Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
підбір персоналу підбір персоналу

Суспільство

Як підприємцю шукати персонал: 5 головних кроків

Опубліковано

Будь-якому бізнесмену зазвичай необхідні співробітники. Їх пошук і співбесіду доводиться проводити самостійно. Як не помилитися під час такого непростого процесу, як підбір персоналу

Якщо у великих корпораціях пошуком і підбором персоналу фахівців займаються HR-департаменти, то засновнику бізнесу доводиться вирішувати це питання самостійно. Але з чого почати? І як відбирати першого в своєму житті підлеглого? Про це ШоТам розповів досвідчений HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Крок 1. Зрозуміти, який фахівець потрібен

Перед тим, як розміщувати повідомлення про вакансії про підбір персоналу, варто критично оцінити перелік робіт, які необхідно виконувати не тільки зараз, але і через півроку-рік. Можливо, зараз підприємцю потрібен бухгалтер, але не на повний робочий день, а на два-три години на тиждень. Потім потрібно подумати про те, якими якостями повинен володіти претендент. Наприклад, якщо підприємцю необхідний бухгалтер чи економіст, то перевагу краще віддати педантичному співробітнику. Менеджер з продажу, навпаки, повинен легко знаходити спільну мову з потенційними клієнтами. Якщо заздалегідь прописати якості майбутніх співробітників, то це допоможе простіше зробити вибір.

Крок 2. Розмістити інформацію про пошуки співробітника

Є кілька варіантів, як зробити підбір персоналу ефективним. Повідомлення про наявність вакансії можна розмістити в базі Центру зайнятості. Також повідомлення можна опублікувати на спеціалізованих сайтах з пошуку роботи, але за співпрацю з ними необхідно платити. Наприклад, найдешевший пакет – можливість розмістити вакансії на місяць і отримати щоденний доступ до 10 резюме коштує близько 400 грн на місяць.

Читайте також: “Шато Чизай” інвестує 2 млн доларів у виробництво бренді

Отримавши резюме, важливо звернути увагу на досвід потенційного працівника. Наприклад, якщо фахівець все життя працював у великих корпораціях, то він нічого не розуміє про роботу малого бізнесу. Якщо завдань небагато, то віддати перевагу краще фахівцю, який шукає роботу на півдня. Цю можливість краще прописати в вакансії про пошук персоналу.

Крок 3. Підготуватися до співбесіди

У підприємця-початківця, як правило, немає менеджера з персоналу, можливість платити за проведення тестів та ін. Сподіватися на те, що здобувач проявить свої вміння і характер під час першої зустрічі не варто. «Перше враження» працює не завжди. Існує велика кількість «професійних співробітників», які вже давно навчилися обходити гострі питання HR-фахівців. Що вже говорити про початківців підприємців, які беруть своїх перших підлеглих на роботу і ще не встигли «набити руку».

До співбесіди потрібно готуватися не тільки здобувачеві, але і роботодавцю. Якщо, наприклад, потрібен бухгалтер або IT-фахівець, то краще попросити знайомих підготувати для них тести. За їх результатами буде зрозуміло, чи розбирається претендент на місце в своїй справі. Щоб перевірити риси характеру майбутнього співробітника не потрібно витрачати гроші на дорогі іноземні тести. Можна їх скласти самостійно. Наприклад, якщо від фахівця потрібна постійна концентрація уваги,  можна будь-який текст написати дрібним шрифтом і попросити претендента закреслити всі букви «я». І спостерігати за процесом.

Крок 4. Як проводити співбесіду

Почати зустріч краще зі знайомства: підприємцю варто розповісти про свій бізнес, свої цілі і амбіції. І подивитися на реакцію. Можливо, претендентові не сподобається займатися конкретним напрямом бізнесу і він відразу ж про це скаже.

І, навпаки, зацікавитися пропозицією можуть і висококласні фахівці. Якщо вони готові братися за проєкт і гарантувати результат, то крім заробітної плати їм можна запропонувати невелику частку в бізнесі.

Це – хороша мотивація для нового співробітника і партнера працювати більше заради спільної справи. Як зрозуміти, яку зарплату потрібно запропонувати фахівцеві? Її розмір залежить від того, який прибуток отримує підприємець і скільки готовий направляти на розвиток свого проєкту. Крім цього, варто враховувати і ринкову ситуацію. Для цього потрібно проаналізувати пропозиції конкурентів і переглянути огляди ринку праці, які публікують на профільних сайтах. Як правило, в них вказують розмір середньої заробітної плати для кожної категорії фахівців.

Крок 5. Підібрати спеціальні умови

Але більшість співробітників звертають увагу не тільки на розмір заробітної плати, а й на співвідношення витрачених зусиль і винагороди. Середня зарплата того ж бухгалтера становить 20 тис. грн на місяць, але якщо потрібно працювати по три години на день, то здобувачеві можна запропонувати і 10 тис. грн на місяць. На перший погляд здається, що знайти працівника на таку суму неможливо. Але така робота може зацікавити маму з маленькою дитиною, якій іноді необхідно буде працювати віддалено.

Читайте також: Шестеро українців потрапили до складу Міжнародної академії астронавтики

Претендентів може приваблювати і близькість до місця проживання, можливість брати відгули в будь-який час або навіть цікавість завдань. Тому фахівці кадрових агентств радять відразу подумати над «сильними сторонами» своєї пропозиції. Співробітник може погодитися працювати за меншу винагороду, наприклад, за умови, що йому дозволять йти з роботи по п’ятницях на годину раніше. Щоб зацікавити фахівця, варто уточнити у нього, які вимоги до роботи для нього є вирішальними. Невелика компанія може запропонувати більш гнучкі умови праці, які неможливо отримати при виході на роботу у великій компанії.

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі