Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Zp84tPxUTsI?si=uf2LRRCka_B_TYDd

Суспільство

Як мешканці голосують і змінюють Куликівську громаду

Опубліковано

Діана їздить на роботу велосипедом навіть у сукні та на підборах. Вона організувала 10 велопарковок і станцію обслуговування двоколісних. А все для того, щоб розвивати велотуризм у Куликівській громаді.

Історія Діани

Діана Вишненко 365 днів на рік не випускала з рук велосипед. Адже в її рідній Куликівці це основний засіб пересування. Бо в селищі на майже 5000 жителів немає громадського транспорту.

«Мені велосипед потрібен, щоб зʼїздити в той самий магазин, зʼїздити на вокзал, у садочок дитину забрати, до друзів, до родичів. Усюди беру велосипед, сідаю на нього та їду», — каже дівчина.

До їзди на ровері Діана привчила й свого 3-річного сина. Уже в 6 місяців хлопчик сидів за кермом двоколісного. Тому жінка щовихідних їздила зі всією родиною на велопрогулянки.

«Захотіли в сусіднє село Ковчин (там 8 кілометрів орієнтовно) — поїхали, погуляли, повернулися назад. Захотіли в Салтикову Дівицю на Десну поїхати покупатися — сіли на велосипед, поїхали», — відмічає Діана.

Започаткування традиції велопересування

Діана організовувала велозаїзди та велопоходи для молоді Куликівської громади. Адже керувала велогуртком у місцевому Центрі позашкільної освіти.

Але й Діані, і її вихованцям після поїздок доводилося обирати своїх двоколісних об паркан. Бо велопарковки в Куликівці стояли лише біля кількох магазинів. Тому жінка звернулася до влади, щоб розташувати велопарковки в доступніших місцях. Чиновники підтримали ідею, адже кожна друга родина громади їздить велосипедами. Через соцмережі жінка провела опитування жителів. У голосуванні взяли участь 500 громадян віком від 10 до 65 років.

«Якщо це стосувалося людей більш середнього чи зрілого віку, то люди як правило обирали вже знайомі місця. Тобто це магазини, це залізничний вокзал, це лікарня. А якщо нові люди, нові громадяни, молодь, то вони обирали місця де цих велопарковок немає, а це наші місця відпочинку — це біля озера Сівське, це парк, це стадіон», — каже завідувачка економічного розвитку, Ірина Овраменко.

Створення парканів

Гроші на велоініціативу надала ГО «Еко місто». Тому в тих місцях, за які голосували люди, встановили 10 велопарковок. І навіть вдалося поставити станцію технічного обслуговування велосипедів. Тепер Діана без жодного клопоту залишає свій ровер на велопарковці біля роботи. І впевнено називає свою Куликівку найвелосипеднішою в Україні!

«З появою велопарковок у селищі дійсно ситуація змінилася на краще, адже зменшився візуальний шум. І також зменшився той хаос, коли до нас приїжджає багато людей, коли в нас пік їх у центрі. Тобто все стало на свої місця — велосипеди на потрібних місцях, де вони повинні бути» — налогошує Діана!

Суспільство

Фестиваль, що допомагає знайти себе: у Києві пройшов «ПОРУЧ Фест» для підлітків

Опубліковано

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.

Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».

За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».

Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.

Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США

На фестивалі учасники могли відвідати:

  • дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
  • заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
  • малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
  • йога, тактична медицина та лекції для батьків.

Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.

Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».

Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.

Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»

Читати далі

Суспільство

У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки

Опубліковано

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.

Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».

«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.

Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.

Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.

Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.

Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»

Читати далі

Суспільство

Канада виділить Україні $2 мільярди на зброю та запровадить нові санкції проти рф

Опубліковано

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.

Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.

У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.

Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.

«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.

Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.

Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7

Читати далі

Шопочитати

Військо6 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...