Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/kZjzsdksiSo?si=7Y6z-JxlBSn0ofX2SSSSSS

Суспільство

Як учителі вчаться одне в одного: досвід Решетилівської громади

Опубліковано

Вчителька Ірина розказує колегам про кібербезпеку та штучний інтелект. Навчає створювати віртуальні екскурсії та розвʼязувати рівняння. Аби в школах Решетилівської громади освіта була, як у найкращих ліцеях країни.

Історія Ірини

Дитинство та юність Ірини Байбузи пройшли в Решетилівці на Полтавщині. Що стане вчителькою, вона знала ще з дитинства. Щоправда, довго не могла визначитися, який предмет буде викладати. Та любов до цифр зробила своє діло — Ірина обрала математику й інформатику. 6 років тому жінка отримала освіту та повернулась у рідне місто вчителювати.

«Мені подобається щось розповідати, пояснювати. Я отримую насолоду від того, що діти мої учні — розуміють щось нове», — каже жінка.

26-річна вчителька шукала, де покращити свої знання, тож періодично зверталася до освітнього консультанта.

А у 2020 році методичний кабінет у Решетилівській громаді ліквідували. Ірина та ще 483 педагоги з усієї громади лишилися без фактичної підтримки. Тож уже за рік відділ освіти вирішив — треба відкривати Центр професійного розвитку педагогів.

Створення Центру професійного розвитку педагогів

«Коли я побачила те, що в нас відсутній оцей контакт між закладами освіти, між академією неперервної освіти в Полтаві, то зрозуміла, що Центр професійного розвитку нам вкрай необхідний», — згадує

Щойно ухвалили рішення про відкриття Центру, як постало питання приміщення. Довго думати не довелось, адже в тому ж відділі освіти були вільні кілька кабінетів. В одному розмістили консультантів, які працюють з педагогами онлайн. Другий кабінет переобладнали для тренінгів.

«Я не скажу, що ми вирішуємо будь-які глобальні питання. Але я точно знаю, що я, так само як і мої колеги, можу отримати гідну допомогу, методичну підтримку, дізнатися про будь-які різноманітні заходи на підтримку педагогів», — відзначає Ірина.

Тренінги та курси

Сама Ірина вже стала регулярною відвідувачкою Центру. Та навіть провела кілька тренінгів для колег, де вчила їх користуватися ШІ та онлайн-кабінетом.

«Ділилася досвідом з впровадження ІТ-студій, проводила математичні тренінги».

А в самій громаді ще й активно підтримують обмін досвідом із сусідами. Для молодих педагогів це ще й можливість розвивати маленькі міста.

«Однозначно, Центр професійного розвитку ‘потрібен для нашої громади. Тому що педагоги завжди зможуть обмінюватися власним досвідом і власними напрацюваннями.»

Суспільство

ГУР презентував першу рекрутингову кампанію

Опубліковано

Головне управління розвідки Міноборони України оголосило про запуск першої публічної рекрутингової кампанії під назвою «Став плюс». Ця ініціатива спрямована на привернення мотивованих чоловіків і жінок, які мають лідерські якості та високий рівень мотивації до досягнення перемог для приєднання до складу ГУР.

Про це повідомляє пресслужба ГУР.

фото: ГУР

Презентація цієї ініціативи відбулася у Києві 13 червня, де представник військової розвідки, Андрій Юсов, підкреслив важливість нового етапу для підрозділу. Вимоги до кандидатів включають вік від 18 до 40 років та відповідність фізичній формі для служби в активних бойових підрозділах та знанням управління безпілотними системами.

Також особливу увагу приділяють технічним фахівцям, зокрема операторам різних типів безпілотних літальних апаратів, що є важливим для ефективності військових операцій.

фото: ГУР

Читати також: Гуманітарний поїзд-кухня на Харківщині працює вже 100 днів

Процес рекрутингу починається з заповнення анкети, доступної на офіційних веб-ресурсах ГУР, включаючи сайт військового рекрутингу Lobby-X та соціальні мережі. Після подачі анкети потенційні кандидати проходять відбірковий процес, який передбачає перевірку їхніх здібностей та кваліфікації.

Рекрутингова кампанія включає розміщення QR-кодів на рекламних матеріалах у всіх великих містах України для максимальної доступності процесу реєстрації.

Таким чином, ініціатива «Став плюс» відкриває нові можливості для тих, хто бажає приєднатися до високоспеціалізованого складу Головного управління розвідки, підсилюючи обороноздатність України в умовах сучасних викликів у військовій сфері.

Нагадаємо, що на Харківщині ЗСУ майстерно вибили росіян з позицій.

Також ми повідомляли, що Укрзалізниця змінює графік електричок на Львівщині.

Фото: ГУР.

Читати далі

Суспільство

Гуманітарний поїзд-кухня на Харківщині працює вже 100 днів

Опубліковано

Сьогодні виповнюється 100 днів, як унікальний Food Train Укрзалізниці та її команди почав роботу в Харківській області, допомагаючи місцевим мешканцям і владі подолати наслідки російської атаки на критичні інфраструктури.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

За ці 100 днів залізничники зробили значний вплив:

  • Вони використали 800 кубічних метрів води, що еквівалентно кількості, необхідної для заповнення приблизно 3200 ванн.
  • Вони переробили 160 тонн продукції, що приблизно дорівнює вазі 32 африканських слонів.
  • Вони підготували 380 тонн їжі, що дорівнює вазі 76 танків M1 Abrams.
  • Вони виробили понад 50 000 кВт-год електроенергії, чого достатньо для живлення стандартного ноутбука протягом 570 років або забезпечення електроенергією приблизно 17 будинків середнього розміру протягом року.
  • Вони приготували 570 тисяч порцій їжі, яких достатньо, щоб двічі одночасно нагодувати населення таких міст, як Вінниця чи Кривий Ріг.

Читати також: В Україні запустили проєкт для безоплатного забезпечення військовослужбовець формою

Food Train та його команда продовжують свою життєво важливу роботу на Харківщині. Висловлюємо вдячність своїм друзям і партнерам у Фонді Говарда Г. Баффета за фінансування операційної діяльності поїзда.

Нагадаємо про вступ на бакалавра 2024: все, що треба знати абітурієнтам.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили проєкт для безоплатного забезпечення військовослужбовець формою

Опубліковано

Рух Veteranka запустив благодійну ініціативу під назвою «Гідна», яка спрямована на пошиття якісної жіночої військової форми для українських захисниць. Військовослужбовиці зможуть отримувати цю форму безкоштовно.

Про це повідомляють на сайті руху.

Автори проєкту зазначають, що з початку повномасштабного вторгнення вони отримали сотні звернень від військовослужбовиць з проханням перешити чоловічу форму, видану їм, під їхній розмір. Тому головним фокусом роботи цеху Veteranka стало пошиття якісної жіночої військової форми, яку вони надають захисницям безоплатно за запитом.

Читати також: Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Форма розроблена за оригінальними лекалами, враховуючи анатомічні особливості тіла жінки та досвід носіння форми в різних умовах фронту. Вона представлена у широкому діапазоні розмірів – від 42 до 60 і розрахована на зріст від 153 до 180 см.

З початку проєкту «Гідна» вже відшито 403 одиниці жіночого тактичного одягу на загальну суму 806 000 гривень. Кожен охочий може підтримати проєкт, задонативши будь-яку суму на сайті.

Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова повідомила, що кількість жінок у Збройних силах України становить понад 67 тисяч. З них 19 тисяч – це працівниці, а усі інші – військовослужбовиці.

Нагадаємо, що Укрзалізниця змінює графік електричок на Львівщині.

Також ми повідомляли, що українка Валерія Єгошина отримала журналістську премію ICFJ Knight Awards.

Фото: Veteranka.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 години тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство5 днів тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: