Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/kZjzsdksiSo?si=7Y6z-JxlBSn0ofX2

Суспільство

Як учителі вчаться одне в одного: досвід Решетилівської громади

Опубліковано

Вчителька Ірина розказує колегам про кібербезпеку та штучний інтелект. Навчає створювати віртуальні екскурсії та розвʼязувати рівняння. Аби в школах Решетилівської громади освіта була, як у найкращих ліцеях країни.

Історія Ірини

Дитинство та юність Ірини Байбузи пройшли в Решетилівці на Полтавщині. Що стане вчителькою, вона знала ще з дитинства. Щоправда, довго не могла визначитися, який предмет буде викладати. Та любов до цифр зробила своє діло — Ірина обрала математику й інформатику. 6 років тому жінка отримала освіту та повернулась у рідне місто вчителювати.

«Мені подобається щось розповідати, пояснювати. Я отримую насолоду від того, що діти мої учні — розуміють щось нове», — каже жінка.

26-річна вчителька шукала, де покращити свої знання, тож періодично зверталася до освітнього консультанта.

А у 2020 році методичний кабінет у Решетилівській громаді ліквідували. Ірина та ще 483 педагоги з усієї громади лишилися без фактичної підтримки. Тож уже за рік відділ освіти вирішив — треба відкривати Центр професійного розвитку педагогів.

Створення Центру професійного розвитку педагогів

«Коли я побачила те, що в нас відсутній оцей контакт між закладами освіти, між академією неперервної освіти в Полтаві, то зрозуміла, що Центр професійного розвитку нам вкрай необхідний», — згадує

Щойно ухвалили рішення про відкриття Центру, як постало питання приміщення. Довго думати не довелось, адже в тому ж відділі освіти були вільні кілька кабінетів. В одному розмістили консультантів, які працюють з педагогами онлайн. Другий кабінет переобладнали для тренінгів.

«Я не скажу, що ми вирішуємо будь-які глобальні питання. Але я точно знаю, що я, так само як і мої колеги, можу отримати гідну допомогу, методичну підтримку, дізнатися про будь-які різноманітні заходи на підтримку педагогів», — відзначає Ірина.

Тренінги та курси

Сама Ірина вже стала регулярною відвідувачкою Центру. Та навіть провела кілька тренінгів для колег, де вчила їх користуватися ШІ та онлайн-кабінетом.

«Ділилася досвідом з впровадження ІТ-студій, проводила математичні тренінги».

А в самій громаді ще й активно підтримують обмін досвідом із сусідами. Для молодих педагогів це ще й можливість розвивати маленькі міста.

«Однозначно, Центр професійного розвитку ‘потрібен для нашої громади. Тому що педагоги завжди зможуть обмінюватися власним досвідом і власними напрацюваннями.»

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо5 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...