Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Без кліток та зі спа-салоном: як працює перший в Україні готель для тварин

Опубліковано

Кожного разу, коли ви йдете на роботу чи їдете у відрядження, ваш домашній улюбленець сумує. Адже собаки та коти також хочуть уваги і спілкування. Тому в Києві з’явився перший дитячий садок для тварин. Якщо подібні заклади викликають асоціації з клітками та жорстоким поводженням з тваринами, то у Dog City все навпаки. Ніяких кліток, агресії та покарань. 

Сандра Іщенко створила садок та готель для тварин, де професіонали займаються з тваринами, є ветеринарний кабінет, зоомагазин та навіть… спа-салон. 

 Сандра Іщенко

Сандра Іщенко

За освітою дизайнер одягу. Довгий час працювала у сфері моди, жила за кордоном.

 

Розпорядок дня як у справжньому садку

Dog City — це готель для собак і котів, а також садок, де за улюбленцями спостерігають вихователі-ветеринари. Наш готель унікальний тим, що ми не використовуємо кліток. Всі знають, що в основному в готелях тварин тримають в неволі. У нас такого немає. Протягом всього дня з тваринами контактують, займаються та грають. А сплять вони на диванах або лежанках.

У нас є розпорядок дня, як у справжньому дитсадку. З 7-ї ранку у тварин прогулянка, потім сніданок, а далі — відпочинок та спілкування з іншими. До речі, годуємо собак тим, що приносять господарі. Бо у кожного є свій раціон: хтось їсть сире м’ясо, хтось парене і овочі, хтось рибу або корм. Тому, щоб не було розладу шлунку, харчування є індивідуальним  Всі собаки у нас поділені на групи залежно від розмірів та темпераменту.

У кімнатах для тварин є лотки, які підключені до каналізації. А щоб господарі не хвилювались за своїх улюбленців, то у нас встановлені камери відеонагляду, завдяки яким в режимі реального часу можна споглядати за тваринами.

Прочитала про американські садки і вирішила спробувати

Я сама є власницею чотирьох котів та двох собак, тому розуміла необхідність такого готелю. Потрібно було часто їздити у відрядження, а тварин не було з ким залишити. Ті умови, які пропонували готелі, мені не підходили. Тримати собак чи котів у клітках — це дико.

Якось прочитала статтю про американські садочки для собак і вирішила сама спробувати відкрити такий в Україні.

Я поїхала у Шотландію на два тижні вивчати менеджмент та зоопсихологію, аби навчитись чогось у цій сфері. Це дало мені багато знань стосовно того, як контролювати собак, грати з ними, про їх психологію та поведінку. Навчання коштувало 3000 фунтів.

Потім я повернулась, написала бізнес-план та взялась за пошуки приміщення. Головним критерієм для мене була можливість вигулу собак на своїй території, щоб не було можливості забігти чужим тваринам. Знайшла місце понад 5000 кв.м на території парку ВДНГ. Тут не було раніше ні опалення, ні інтернету. Ми все робили самі. На запуск готелю витратила $50 000.

Яких тварин приймають

З власниками собак ми підписуємо договір, у якому вони розповідають все про своїх тварин. Дуже часто ми можемо відмовити, якщо тварина не вакцинована чи агресивна.

Для собак важливо мати ветеринарний паспорт з поміткою про вакцини і щеплення від сказу протягом останніх трьох років. Собака не має бути агресивною щодо інших тварин. Тому що у нас в садочку вони взаємодіють між собою. Але якщо в процесі бачимо, що собака не дружить з іншими, то поміщаємо її в окрему кімнату. Також господарі мають розказати, чи є у тварини на щось алергія. 

Коти також мають бути щеплені та вакциновані.

Скільки коштує поселити тварину в готель?

Частіше до нас заводять тварин люди, які часто подорожують, або їздять у відрядження. Або ж, коли їдуть на роботу, щоб тваринка не сумувала. Найдовше у нас була собака півроку. Тоді господарі робили ремонт і поки жили в орендованій квартирі, то віддали тварину нам.

Ціни у нас для собак і котів різні — 730 та 330 гривень за добу відповідно. Для собак дорожче, адже вони потребують багато уваги в день, а для котів достатньо трьох не довгих контактів. 

І зачіску зроблять, і манікюр в салоні краси

За окрему плату у нас є послуги у салоні краси. Тут можуть зробити манікюр, стрижку, почистити зуби, пофарбувати та навіть збризнути парфумами. При проходженні процедур коти та собаки ізольовані одне від одного, щоб не викликати додатковий стрес. 

Ціни на такі процедури різні — від 300 до 2000 гривень. Ми використовуємо тільки натуральну еко-косметику, шампуні закупаємо в спеціалізованих магазинах за кордоном.

Потрібно багато вивчити, щоб відкрити готель

Більше прибутку поки приносить готель. Адже у садок рідше приводять тварин.

Якщо хтось хоче відкрити готель, то потрібно попрацювати над цим і зняти рожеві окуляри. Адже це нелегкий бізнес. Про тварин треба багато чого знати, що робити, якщо вони починають себе агресивно поводити, як з ними спілкуватись. Спочатку це варто зрозуміти. Це не просто поставити клітки і запхати туди тварин. 

Крім того, варто пройти ветеринарні курси, щоб мати можливість надати першу допомогу тваринам.

Мрію, що такі готелі та садки відкриються і в інших містах України.

Суспільство

На Львівщині археологи знайшли залізоплавильний горн, якому понад 1000 років (ФОТО)

Опубліковано

Під час досліджень на місці реконструкції автодороги «Жовква – Кам’янка-Буська» у Львівській області працівники науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» знайшли залишки залізоплавильного горна, вік якого понад тисячу років.

Про це повідомили у фейсбуці археологічного центру.

Зазначається, що загалом сім давніх поселень дослідили археологи під час реконструкції автодороги «Жовква – Кам’янка-Буська». Два з них науковцям вдалося вивчити докладно. 

 

Дослідження давніх поселень

Серед знайдених артефактів – фрагменти ліпного посуду та крем’яні вироби. Вдалось також зафіксувати об’єкти і знахідки, які датуються ХVІІІ – ХІХ ст. і можуть бути пов’язані з невеликим, нині полишеним, хутором в урочищі «Боднарова». 

Читайте також«Тварини летять до нас через паркан». Як живе найбільший в Україні притулок для тварин

Під час вивчення поселення Воля Жовтанецька-1 найбільш вагомі знахідки датуються раннім залізним віком та належать висоцькій культурі (ХІ-VІІІ ст. до н.е.).

У розкопах було знайдено залишки 15 об’єктів, переважно господарських споруд, та велику кількість предметів цього часу (ліпний посуд, знаряддя з кременю). 

Залізоплавильний горн

А от один з найцікавіших об’єктів, які трапились науковцям, – залишки залізоплавильного горна, вік якого понад тисячу років.

Його археологи зафіксували на узбіччі нової дороги, під час проведення археологічного нагляду при будівельних роботах на поселенні Блищиводи-6.

Завдяки чисельним знахідкам уламків посуду, горно датували VІІІ-ІХ ст. Його залишило населення слов’янської райковецької культури, яку пов’язують з племенами ранніх слов’ян – дулібами та білими хорватами. 

«Залізоробне ремесло в ті часи було добре розвинуте і зосереджувалось поблизу родовищ болотної руди. Для слов’ян було характерно облаштовувати невеликі горна, що забезпечували потреби одного чи кількох поселень. Найчастіше місцеві металурги самі займалися видобуванням руди на болотах, її збагаченням, випалом деревного вугілля та попередньою обробкою металу. Регіон поблизу нинішнього села Блищиводи має розлогі заліснені болота, тож, очевидно, тут було чимало таких ремісників», – пояснює археолог Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв. 

У результаті досліджень на поселенні Блищиводи-6 вдалось розкрити непогано збережену плавильну камеру з каналом для витікання шлаку.

Своєрідною рисою саме цього горна, розміром – 1 х 0,8 м, було використання як каркасу для вихідної труби частини горщика або глека діаметром 20 см, обмазаного поверх товстим шаром глини, що була перепечена до яскраво червоного кольору. Так робили, аби запобігти викришуванню і обвалу горна. 

Читайте також«Забрав у дітей котлети й дав нагетси». Як Євген Клопотенко замінює радянське меню у школах

«До винайдення технології доменних печей виплавлення заліза виглядало дещо інакше. На виході отримували не рідке залізо, а своєрідну напівтверду в’язку масу. Після цього з неї додатково вибивали домішки і вже тоді виготовляли зброю чи знаряддя праці», – розповів Олександр Сілаєв. 

Залізо у ранніх слов’ян слугувало здебільшого для виготовлення сокир, наконечників списів та стріл, ножів, інструментів для обробки дерева.

Про регіон

За словами Олександра Сілаєва, у давнину цей регіон був густо заселений. Поселення тут існували майже безперервно починаючи з епохи мезоліту до нового часу.

Під час археологічних розвідок, які провела Рятівна археологічна служба у 2019 році, на пам’ятках виявили матеріали періодів енеоліту (культури лійчастого посуду та волинсько-люблінської), бронзи (тщинецької культури), раннього заліза (висоцької культури), римського часу (пшеворська і черняхівська культури), раннього середньовіччя (райковецька культура) та княжої доби. 

Водночас дорога між містами Жовква та Кам’янка-Бузька (давня назва – Кам’янка-Струмилова) була частиною одного з найдавніших історичних торгівельних шляхів, які вели з Галичини на Волинь, а у ХV-ХVІІ ст. тут проходила північна ділянка великого «Чорного шляху» – караванної дороги, яка починалась на землях Османської імперію та вела через Поділля, Галичину і Волинь до Перемишля і Замостя.

Напрямок дороги, що проходив повз села Сопошин, Блищиводи, Зіболки, Воля Жовтанецька та Батятичі, простежується за картографічними матеріалами починаючи з кінця ХVІІІ ст. На цих картах можна бачити густу мережу хуторів, які нині вже не існують.

Читайте такожНа околицях Дніпра виявили курган із давнім похованням (ВІДЕО)

Нагадаємо, на Черкащині знайшли один з найперших мегаполісів в історії людства.

Як ми повідомляли раніше, на околицях Львова виявили монети давнього Рима.

Усі фото: facebook.com/ras.1991.ua.

Читати далі

Суспільство

Дар’я Білодід здобула першу медаль для України на Олімпіаді (ВІДЕО)

Опубліковано

Дзюдоїстка Дар’я Білодід принесла Україні першу нагороду на Олімпійських Іграх-2020 у Токіо.

Українка здобула бронзову медаль в олімпійському турнірі дзюдоїсток.

У сутичці за 3-тє місце у ваговій категорії до 48 кг Білодід перемогла Ширу Рішоні з Ізраїлю.

 

Читайте такожШоТам розпочинає нову кампанію з підписки: як підтримати єдине в Україні медіа про добрі новини

Відзначимо, що Дар’я Білодід принесла історичну бронзу Олімпійських ігор. Це не лише перша олімпійська медаль в Токіо, це перша в історії Незалежної України нагорода у жіночому дзюдо.

У півфіналі українка поступилась іменитій японці Фуні Тонакі, яку раніше двічі перемагала у фіналах чемпіонатів світу в 2018 та 2019 роках.

«Золото» розіграють японка Фуна Тонакі та Дістрія Краснікі з Косово.

Довідка

Ігри ХХХІІ Олімпіади в Токіо триватимуть з 23 липня по 8 серпня. Україну на найголовнішому спортивному форумі чотириріччя представлятимуть 158 олімпійців у 25 видах спорту (30-ти дисциплінах).

Нагадаємо, у львівському дворику Ратуші запрацювала олімпійська фан-зона.

Як ми повідомляли раніше, український стартап Refаce перетворив наших олімпійців на супергероїв.

Головне фото: kyivpost.com.

Читати далі

Суспільство

Український АН-124 доправив чотири F-16 із Ізралю до США (ФОТО)

Опубліковано

Український літак Ан-124 доправив чотири винищувачі F-16 з Ізраїлю до американського штату Арізона.

Про це пишуть Крила з посиланням на видання flugrevue.de.

Зазначається, що АН-124 вже вдруге перевозить F-16 до Штатів.

 

Ан-124 з бортовим номером UR-82008 напередодні вилетів зі столиці Ізраїлю Тель-Авіва.

Політ тривав загально 17 годин. Приземлився літак в аеропорту Фенікс-Меса. Там його вже чекали співробітники сервісної служби Top Aces.

Читайте також: «Забрав у дітей котлети й дав нагетси». Як Євген Клопотенко замінює радянське меню у школах

Через деякий час з вантажного гіганта вивантажили чотири частково розібрані винищувачі F-16A.

Читайте також«Тварини летять до нас через паркан». Як живе найбільший в Україні притулок для тварин

Списані ізраїльськими військово-повітряними силами, винищувачі будуть модернізовані в компанії Top Aces з цивільними посвідченнями.

Нагадаємо, Ан-225 «Мрія» перевіз із Кабула три гелікоптери Puma ВПС Британії.

Також «Антонов» показав фюзеляж нової моделі літака для української армії.

Як ми повідомляли раніше, «Антонов» розробляє ударно-розвідувальний дрон «Горлиця-2».

Усі фото: wing.com.ua.

Читати далі