього, які вимоги до роботи для нього є вирішальними. Невелика компанія може запропонувати більш гнучкі умови праці, які неможливо отримати при виході на роботу у великій компанії.

Суспільство

Як захистити домашніх тварин від спеки: поради від поліції

Опубліковано

У літні місяці спека стає небезпечною не тільки для людей, а й для наших домашніх улюбленців. Патрульна поліція Києва нагадує про важливість захисту тварин від перегріву та надає корисні поради, як допомогти пухнастикам пережити спекотні дні без небезпеки для їхнього здоров’я.

Про це поліція повідомила в своєму Telegram-каналі.

Поради

Високі температури можуть викликати у тварин не тільки зневоднення, а й тепловий удар, що може бути смертельно небезпечним.

Щоб уникнути цього, слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Не залишайте тварин в автомобілі. Навіть кілька хвилин в закритій машині під час спеки можуть призвести до теплового удару.
  2. Уникайте виходу на вулицю в піковий період спеки. Краще залишати тварин в прохолодному приміщенні.
  3. Забезпечте доступ до прохолодної води. Під час прогулянки завжди беріть з собою достатню кількість води для вашої тваринки.
  4. Знайдіть прохолодні місця для відпочинку. Уникайте прямих сонячних променів і вибирайте тіньові ділянки для прогулянок та відпочинку.

Нагадаємо, що лікарі вилікували аномально великі пальці дівчинки (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що у Київському зоопарку побудували нову домівку для врятованих фазанів та папуг: фото.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

Суспільство

Лікарі вилікували аномально великі пальці дівчинки (ВІДЕО)

Опубліковано

4 роки Меланія страждала через аномально збільшені пальці, а лікарі за кордоном радили їх ампутувати…

Та львівські хірурги допомогли позбутися аномалії, а не пальців! І тепер їй значно краще.

Батьки Меланії 4 роки не могли отримати відповідь, що відбувається з донькою. У 6 років її пальці вже буквально пульсували, а найменший поріз спричиняв масивну кровотечу. Та декілька місяців тому мама натрапила на інформацію про лікаря, що спеціалізується на травмах кисті.

Це був Гнат Герич — завідувач хірургічного відділення «Лікарні Святого Пантелеймона». Після звернення до нього Меланію обстежили та встановили діагноз — артеріовенозна мальформація. Це вроджена патологія, яка вражає судини головного мозку. Випадок з пальцями ж унікальний. Аби вирішити проблему, лікарі зробили 2 надскладні операції.

Хірурги делікатно видалили більшу частину аномальних судин, і рука Меланії зменшилася вдвічі. Попереду буде реабілітація, а за місяць — видалення залишку судин.

Читати далі

Суспільство

В застосунку «Резерв+» готуються нові сервіси: рекрутинг, ВЛК та навчальні матеріали

Опубліковано

Міністерство оборони України планує значне розширення функціоналу мобільного додатку «Резерв+», що зробить його ще більш корисним для громадян.

Про це повідомила заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко в інтерв’ю для телеканалу 24.

На сьогодні у додатку «Резерв+» зареєстровано 1 мільйон 700 тисяч громадян, з яких 26 тисяч перебувають за кордоном. Вже зараз користувачі можуть вносити зміни в свої дані без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Читати також: В Київському зоопарку побудували нову домівку для врятованих фазанів та папуг: фото

Плани на оновлення функціоналу

  • Електронні направлення на ВЛК: Можливість отримувати електронний напрямок на проходження військово-лікарської комісії.
  • Онлайн-рекрутинг: Функція подання резюме до конкретних військових частин.
  • Навчальні матеріали: Доступ до відеоуроків, тестів та сертифікатів для підвищення кваліфікації військовозобов’язаних.

«Ми прагнемо створити повністю електронні ТЦК та СП, де громадяни будуть взаємодіяти з цими органами переважно за допомогою смартфонів», – підкреслила Чорногоренко. Ці зміни спрямовані на спрощення взаємодії між громадянами та військовими структурами, а також на підвищення ефективності підготовки військовозобов’язаних.

Раніше Міноборони надало відповідь на запитання щодо неправильного відображення броні від мобілізації у додатку «Резерв+».

Нагадаємо, що на Львівщині створять чотири пралісові пам’ятки та парк-пам’ятку садовому мистецтву.

Фото: Резерв+.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство3 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство2 тижні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

РЕКЛАМА: