Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Без кліток та зі спа-салоном: як працює перший в Україні готель для тварин

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Кожного разу, коли ви йдете на роботу чи їдете у відрядження, ваш домашній улюбленець сумує. Адже собаки та коти також хочуть уваги і спілкування. Тому в Києві з’явився перший дитячий садок для тварин. Якщо подібні заклади викликають асоціації з клітками та жорстоким поводженням з тваринами, то у Dog City все навпаки. Ніяких кліток, агресії та покарань. 

Сандра Іщенко створила садок та готель для тварин, де професіонали займаються з тваринами, є ветеринарний кабінет, зоомагазин та навіть… спа-салон. 

 Сандра Іщенко

Сандра Іщенко

За освітою дизайнер одягу. Довгий час працювала у сфері моди, жила за кордоном.

Розпорядок дня як у справжньому садку

Dog City — це готель для собак і котів, а також садок, де за улюбленцями спостерігають вихователі-ветеринари. Наш готель унікальний тим, що ми не використовуємо кліток. Всі знають, що в основному в готелях тварин тримають в неволі. У нас такого немає. Протягом всього дня з тваринами контактують, займаються та грають. А сплять вони на диванах або лежанках.

У нас є розпорядок дня, як у справжньому дитсадку. З 7-ї ранку у тварин прогулянка, потім сніданок, а далі — відпочинок та спілкування з іншими. До речі, годуємо собак тим, що приносять господарі. Бо у кожного є свій раціон: хтось їсть сире м’ясо, хтось парене і овочі, хтось рибу або корм. Тому, щоб не було розладу шлунку, харчування є індивідуальним  Всі собаки у нас поділені на групи залежно від розмірів та темпераменту.

У кімнатах для тварин є лотки, які підключені до каналізації. А щоб господарі не хвилювались за своїх улюбленців, то у нас встановлені камери відеонагляду, завдяки яким в режимі реального часу можна споглядати за тваринами.

Прочитала про американські садки і вирішила спробувати

Я сама є власницею чотирьох котів та двох собак, тому розуміла необхідність такого готелю. Потрібно було часто їздити у відрядження, а тварин не було з ким залишити. Ті умови, які пропонували готелі, мені не підходили. Тримати собак чи котів у клітках — це дико.

Якось прочитала статтю про американські садочки для собак і вирішила сама спробувати відкрити такий в Україні.

Я поїхала у Шотландію на два тижні вивчати менеджмент та зоопсихологію, аби навчитись чогось у цій сфері. Це дало мені багато знань стосовно того, як контролювати собак, грати з ними, про їх психологію та поведінку. Навчання коштувало 3000 фунтів.

Потім я повернулась, написала бізнес-план та взялась за пошуки приміщення. Головним критерієм для мене була можливість вигулу собак на своїй території, щоб не було можливості забігти чужим тваринам. Знайшла місце понад 5000 кв.м на території парку ВДНГ. Тут не було раніше ні опалення, ні інтернету. Ми все робили самі. На запуск готелю витратила $50 000.

Яких тварин приймають

З власниками собак ми підписуємо договір, у якому вони розповідають все про своїх тварин. Дуже часто ми можемо відмовити, якщо тварина не вакцинована чи агресивна.

Для собак важливо мати ветеринарний паспорт з поміткою про вакцини і щеплення від сказу протягом останніх трьох років. Собака не має бути агресивною щодо інших тварин. Тому що у нас в садочку вони взаємодіють між собою. Але якщо в процесі бачимо, що собака не дружить з іншими, то поміщаємо її в окрему кімнату. Також господарі мають розказати, чи є у тварини на щось алергія. 

Коти також мають бути щеплені та вакциновані.

Скільки коштує поселити тварину в готель?

Частіше до нас заводять тварин люди, які часто подорожують, або їздять у відрядження. Або ж, коли їдуть на роботу, щоб тваринка не сумувала. Найдовше у нас була собака півроку. Тоді господарі робили ремонт і поки жили в орендованій квартирі, то віддали тварину нам.

Ціни у нас для собак і котів різні — 730 та 330 гривень за добу відповідно. Для собак дорожче, адже вони потребують багато уваги в день, а для котів достатньо трьох не довгих контактів. 

І зачіску зроблять, і манікюр в салоні краси

За окрему плату у нас є послуги у салоні краси. Тут можуть зробити манікюр, стрижку, почистити зуби, пофарбувати та навіть збризнути парфумами. При проходженні процедур коти та собаки ізольовані одне від одного, щоб не викликати додатковий стрес. 

Ціни на такі процедури різні — від 300 до 2000 гривень. Ми використовуємо тільки натуральну еко-косметику, шампуні закупаємо в спеціалізованих магазинах за кордоном.

Потрібно багато вивчити, щоб відкрити готель

Більше прибутку поки приносить готель. Адже у садок рідше приводять тварин.

Якщо хтось хоче відкрити готель, то потрібно попрацювати над цим і зняти рожеві окуляри. Адже це нелегкий бізнес. Про тварин треба багато чого знати, що робити, якщо вони починають себе агресивно поводити, як з ними спілкуватись. Спочатку це варто зрозуміти. Це не просто поставити клітки і запхати туди тварин. 

Крім того, варто пройти ветеринарні курси, щоб мати можливість надати першу допомогу тваринам.

Мрію, що такі готелі та садки відкриються і в інших містах України.

Суспільство

Нацбанк випустив пам’ятну монету, присвячену українським енергетикам

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Національний банк України 26 вересня ввів у обіг нову пам’ятну монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!».

Про це повідомили на сайті НБУ.

«Щодня та щоночі під ворожими обстрілами та в негоду, попри втому та загрози, ці звичайні незвичайні люди робили свою справу…Тому, щоб увічнити їх подвиг, ми створили цю сучасну мінімалістичну монету, із закодованими символами переможного світла», – сказав голова Національного банку Андрій Пишний.

Дизайн нової пам’ятної монети створив відомий український художник, ілюстратор, графічний дизайнер Сергій Майдуков.

На аверсі нової монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію, що символізує енергетичну систему України.

«Її образ втілено в символічному суцвітті соняшника, кожна пелюстка якого, неначе ліхтар, осяює світлом нашу країну. Він сяє, попри ворожі ракетні обстріли, як схід сонця, який обов’язково настане після найстрашнішої ночі», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Дім зруйнувало повністю, а собаки дивом вціліли». Як волонтерка з Одещини рятує тварин від війни

На реверсі монети у вигляді трьох непорушних та сяючих брил зображено стилізований тризуб, який під час обертання монети трансформується в літеру «Е» – «Енергетика».

Зазначається, що монету «Країна супергероїв. Дякуємо енергетикам!» виготовлено з нейзильберу, її тираж – до 50 000 штук.

Придбати пам’ятну монету можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.  Крім того, монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами.

Нагадаємо, з нагоди Дня воєнної розвідки, який святкують 7 вересня, Нацбанк ввів у обіг тематичну пам’ятну монету.

Також в Україні випустили нову монету, присвячену ЗСУ.

Фото: bank.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Українська чемпіонка світу з армреслінгу рятує захисників на фронті (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська чемпіонка світу з армреслінгу Лілія Занько з початком повномасштабної війни стала на захист України. Відсутність страху крові та травм допомогли їй стати бойовою медикинею і врятувати не одне людське життя на фронті.

Історію української військової розповідає ШоТам.

З 8 років Лілія Занько займалася дзюдо, самбо та карате, а пізніше знайшла себе в армреслінгу. Разом із перемогами на змаганнях Лілія здобула педагогічну освіту та тренує молодь у Полтаві.

Однак 24 лютого 2022 року вона твердо вирішила: тепер її місце – серед захисників України. Вона зібрала речі та пішла до військкомату, і невдовзі вже підтягувала військових фізично.

Лілія не боїться крові та переломів, то ж у війську перекваліфікувалася в бойового медика. Бахмут, Красногорівка, Авдіївка – вона здійснювала бойові виїзди в найгарячіших місцях фронту. І вони завершилися успішно – усі бійці, яким допомогла Лілія, лишилися живі.

Також жінка навчає воїнів надавати собі допомогу під час поранень. Рука – «вільна каса». Другою рукою – «дзвінок мамі», і ніжка – «потанцюємо». Коли ж з’являється вільна хвилина – тренується в польових умовах.

Дивіться відео: Після порятунку з окупації композитор Ігор Поклад повернувся до Ворзеля і провів творчий вечір

Відсутність професійних тренувань не завадили їй привозити додому перемоги. Торік Лілія здобула 5 перемог на Чемпіонаті світу та 3 нагороди Чемпіонату Європи. А нещодавно підтвердила титул найкращої серед армреслерок.

Крім золотої, виборола срібну та бронзову медалі на праву й ліву руку в категорії ветерани 40+. А пліч-о-пліч із Лілією на змаганнях перемагали і її вихованці!

«Хлопці дуже гарні результати показали також. Вони виступали по спортсменам, які мають інвалідність. У мене три хлопця, які мають ДЦП, і вони всі позаймали дуже високі нагороди. Перші, другі місця», – розповідає Лілія.

Лілія продовжує працювати заради Перемоги. Попереду – повернення на фронт та порятунок життів. А ще – Всесвітні ігри єдиноборств у жовтні в Саудівській Аравії, до яких Лілія вже готується.

«Коли грає гімн України, і я тримаю перед собою прапор, то виникає відчуття, що в мене виростають крила за спиною», – Лілія Занько, військовослужбовиця, Чемпіонка світу з армреслінгу.

Раніше ми розповідали історію паралімпійця, який відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ.

Також ШоТам розповідав про найцікавіші факти із життя Ольги Харлан.

Читати далі

Суспільство

Норвегія надасть Україні ще понад $90 мільйонів допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Норвегія надасть Україні 1 мільярд норвезьких крон ($92,5 млн – ред. ШоТам).

Про це повідомили на урядовому сайті Норвегії.

«Цивільне населення України сильно постраждало внаслідок жорстокої війни, яку веде росія. Зусилля українського народу по боротьбі зі щоденними нападами на мирних жителів і цивільну інфраструктуру були героїчними. Їм потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни», – зазначила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Хуітфельдт.

Читайте також: Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Гроші спрямують для надання життєво-необхідної допомоги найбільш уразливим верствам населення, дітям, біженцям і переселенцям. Їм допомагатимуть з питаннями притулку, їжі, води та санітарії, освіти, охорони здоров’я та психосоціальної підтримки.

Кошти отримають гуманітарні організації, які діють в Україні: ООН (650 мільйонів норвезьких крон), Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (350 мільйонів норвезьких крон).

Нагадаємо, Україна отримала 10 шведських танків Stridsvagn 122, які є модифікацією німецьких Leopard 2A5.

Також у Міноборони Іспанії анонсували новий пакет військової допомоги для України.

Фото: unsplash.com.

Читати далі