Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як кіт надихнув десантника відкрити кав’ярню

Опубліковано

Десантник на пенсії Петро Іващенко спільно з дружиною Іриною в Івано-Франківську відкрили затишне кафе «Пан Персидський», на що надихнув їх вуличний кіт Перс.

Про це пише Репортер.

Як все починалося

Ірина родом із Харкова, її чоловік – з Чернігівщини. Іващенки довго жили в Одесі, а у грудні 2019 року вирішили переїхати до Франківська.

Ірина – вільний маркетолог, працює на фрілансі. Петро військовий, два роки тому пішов на пенсію і постало питання, чим зай­матися далі. Працювати на когось не хотілося. Мріяли про свою справу. Оскільки діти вже дорослі, до місця їх нічого не прив’язувало, то зібралися й поїхали. Кажуть, завжди хотіли пожити десь на заході. У Франківську їм дуже подобається.

У квітні 2019-го відкрили тут кав’ярню, назвали на честь свого кота – «Пана Персидського».

«Усе дуже просто – ми сприймаємо його як члена родини, – розповідає Ірина. – Хоча багато людей каже, що це такий хід, аби заманювати більше людей. Насправді ми хотіли щось таке, аби бути з ним постійно».

Про Перса

Перс у Іващенків з’явився позаминулого Різдва. Кішка у дворі народила чотирьох гарненьких тлустих кошенят. Перс приглянувся одразу. Сміються, що з підвалу виманили його сосискою та забрали в сім’ю. Тепер він з ними всюди, ще й працює.

Ірина розповідає, що Персик на роботі не щодня. Як йому захочеться, бо ж він тут начальник. А ще, за словами Ірини, він часто втомлюється.

Зранку, коли Іващенки збираються на роботу, ставлять на підлогу клітку. Іноді Перс сам туди забігає, а то просто на плечі застрибує і готовий до роботи. Буває, що ховається – значить, хоче вихідний.

У кав’ярні має улюблене місце – за останнім столиком в кінці залу. Там собі солодко спить чи спостерігає. Сидить, дивиться у вікно, хтось побачить і зайде. Через кота дізнаються і про каву.

«Перса на районі всі знають, – хвалиться Ірина. – Йдемо раз по вулиці, несемо його на плечі. Йде якась бабуся і каже: «О, який котик!». А потім така обертається й до нього: «Персе, то ти?!».

За словами Ірини, в Одесі коти визнані частиною екосистеми міста. Там усі жеки зобов’язані забезпечити хвостатим доступ до підвалів. Їх підгодовують, коти там точно не голодні. У Франківську, кажуть, вуличних котів знач­но менше.

Читайте також: Без кліток та зі спа-салоном: як працює перший в Україні готель для тварин

Ще розповідають, що у Харкові є таксист, який їздить з рудим котом. А у Дніп­рі, в облдержадміністрації, кіт живе та ходить на наради.

Довідка

Першу у світі котячу кав’ярню відкрили в місті Тайбей, на Тайвані, в 1998 році. У 2004 році кото-кафе з’явилися в Японії. Нині там близько 40 котячих закладів.

Пізніше ця мода перемістилася до Європи та Америки. У Відні відкрили у 2012, через рік котячі кав’ярні з’явилися в кількох містах Німеччини. Ще через рік – у Франції, потім у Латвії. До Канади й США тренд докотився у 2014 році.

В Україні перша така кав’ярня відкрилася у Львові у червні 2015. Того ж року – в Черкасах. Нині в Україні котячі кафе є ще у Дніп­рі, Харкові, Одесі та Києві.

Читайте також: Як пес Гуфі став символом екологічних змін у Хмельницькому (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Львові оголосили збір грошей на встановлення 100 котівничок.

Також в Одесі встановили скульптуру «Васька і його улюблена кілька в томаті».

Як ми повідомляли раніше, на День кота військові показали фото пухнастих побратимів.

Окрім того, вийшов календар-2020 із українськими воїнами і чотирилапими.

Суспільство

У Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім

Опубліковано

24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.

Про це повідомляють організатори.

Дім для молоді

Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.

Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.

Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості

Програма події

Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.

Активності:

  • 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
  • 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
  • 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.

Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.

Фото: Freepik.

Читати далі

Суспільство

У Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро

Опубліковано

Катерина Єсипчук завершує навчання на спеціалізованих курсах і готується стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро.

Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.

Курси стартували у вересні. У групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. Проте лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.

Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.

Читати також: «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Навчання, що вимагає витримки

Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п’ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.

«Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка», — пояснює один із викладачів.

Подолання стереотипів

Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.

«Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само, як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше», — впевнено каже вона.

Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.

Фото: кадр з сюжету Вікна СТБ.

Читати далі

Суспільство

Українських моряків звільнили з полону єменських хуситів

Опубліковано

Трьох українських моряків, членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, евакуювали з полону єменських хуситів. Операцію зі звільнення провели спільно Головне управління розвідки Міністерства оборони та Міністерство закордонних справ за підтримки султанату Оману.

Про це повідомили в ГУР МО.

Рік перемовин

Хусити захопили українців разом із судном у Червоному морі 19 листопада 2023 року. Тоді вони затримали корабель, який, за словами прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, використовувала британська фірма. Серед 25 членів екіпажу, окрім українців, перебували болгари, мексиканці та філіппінці.

Звільнення моряків стало результатом тривалих неофіційних перемовин, які тривали понад рік. Перший контакт із полоненими вдалося встановити лише 3 квітня 2024 року, а 22 січня 2025 року українців нарешті повернули додому.

Нагадаємо, що з російського полону повернули 25 важкохворих та поранених українців (ФОТО).

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Шопочитати