Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Без кліток та зі спа-салоном: як працює перший в Україні готель для тварин

Опубліковано

Кожного разу, коли ви йдете на роботу чи їдете у відрядження, ваш домашній улюбленець сумує. Адже собаки та коти також хочуть уваги і спілкування. Тому в Києві з’явився перший дитячий садок для тварин. Якщо подібні заклади викликають асоціації з клітками та жорстоким поводженням з тваринами, то у Dog City все навпаки. Ніяких кліток, агресії та покарань. 

Сандра Іщенко створила садок та готель для тварин, де професіонали займаються з тваринами, є ветеринарний кабінет, зоомагазин та навіть… спа-салон. 

 Сандра Іщенко

Сандра Іщенко

За освітою дизайнер одягу. Довгий час працювала у сфері моди, жила за кордоном.

Розпорядок дня як у справжньому садку

Dog City — це готель для собак і котів, а також садок, де за улюбленцями спостерігають вихователі-ветеринари. Наш готель унікальний тим, що ми не використовуємо кліток. Всі знають, що в основному в готелях тварин тримають в неволі. У нас такого немає. Протягом всього дня з тваринами контактують, займаються та грають. А сплять вони на диванах або лежанках.

У нас є розпорядок дня, як у справжньому дитсадку. З 7-ї ранку у тварин прогулянка, потім сніданок, а далі — відпочинок та спілкування з іншими. До речі, годуємо собак тим, що приносять господарі. Бо у кожного є свій раціон: хтось їсть сире м’ясо, хтось парене і овочі, хтось рибу або корм. Тому, щоб не було розладу шлунку, харчування є індивідуальним  Всі собаки у нас поділені на групи залежно від розмірів та темпераменту.

У кімнатах для тварин є лотки, які підключені до каналізації. А щоб господарі не хвилювались за своїх улюбленців, то у нас встановлені камери відеонагляду, завдяки яким в режимі реального часу можна споглядати за тваринами.

Прочитала про американські садки і вирішила спробувати

Я сама є власницею чотирьох котів та двох собак, тому розуміла необхідність такого готелю. Потрібно було часто їздити у відрядження, а тварин не було з ким залишити. Ті умови, які пропонували готелі, мені не підходили. Тримати собак чи котів у клітках — це дико.

Якось прочитала статтю про американські садочки для собак і вирішила сама спробувати відкрити такий в Україні.

Я поїхала у Шотландію на два тижні вивчати менеджмент та зоопсихологію, аби навчитись чогось у цій сфері. Це дало мені багато знань стосовно того, як контролювати собак, грати з ними, про їх психологію та поведінку. Навчання коштувало 3000 фунтів.

Потім я повернулась, написала бізнес-план та взялась за пошуки приміщення. Головним критерієм для мене була можливість вигулу собак на своїй території, щоб не було можливості забігти чужим тваринам. Знайшла місце понад 5000 кв.м на території парку ВДНГ. Тут не було раніше ні опалення, ні інтернету. Ми все робили самі. На запуск готелю витратила $50 000.

Яких тварин приймають

З власниками собак ми підписуємо договір, у якому вони розповідають все про своїх тварин. Дуже часто ми можемо відмовити, якщо тварина не вакцинована чи агресивна.

Для собак важливо мати ветеринарний паспорт з поміткою про вакцини і щеплення від сказу протягом останніх трьох років. Собака не має бути агресивною щодо інших тварин. Тому що у нас в садочку вони взаємодіють між собою. Але якщо в процесі бачимо, що собака не дружить з іншими, то поміщаємо її в окрему кімнату. Також господарі мають розказати, чи є у тварини на щось алергія. 

Коти також мають бути щеплені та вакциновані.

Скільки коштує поселити тварину в готель?

Частіше до нас заводять тварин люди, які часто подорожують, або їздять у відрядження. Або ж, коли їдуть на роботу, щоб тваринка не сумувала. Найдовше у нас була собака півроку. Тоді господарі робили ремонт і поки жили в орендованій квартирі, то віддали тварину нам.

Ціни у нас для собак і котів різні — 730 та 330 гривень за добу відповідно. Для собак дорожче, адже вони потребують багато уваги в день, а для котів достатньо трьох не довгих контактів. 

І зачіску зроблять, і манікюр в салоні краси

За окрему плату у нас є послуги у салоні краси. Тут можуть зробити манікюр, стрижку, почистити зуби, пофарбувати та навіть збризнути парфумами. При проходженні процедур коти та собаки ізольовані одне від одного, щоб не викликати додатковий стрес. 

Ціни на такі процедури різні — від 300 до 2000 гривень. Ми використовуємо тільки натуральну еко-косметику, шампуні закупаємо в спеціалізованих магазинах за кордоном.

Потрібно багато вивчити, щоб відкрити готель

Більше прибутку поки приносить готель. Адже у садок рідше приводять тварин.

Якщо хтось хоче відкрити готель, то потрібно попрацювати над цим і зняти рожеві окуляри. Адже це нелегкий бізнес. Про тварин треба багато чого знати, що робити, якщо вони починають себе агресивно поводити, як з ними спілкуватись. Спочатку це варто зрозуміти. Це не просто поставити клітки і запхати туди тварин. 

Крім того, варто пройти ветеринарні курси, щоб мати можливість надати першу допомогу тваринам.

Мрію, що такі готелі та садки відкриються і в інших містах України.

Суспільство

ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку

Опубліковано

У штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Парижі під час 219-ї сесії ухвалили рішення про дії та програму надзвичайної допомоги Україні.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Відтепер генеральний директор ЮНЕСКО здійснюватиме активний моніторинг ситуації в Україні в її міжнародно визнаних кордонах з метою забезпечення безпосередньої участі ЮНЕСКО у заходах для відновлення України в рамках мандата організації», – йдеться в повідомленні. 

Рішенням, зокрема, передбачено здійснення генеральним директором активного моніторингу ЮНЕСКО ситуації після підриву Росією дамби Каховської ГЕС. Результатом моніторингу має стати підготовка плану дій для подолання негативних наслідків для навколишнього середовища у зв’язку з цим екоцидом.

Читайте також: В Україні врятували від злочинців цінний артефакт

Своєю чергою директор із стратегічного планування секретаріату ЮНЕСКО

мобілізувала понад 66 млн дол. для допомоги Україні. 

У МКІП зауважили, що делегації Великої Британії, США, Іспанії, Австрії, Австралії, Франції, Литви, Японії, Італії, Словаччини, Ісландії, Чехії, Німеччини, Чилі, Польщі та Ірландії висловили підтримку суверенітету та територіальній цілісності України у міжнародно визнаних кордонах України, засудили російську агресію й злочини Росії проти культурної спадщини, системи освіти, сектору науки України. 

Крім того, делегати засудили викрадення Росією українських дітей, а також руйнування дамби Каховської ГЕС.

Делегації підтвердили готовність продовжувати фінансову підтримку програм ЮНЕСКО для України в окремих сферах, зокрема для захисту об’єктів культурної спадщини в Одесі, Києві, Львові та інших містах, та закликали організацію продовжувати мобілізувати ресурси для відновлення сфер мандата ЮНЕСКО в Україні. 

Заява групи друзів України в ЮНЕСКО на підтримку України з суворим засудженням російської агресії була оголошена делегацією Великої Британії від імені 44 держав.

Своєю чергою делегація України при ЮНЕСКО у виступі підкреслила важливість надзвичайної допомоги Україні для відновлення сфер мандата організації, які зазнали шкоди внаслідок російської військової агресії. 

«Українці вкотре наголосили, що цілями російських ракетних атак є електростанції, телекомунікації, звичайні житлові будинки та громадський транспорт, тобто цивільна інфраструктура», – зауважили в МКІП.

Нагадаємо, у Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новий мурал

Опубліковано

У Києві з’явився новий мурал від художниці Фуллен, якій раніше забороняли створювати в столиці.

Про це повідомляє видання “Ти Київ”

Художник Самій Кучерявий з команди Євгенії Фуллен працював над цією роботою, що зображує Михайла Грушевського на вулиці Михайла Котельникова, 51.

Читайте також: В Україні розробили бойовий ШІ-модуль Wolly з дистанційним керуванням

Попри тимчасову заборону на створення нових муралів у Києві, Фуллен висловила намір створити ще один стінопис із Залужним у Подільському районі та мурал, присвячений загиблому Герою Дмитру Коцюбайлу, відомому як “Да Вінчі”.

Поки невідомо, яка буде реакція столичної влади на ці проєкти.

Нагадаємо, у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Фото: Ти Київ

Читати далі

Суспільство

У Польщі видали поетичну збірку військової поетеси

Опубліковано

У польському видавництві KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów видали переклад поетичної збірки “KOŁO WOJNY” військової і поетки Ярини Чорногуз. 

Про це повідомила поетеса на своїй сторінці у Facebook.

Дякую Радеку Вишневському за увагу до моїх текстів та за довгу й ретельну роботу з виданням. Дякую перекладачці і поетці Анеті Камінській за витончену й уважну роботу з перекладом. Давала багато пояснень військових термінів, до яких Анета знаходила польські відповідники“, — написала вона.

Придбати збірку можна за посиланням.

В Україні збірка “Як вигинається воєнне коло” вийшла 2020 року у видавництві “Фоліо”.

“Це збірка поезій про світ людини з країни, яка завжди вела оборонну війну, аби існувати незалежно. Авторка зустріла цю війну на одному з вигинів її кола як волонтер-медик, а пізніше обрала шлях військової. І незважаючи на біль втрати, відчула, що саме на війні можна зустріти справжність, якої більше ніде немає…” — йдеться в анотації.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки розпочало роботу над інструктивно-методичними рекомендаціями з впровадження технологій штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти.

Фото: Ярини Чорногуз

Читати далі