Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як юрист і айтішнік хочуть залучити до регулярного спорту мільйон українців

13.02.2020

Український юрист і англійський айтішник привнести в Україну культовий міжнародний біговий рух і планують залучити до нього мільйон україців.

Про це повідомляє Новини Полтавщини.

Зазначається, що три роки поспіль щосуботи о 9:00 ранку в десяти містах України проходять безкоштовні забіги на 5 км.

Їх організовує громадська організація Runday, створена за форматом популярного міжнародного бігового руху – parkrun.

Parkrun (паркран) – щотижневі аматорські забіги на дистанцію 5 км, які проводяться в міських парках в 22 країнах світу. Забіги безкоштовні для всіх учасників, потрібна тільки одноразова реєстрація на сайті. Організацією заходів займаються самі бігуни і волонтери.

Як все починалося

Все почалося одного ранку у березні 2016 року з пробіжки старих друзів – юриста Олександра Ружицького та айтішника з Оксфорда Ієна Бірдера.

“На тому тренуванні в межах підготовки до пів марафону нам потрібно було пробігти 10 кілометрів, і Ієну це було складно, – згадує Олександр Ружицький, партнер юридичної компанії EVERLEGAL. – Тоді Ієн і розповів мені про британський parkrun, де бігають лише по п’ять кілометрів, але регулярно, щосуботи”.

Ідея сподобалася, і друзі вирішили відкрити parkrun в Україні. Ось тільки британці, засновники і власники цієї спортивної франшизи, ініціативу не підтримали. Можливо, 2016-й рік видався їм не найвдалішим для розвитку бігу в нашій країні. У будь-якому випадку, України поки немає серед 22 країн від Намібії до Нової Зеландії, де офіційно існує parkrun.

Олександра та Ієна відмова не зупинила, а стимулювала створити власний рух такого ж формату – Runday.

Сайт і додаток для фіксації фінішного часу бігунів створила ІТ-компанія Бірдера – VEEDOO. Іан або Ієн, як називають його українською, приїхав до Києва майже десять років тому і запевняє, що відразу закохався в місто, а його улюблена бігова локація – звичайно, Труханів острів.

“В Європі не так багато міст, в центрі яких ви знайдете піщаний пляж, – запевняє він, – Плюс це чудова територія для спортивних активностей: пробіжок і велопрогулянок”.

Там Олександр і Ієн і провели 31 липня 2016 року свій перший забіг. Брати участь у ньому запросили своїх друзів. Через пів року компанія Ружицького зареєструвала громадську організацію, а ще за деякий час співзасновники орендували офіс в одному з найстаріших районів Києва, на Подолі, найняли бухгалтера, графічного дизайнера і менеджера.

“Спочатку ми з Ієном виділяли один день на тиждень для Runday, – згадує Ружицький, – але коли стало зрозуміло, що цього занадто мало, ми найняли менеджера проекту. Сьогодні ним є Олена Лащенко”.

Олена координує діяльність волонтерів кожної з одинадцяти локацій Runday. У Києві їх дві, а ще забіги відбуваються у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Коломиї, Харкові, Маріуполі, Краматорську, Сєвєродонецьку та Одесі.

Принципи Runday: доступність, регулярність, волонтерство

Засновники спільноти так пояснюють її головні складові:

“По-перше, це доступно. Будь-хто може зареєструватися і пробігти з нами п’ять кілометрів. Це безкоштовно і нескладно. По-друге, це регулярно, а для бігунів важлива стабільність. Раніше нас часто запитували в Фейсбуці, чи відбудеться забіг в найближчу суботу, а тепер всі знають, що він буде у будь-якому випадку. І третє – це волонтерство”.

Волонтерство – окрема важлива тема Runday. Волонтерити на забігу вважається не менш важливим, ніж бігати. А дехто, як, наприклад, Ремі Бойссоннас, вважає, що навіть важливіше. Ремі з Франції, живе в Україні багато років, каже, що Київ – його улюблене місто, а волонтерство в Runday – улюблене заняття.

“Всі українці дивуються, коли дізнаються, що я приїхав з Франції волонтерити тут”, – сміється він. Вже кілька років чоловік навчає французької в розмовних клубах, а зараз поєднує це з бігом. Вірніше, бігає Ремі нечасто, а волонтерить на локації Runday на Трухановому острові – регулярно. Обидва засновника Runday також працюють волонтерами на своїх забігах.

Волонтер проводить розминку, представляє учасників забігу одне одному, якщо вони не знайомі, вітає новачків, зустрічає бігунів на фініші і фіксує їхній результат за допомогою додатка, завантаженого на телефон.

Після забігу та заминки всі бажаючі відправляються на сніданок. Це вже традиція. “Спілкування – важлива частина кожного забігу”, – підкреслює Ремі. У Києві на Трухановому smalltalk проходить в основному англійською, і для деяких бігунів це додатковий мотив бути тут по суботах. Також іноземці полюбляють Runday в Одесі і там теж часто можна почути англійську мову.

Наприклад, Наталії Кияк, яка бігає з Runday вже два роки, дізналася про цей біговий рух в соцмережах. “Мені настільки подобається і ця локація, і атмосфера, що не хочеться нічого іншого, – каже вона. – Ну, і можливість попрактикувати тут мою англійську, не приховую, теж важлива”. Після забігу Наталія завжди залишається на загальний сніданок в кафе, щоб поговорити.


Це місце зустрічі іноземних бігунів

Інтернаціональна команда учасників – друга особливість клубу, крім незвичного для України формату регулярних безкоштовних забігів.

“Справа в тому, – пояснює Ружицький, – що першою мовою нашого сайту була англійська. Мабуть тому, що його робив британець. Саме це, швидше за все, і призвело до того, що склад учасників і волонтерів у нас настільки інтернаціональний”.

У Runday бігають багато любителів parkrun з інших країн, коли вони в Києві. Тут часто бувають бігуни і волонтери з Австралії, США, ПАР і більшості країн Європи. “Це (залучення іноземців – ред.) не було нашою метою, – запевняє Ружицький, – але ми це підтримуємо”.

Сам він ніколи ще не бігав за кордоном в рамках parkrun, зате брав участь в забігах Runday майже по всій Україні. Його улюблена локація – у Львові, другому місті, де з’явився Runday. Там, за словами Олександра, збирається найбільше бігунів.

Як Runday намагається змінити країну

Особлива історія у локацій Runday на сході України. У чотирьох містах регіону місця для бігу запропонувала відкрити ООН в рамках однієї з своїх програм розвитку.

В одному з них, Маріуполі, бігає Роман Борщ, який є учасником Runday вже три роки. Він бігав на обох локаціях в Києві, одна з яких знаходиться на Трухановому острові, а друга – на набережній житлового масиву Оболонь, а зараз бігає в Маріуполі.

“Там не така приємна локація, як на Трухановому острові, – каже Роман, – є підйоми і спуски, зате можна купатися у морі відразу ж після забігу”. Три роки тому на забігу Runday в Києві чоловік поставив свій персональний рекорд на дистанції в п’ять кілометрів – 19 хвилин і 52 секунди.

Хорошим прикладом співпраці спільноти із органами місцевого самоврядування її засновники вважають Коломию в Івано-Франківській області.

“Один з коломийчан бігав кілька разів з нами і загорівся ідеєю відкрити локацію у себе”, – розповідає Олександр Ружицький. Цю ініціативу побачив та підтримав мер міста, і в місцевому парку невдовзі навіть прискорили прокладення доріжки у межах нашого маршруту.

Втім, хоч на забігах Runday і фіксується час фінішу, ця спортивна ініціатива – не про результати. Організатори вбачають соціальну місію клубу в оздоровленні українців. Серед його учасників – чоловіки та жінки різного віку та фізичних здібностей, люди з інвалідністю.

Runday – це більше про здорову звичку, ніж про спортивні досягнення.

Можливо тому цей рух поки не є масовим в Україні. У Runday немає виснажливих тренувань, тут не ставлять техніку бігу і не готують до марафонів.

Сьогодні мало хто з українських бігунів-аматорів бігає просто для здоров’я і гарного самопочуття, обмежуючись невеликими дистанціями в 5-10 км. Найчастіше мотивацією стає участь в змаганнях і мрія пробігти спочатку напівмарафон, а потім – і марафон.

Тому у країні, де навіть в аматорських клубах головне – змагальність і результат, така ініціатива і не могла одразу завоювати значну популярність.

Мета – мільйон бігунів! – та способи її досягнення

Сьогодні на сайті Runday зареєстровано більше 7 000 чоловік, які коли-небудь бігали, волонтерили або ще тільки збираються. Засновники вважають, що цю цифру з часом реально збільшити до мільйона. “Вона росте постійно, – розповідає Ружицький, – і, можливо, поки ми зараз говоримо з вами, хтось іще реєструється”.

“Parkrun в Британії з населенням у 80 мільйонів прийшов до цифри в один мільйон учасників через вісім років”, – додає він і ділиться планами щодо популяризації клубу.

Один з кроків – зробити власний мобільний додаток для бігунів. Там можна буде відстежувати свій прогрес, отримувати віртуальні, а згодом і не тільки, винагороди за найбільшу кількість пробігів і волонтерства, спілкуватися з іншими, ділитися результатами в соцмережах і так далі.

Також Ружицький і Бірдер мріють про проведення форуму Runday, на якому любителі бігу з усієї країни зможуть спілкуватися, обмінюватися досвідом, обговорювати розвиток бігу в Україні ну і звичайно – виходити на спільні пробіжки.

Теоретично, заснувати власну нову локацію для Runday може кожен при виконанні певних умов.

По-перше, таке бажання має бути серйозним. Тому Олександр та Ієн проводять співбесіди з потенційними організаторами, щоб зрозуміти їхню мотивацію.

По-друге, потрібно бути готовим взяти на себе частину витрат за відкриття локації. Йдеться про суму близько 10 тисяч гривень, в яку входить вартість атрибутики та реклами. “Це не тому, що ми не хочемо оплатити все самі, а щоб переконатися, що новим організаторам це справді потрібно і вони готові у відкриття нової локації інвестувати”, – каже Олександр.

Разом з тим, зараз головна мета клубу – не створення нових локацій, а популяризація існуючих та збільшення відвідуваності.

“Нескладно відкрити локацію, складніше забезпечувати регулярність забігів”, – підкреслює Олександр і наводить як приклад Словенію. За деякий час після відкриття локації у Любляні довелось призупинити там діяльність, оскільки місцевий організатор змінив країну проживання, а заміни йому не знайшлось.

Головна мета клубу сьогодні – не відкриття нових локацій, а популяризація бігу серед існуючих.

Здавалося би, що може бути простіше одного забігу на 5 км в суботу? Але спробуйте організовувати їх щосуботи без винятків. У Runday запевняють, що за три роки забіг скасували лише одного разу – через шторм в Одесі.

Читайте такожУ Львові відкрили скелелазний центр Rosk Station

У майбутньому організатори бачать забіги Runday в кожному обласному центрі України і в більшості районних. “Нашу ідею легко масштабувати”, – переконаний Ружицький.

Більшу увагу планують приділити віддаленим районним центрам та селам. Бо у столиці та великих містах є безліч альтернатив Runday, а в менших населених пунктах майже нічого не відбувається”.

Зараз співзасновники ведуть пошук надійного постійного партнера, який би підтримав фінаносово біговий рух та допоміг масштабуватись. “Поки це нелегко через незвичний в порівнянні з традиційними забігами формат, – констатує Ружицький, – але я впевнений, що це питання часу”.

Читайте такожВийшов трейлер української драми про паралімпійську чемпіонку

У більшості країн, де існує прототип Runday parkrun, його підтримує місцева влада, вбачаючи в цьому суспільну користь. Адже населення долучається до активного способу життя.

В Британії лікарі радять пацієнтам parkrun як засіб для лікування і профілактики багатьох хвороб. “Хочеться, щоб і в Україні біг замінив таблетки”, – каже співзасновник Runday Олександр Ружицький.

Нагадаємо, у Тернополі відкрили відремонтований фізкультурно-оздоровчий комплекс.

Окрім того, українця визнали найкращим гравцем футбольного матчу в Іспанії.

Як ми писали раніше, в Україні відкрили першу спеціалізовану арену для кьорлінгу.

Суспільство

ТОП-7 українських коміксів, які круто втерли носа зарубіжним

Хорор, стімпанк, кіберпристрасті та альтернативна історія України – ми в #ШоТам зібрали підбірку коміксів, які доводять, що наші автори та майстри олівців вміють закрутити і втілити сюжет не гірше, ніж Marvel.

Родзинка українських графічних романів – автентичні українські герої. На сторінках коміксів оживають козаки, історичні постаті та персонажі, знані кожному українцю.

“Мор” – від якого холоне кров

У цьому коміксі-хорорі описуються події, які відбуваються в першій половині ХІІІ ст. За сюжетом, лицар-хрестоносець повертається додому. Але дорога йому видається незвичайною, бо на своєму шляху він натрапив на зачакловане місто, з якого не міг вибратися: на заваді стає невидима стіна. У поселенні з’являються істоти в чорних плащах, верхи на монстрах та забирають з собою кількох жертв. Від відчаю, містяни кінчають життя самогубством, вбивають власних дітей, аби ті не дісталися злій силі. Читачам пропонується зануритися в світ темряви, щоб дізнатися про справжню причину цього мороку. 

Автор коміксу – Андрій Данкович. Нещодавно “Мор” переклали польською мовою. Інші комікси автора: “Саркофаг”, “Сон”, “Світ 912”. 

Ціна – 300 гривень, переглянути можна тут.

“В землю”- жахіття з кобзарем

За сюжетом, головний персонаж – кобзар, котрий тікає від свого минулого. На його шляху зустрічаються почвари, з колоритними рисами та характерами. В історії переплетені історичні події з міфологією: магія, битви, морок життя. Тому тут можна зустріти персонажів з сусідньої агресивної держави (детальні характеристики кожного персонажа автори подають на сторінці в Fb). А от що з ними стається – знайдете на сторінках коміксу.

Автори – Ігор Штанько та Ілля Чеботар. Комікс “В землю” складається з двох частин. 

Ціна – 70 гривень, переглянути можна тут.

“Характерник” – козацький орден проти ядерних почвар

Сюжет коміксу занурює нас у постапокаліптичний світ, зокрема Київ, де за традицією – виживають найсильніші. У коміксі звичайних людей можуть врятувати лише “Характерники” – таємний орден техногенних лицарів-жерців. Їхні вороги – почвари, які утворилися внаслідок ядерного вибуху.

Пссс, по-секрету, характерниками вважали козаків, які мали надприродні здібності, а у цій графічній розповіді такий головний герой. Тому готуйтеся до дикого міксу кіберпанку з антиутопією, золотої орди з упирями.

Автор – Олексій Валуйський-Шаригін.

Ціна – 70 грн. Переглянути можна тут.

“Сага про Сонценосців” Спойлер:  там є Одін

Вікінги, боротьба. Цей комікс припаде до душі тим, хто любить історії про звитягу скандинавських воїнів. За сюжетом, острів Фрінмарк опинився в повній ізоляції від інших, не будемо спойлерити, чому. Місцеві мешканці звертаються до стародавньої легенди про “Сонценосців”. Героям доведеться пройти чимало перешкод і пролити багацько крові, аби врятувати людство.

Автор – Денис Скорбатюк.

Ціна 70 грн. Переглянути можна тут.

“Укрмен. Початок”.

За сюжетом, після надзвичайної трагедії талановитий науковець перетворився на суперзлодія. У новому світі після апокаліпсису кожен може знайти в себе надзвичайні здібності та стати українським супергероєм. Якось злий геній вирішив втілити свій грандіозний і не менш жахливий план. Створені ним мутанти трощать Київ і, здається, що протистояти свавіллю нема кому. Але знаходяться сміливці, котрі готові кинути виклик злу.

Автор – Юрій Бонсевич.

Ціна – 150 грн. Переглянути можна тут.

“Воля” – серія коміксів

Патріотичний графічний роман, у якому зображені події альтернативної історії, починаючи з 1918 рр. Тут є все: стімпанк, екшн, фентезі, а ще реальні історичні постаті Михайла Грушевського, Нестора Махна, Павла Скоропадського. 

У другій частині коміксу, який зображує події 1919-го року, можна побачити, як круті українці протистоять червоним силам зла. За задумом, цей графічний роман має привернути увагу масового читача до вивчення історії України. 

Автор – В’ячеслав Бугайов.

Ціна – від 160 грн. Переглянути можна тут.

“КІБЕР-КРАЙ” – альтернативна історія

Реліз цього коміксу вийде у 2020 році. Київ 80-тих років ХХ століття у коміксі зображено в альтернативному варіанті: все довкола квазі-футуристичне. Панки з ірокезами, літаючі таксі і… шаурма – найкраще передає атмосферу кібер-міста. 🙂 Залишається тільки здогадуватися, що пішло не так в історії міста. 

Крім того, автори обіцяють, що головним героєм буде реальна людина, яку всі українці добре знають, це і головна фішка графічної оповіді.

Автор – Євген Точилов.

Ціна – поки невідомо. Переглянути можна тут.

Читати далі

Суспільство

Як дівчина з Одеси робить кар’єру автомобільного техніка (ВІДЕО)

Таіра Дзгоєва – автомобільний технік з Одеси. Починала з водіння мопеда, який сама ж і ремонтувала, а в 18 років у неї з’явилася перша машина, розповідає видання folga.com.ua.

Дівчина шукала відповідну своїм інтересам роботу – на СТО, на розбиранні автомобілів, працювала також у великій європейській компанії з продажу автозапчастин.

Таіра Дзгоєва так захопилась ремонтом старих тойот, що продовжує далі. Дівчина сама лагодить автівки, сама купує деталі.

“Я усьому вчилась сама. Майстер із незакінченою освітою”, – каже Таіра Дзгоєва.

Читайте також: Ветеранка пробігла на протезі 10 кілометрів під час марафону у США (ВІДЕО)

Таіра бере участь на своїх автівках у вуличних гонках та готує автівки до змагань.

На сьогоднішній день у неї є два автомобілі, які сама обслуговує. Загальний стаж водіння 12 років.

Читати далі

Суспільство

Стало відомо, хто будуватиме міст у Запоріжжі

Визначили переможця тендеру на будівництво мосту через р. Дніпро в місті Запоріжжі – компанію «Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi». Про це повідомляє пресслужба Укравтодору.

“21 лютого 2020 року за результатами оголошеної Службою автомобільних доріг у Запорізькій області тендерної процедури з визначення генеральної підрядної організації по об’єкту «Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі (автомобільна дорога загального користування державного значення Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя (через м. Кременчук) — Маріуполь «Під’їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі)», електронною системою «Prozorro» визначено переможця”, – йдеться у повідомленні.

Компанія «Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi» запропонувала 11,918 млрд грн. Очікувана вартість предмету закупівлі на початок проведення тендерної закупівлі становила 12,340 млрд грн.

«Цей тендер є ще одним свідченням змін у дорожній галузі – на торги вийшли великі компанії, в тому числі, міжнародні, які мають винятковий досвід будівництва складних інфраструктурних об’єктів. Висока конкуренція сприяє розвитку ринку. Ми сподіваємося, що цей проєкт дасть початок новій якості робіт по всій країні» – прокоментували в Укравтодорі.

Що відомо про будівництво?

Автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжя є інфраструктурним об’єктом державного значення, який забезпечуватиме якісний та надійний транспортний зв’язок між Лівобережжям та Правобережжям України на південному сході.

Відповідно до проєкту будівництва — це магістраль безперервного руху довжиною 9 100 м, яка зв’язує правобережну частину міста Запоріжжя з центральною лівобережною частиною і основною північною промисловою зоною через обидва рукави річки Дніпро та острів Хортиця. Магістраль складається з шести транспортних розв’язок у складі яких 27 штучних споруди, в тому числі два 2 позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху.

Читати далі

Суспільство

У трьох областях України вируватиме фестиваль повітряних зміїв

Фестиваль повітряних зміїв Tryhutty International Kite Festival, який три роки відбувався на Миколаївщині, тепер матиме назву South Wind. Він пройде на території відразу трьох областей: 16-17 травня в селі Радсад (Миколаївська), 23-24 травня в селі Широка Балка (Херсонська), 30-31 травня в смт Чорноморське (Одеська). Про це повідомляє Укрінформ.

Особливості локацій

Як розповіла головний організатор фестивалю Тетяна Безмощук, кожна локація матиме свою концепцію та відрізнятиметься за темою, програмою, декораціями тощо. Скажімо, на Миколаївщині гості побачать улюблених героїв мультфільмів та казок, на Херсонщині – дивовижні фігури тварин і птахів, на Одещині – кайти-гіганти у формі морських мешканців.

Також гостей South Wind чекають облаштовані місця для відпочинку, різноманітні ласощі і частування, концертно-розважальні програми, атракціони, тематичні майстер-класи, ярмарки гастрономічної та сувенірної продукції та навіть лекторій просто неба. Там знайомитимуть із туристичними принадами півдня України.

Читайте також: У Львові проведуть фестиваль вина та мистецтва в старому трамвайному депо

Що ще зміниться?

Організатори запевнили, що фестиваль матиме оновлений вигляд, який взялися забезпечити партнери – артплатформа “Дивина”. Вона підготує особливі декорації, що світяться в темряві.

Бюджет кожної локації становитиме приблизно 3 мільйони гривень. Очікуване число відвідувачів – 30-60 тисяч на кожен захід. Вхід на територію і паркування будуть безкоштовними.

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше влаштують всесвітньо відомий поп-ап пікнік Le Dîner en Blanc

У червні в Києві вперше пройде всесвітньо відомий поп-ап пікнік Le Dîner en Blanc.

Сьогодні традиція щорічної закритої вечері поширилася по всьому світу і представлена ​​в таких містах як Париж, Монреаль, Нью-Йорк, Лондон, Сідней, Буенос-Айрес, Мехіко, Торонто, Найробі та Лос-Анджелес. Цього літа список столиць світу, які беруть участь у культовій події, поповнить Київ.

Локацію тримають в секреті. За правилами події вона буде відома всього за годину до заходу волонтерам, які з пункту збору проведуть вас до місця проведення пікніка.

Потрапити на закриту вечерю можна тільки, якщо подати заявку в список очікування через офіційний сайт, або отримати особисте запрошення від компанії-організатора. Також квоти розподіляються серед партнерів.

Головна вимога пікніку – зберегти строгий дрес-код, всі гості повинні бути одягнені в білий одяг. За бажанням можна принести власний складаний стіл, білі стільці, білу скатертину, посуд. Їжу і вино можна приносити з собою. Для тих, хто не хоче обтяжувати себе зборами, доступне попереднє замовлення напоїв і страв онлайн, які можна отримати у кошику на вході. На самому заході розрахунок відсутній.

Le Dîner en Blanc був заснований в 1988 році в Парижі Франсуа Паскье. Коли молодий підприємець повернувся з тривалої подорожі до рідного міста, він захотів зібрати своїх друзів і знайомих на пікнік. Оскільки кількість запрошених гостей швидко збільшувалася, він вирішив провести вечерю прямо в центрі міста і попросив всіх одягнутися у все біле, щоб легко розпізнати один одного.

У червні 2018 року Le Diner en Blanc de Paris відсвяткував своє 30-річчя на батьківщині. Рекордні 17 000 гостей з усього світу зібралися в центрі французької столиці, щоб відсвяткувати цей історичний момент.

Вартість участі: оголосять одночасно з відкриттям реєстрації
Лист очікування: https://register.dinerenblanc.com/kyiv/en/register

FaceBook: https://www.facebook.com/DinerEnBlanc.Kyiv/ 

Читати далі

Суспільство

Український фільм отримав нагороду фестивалю у США

Український фільм «Сторонній» став найкращим іноземним фільмом кінофестивалю Monsters of Horror International Film Festival у США. Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

“Створений за підтримки Держкіно фільм Дмитра Томашпольського Сторонній/Stranger отримав нагороду «За найкращий іноземний повнометражний фільм» на Monsters of Horror International Film Festival, який 14-16 лютого відбувся у місті Талса, штат Оклахома, США”, – йдеться у повідомленні.

До конкурсної програми відібрали 12 повнометражних фільмів жанру горрор та SCI-FI із Франції, Швеції, Німеччини, Японії, Південної Кореї, Румунії, Данії, Чехії та Польщі.

Зірковими гостями фестивалю стали виконавці ролей монстрів у фільмах «П’ятниця, 13», «Хелловін», «Мисливець», які нагороджували переможців в образах героїв своїх фільмів.

Як зазначається, це вже дев’ята міжнародна нагорода «Стороннього».

Про що кіно?

За сюжетом, команда синхронного плавання зникає під водою у басейні під час виступу, а пацієнтка водолікарні щезає під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці події пов’язані та як це стосується ляльки з живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар’єрі якої не було жодної нерозкритої справи.

У мережі вже з’явився перший офіційний трейлер фільму.

Головні ролі у фільмі виконали Анастасія Євтушенко та Даша Трегубова. Продюсер – Alena Demyanenko. Стрічку створено «Кінокомпанією Гагарін Медіа» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

В українському кінопрокаті фільм “Сторонній” очікується у 2020 році.

Читати далі
Суспільство8 години тому

ТОП-7 українських коміксів, які круто втерли носа зарубіжним

Суспільство10 години тому

Як дівчина з Одеси робить кар’єру автомобільного техніка (ВІДЕО)

Суспільство11 години тому

Стало відомо, хто будуватиме міст у Запоріжжі

Суспільство12 години тому

У трьох областях України вируватиме фестиваль повітряних зміїв

Суспільство13 години тому

У Києві вперше влаштують всесвітньо відомий поп-ап пікнік Le Dîner en Blanc

Економіка14 години тому

Куди і на яку суму Укроборонпром експортував озброєння: інфографіка

Суспільство15 години тому

Український фільм отримав нагороду фестивалю у США

Суспільство16 години тому

На Полтавщині відновили роботи з будівництва першої української бетонки (ФОТО)

Суспільство17 години тому

У Львові запроваджують уроки підприємництва у школах

Економіка18 години тому

Український КрАЗ розробив універсальну майстерню для військових Південно-Східної Азії

Суспільство19 години тому

Українські ССО отримали наметове містечко зі США (ФОТО)

Суспільство1 день тому

В Україні презентували розкішний Bentley Flying Spur

Суспільство1 день тому

У Києві влаштують фестиваль волонтерів Global Youth

Суспільство1 день тому

У Рівному на День мови встановили гігантську літеру «Ї»

Суспільство1 день тому

Мечі, щити, обладунки: як “Кузня фантазій” робить зброю для українського кіно

Суспільство1 день тому

Як українець робить яблука у формі серця без жодних ГМО

Суспільство1 день тому

У Дніпрі відкриють комплекс із утилізації тваринних відходів

Суспільство1 день тому

У Києві почали обстеження тепломереж за допомогою дронів

Суспільство1 день тому

На Житомирщину туристи їдуть подивитися на Поліський Стоунхендж і дикий мед

Суспільство1 день тому

В українських магазинах з’явилися екоящики для покупок

Суспільство1 день тому

У Львові жінкам облаштують схованку від насильства

Суспільство1 день тому

В Ужгороді відкрили клініку доказової медицини

Суспільство2 дні тому

Єдиний в Україні закарпатський гейзер вабить тисячі туристів

Суспільство2 дні тому

На Львівщині встановлять пам’ятник автору «Червоної рути»

Суспільство2 дні тому

Прип’ять хочуть додати у список спадщини ЮНЕСКО

Суспільство2 дні тому

Уперше в Україні міжнародні експерти обговорять нову концепцію побудови «розумних» міст

Суспільство2 дні тому

Українські неурядові організації можуть позмагатися за фінансування від Норвегії: як подати заявку

Суспільство2 дні тому

Українське пароплавство впроваджує нові технології: подробиці

Суспільство2 дні тому

Про унікальний український шрифт зняли фільм

Суспільство2 дні тому

Над Дніпром у Києві планують збудувати канатну дорогу: проєкт

Суспільство2 дні тому

У Вінниці будують першу в місті бетонну дорогу (ФОТО)

Технології2 дні тому

Українські стартапи отримали нагороду в Кремнієвій долині

Технології2 дні тому

Українці створили поштомат із підігрівом для замовлення їжі

NewСхід2 дні тому

До Маріуполя приїхав перший білоруський тролейбус

Суспільство2 дні тому

У Харкові презентували послугу онлайн-перекладача мови жестів

Суспільство2 дні тому

Побутові відходи і сонячні панелі: як українець зробив свій будинок енергоощадним

Суспільство2 дні тому

Музей історії України запровадить QR-коди для експонатів

Суспільство2 дні тому

Київський зоопарк показав фото нових мешканців

Суспільство2 дні тому

ЗСУ вперше відпрацюють бойові дії в урбанізованій місцевості

Суспільство2 дні тому

Гірські рятувальники запустили онлайн-реєстрацію для альпіністів

Суспільство2 дні тому

«Укрзалізниця» відкрила канал комунікації у мессенджері Facebook

Суспільство2 дні тому

На дорогах України запустили акцію «Стоп-перевантаження!»

Суспільство2 дні тому

В Україну повернули картину, викрадену нацистами в 1943 році

Суспільство2 дні тому

Ціни на внутрішні авіарейси в Україні можуть знизитися на 13,5%

Суспільство2 дні тому

На Донеччині створять «Шевченківський степ»

Економіка2 дні тому

На Львівщині запустять виробництво швидкозаморожених овочів і фруктів

Суспільство3 дні тому

Мінцифри навчатиме українців організовувати стартапи

Суспільство3 дні тому

На Вінниччині збудують два потужні логістичні центри

Суспільство3 дні тому

У Трускавці дельфіни «лікують» поранених воїнів АТО/ООС

Суспільство3 дні тому

На Одещині зроблять дорогу державного значення, яку не ремонтували десятиліттями

Суспільство3 дні тому

У Львові оголосили збір грошей на встановлення 100 котівничок

NewСхід3 дні тому

У Маріуполі з’явиться пляж із канатною дорогою, велодоріжками і променад-зонами

Суспільство3 дні тому

Українське видання отримало перше місце на міжнародному конкурсі з журналістики даних

Суспільство3 дні тому

QR-квиток у транспорті Києва: як працює і де купити

Суспільство3 дні тому

“Нібулон” готує до спуску друге несамохідне судно-майданчик (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

Bolt запустив у Києві категорію “Kids” із дитячими кріслами

Економіка3 дні тому

Франція інвестує в Луганщину понад 100 мільйонів євро: на що гроші

Суспільство3 дні тому

Український завод показав, як виготовляють тролейбуси для Києва

Суспільство3 дні тому

Тест: чи вмієте ви приборкувати гнів

Суспільство3 дні тому

В аеропорту “Бориспіль” відкривають новий бізнес-зал (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

В Україні на військових складах будують бетонні “саркофаги” для боєприпасів

Суспільство3 дні тому

У Дніпрі з’явиться Музей спротиву Голодомору

Суспільство3 дні тому

Київські рятувальники отримали нову техніку (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

У Житомирі проведуть свято «Залицяння до Весни»

Суспільство3 дні тому

Український авіаперевізник розробляє рейси в Саудівську Аравію

Суспільство3 дні тому

У Миколаєві морські авіатори отримали штатно-посадові квартири

Суспільство3 дні тому

Aкустична система з кокоса, або Як одеський фізик став партнером світового техгіганта

Суспільство3 дні тому

Український студент отримав права на екранізацію оповідання Стівена Кінга

Суспільство3 дні тому

Острівна держава в Карибському морі надала українцям безвіз

Суспільство3 дні тому

Нацгвардійці поїдуть на міжнародні змагання Military ski patrol-2020

Суспільство6 днів тому

В Україну повернулися прадавні тварини (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як батько заради сина відкрив перший в Одесі зал фізіотерапії (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як українець вирощує фундук на Черкащині (ВІДЕО)

Суспільство7 днів тому

Як намалювати Косівську кераміку (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як українка отримала престижну музичну премію “Греммі” (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Коваль на візку: на Черкащині чоловік з важкою травмою виготовляє сталеві квіти (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як звичайний охоронець став героєм, врятувавши людей із окропу в затопленому ТРЦ Києва (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як село на Запоріжжі за рік вирощує 600 тисяч тонн овочів для України та Європи (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Харківський вчитель замінив книжки на уроках ґаджетами: що з того вийшло (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як 11-річна школярка організувала стартап і випікає круасани (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як блогер з Тернополя зібрав понад 100 тис. грн для дитячих будинків (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

ТОП-6 українських виробників рослинних смаколиків (ВІДЕО)

Економіка2 тижні тому

Українські економісти допомагають компаніям уникнути мільйонних штрафів і фінансового краху (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як виглядає перший український військовий квадрокоптер для розвідки (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Нацгвардійка поборола ПТСР завдяки лялькам (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

У Франківську студенти-медики завдяки танцям зібрали понад 20 тис. грн для новонароджених (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Де шукати найкрасивіші водоспади України (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

На Закарпатті відроджують унікальну чайну плантацію (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

У Чернівцях люди з інвалідністю виготовляють корисні сніданки (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Сексуальна освіта для підлітків: де шукати відповіді (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як пес Гуфі став символом екологічних змін у Хмельницькому (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Покинув місто і відроджує село: колишній економіст тепер розводить кіз на Тернопільщині (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Не за всі гроші світу: де в Карпатах відпочити бюджетному туристу (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Хто такі «Агенти змін» і як вони змінюють Київ

Суспільство4 тижні тому

Ветеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Дзюдо від копа: як поліцейський безкоштовно навчає дітей бойових мистецтв (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як колишній розбишака став зразковим капеланом на фронті і відбудував ромський табір (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

У Харкові дослідники розробили пристрій, що перетворює воду на антисептик (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Колишній розвідник робить бізнес на дерев'яних виробах (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як українка у 55 років стала топовою блогеркою в YouTube (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

На Черкащині вчителює американський волонтер, який за рік вивчив українську мову (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як моряк із Миколаївщини відкрив виноробню в стилі ХІХ століття (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Тараканівський форт: які таємниці приховує містечко-привид на Рівненщині (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянка шиє унікальні сумки в стилі міського етно (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У Києві відкриють одну з найсучасніших лікарень (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Вінницький фермер вирощує трюфелі і продає їх по 2000 євро за кіло (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як виглядають і з чого складаються сухпаї для передової (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Гірськолижні курорти України: чим цікаві та скільки коштують (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українська дизайнерка підкорила інстаграм купальниками (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як 70-річна кримська татарка стала письменницею завдяки внукам (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Чернівецький художник робить неймовірні картини зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянин влаштував руйнівну вечірку, щоб відремонтувати під’їзд (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як волонтери допомагають українським пенсіонерам (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Українець винайшов програму, що ідеально підбирає музику до фільмів (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Український художник створив в Естонії маленьку «філію» України (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Українці створили теплицю, яка поливає рослини водою “з повітря” (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Про унікальний український шрифт розкажуть у фільмі (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Одеситка створює дивовижні шкатулки крапочками (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Український школяр винайшов новітню зарядку до телефона (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Зроби мені хаб: волонтери збирають гроші на інклюзивний простір у Харкові (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

14-річний юнак урятував 9-річного хлопчика від страшної смерті (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

ТОП-5 українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Киянка покинула роботу бухгалтера і заробляє тисячі доларів на мозаїці (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як український кухар допомагає школам позбутися «совка» в їдальнях (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Працював над “термінатором”: як одесит в Голлівуді ретушує постери фільмів (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Дев'ятикласниці читають лекції про менструацію у школах Харкова (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Школярі навчили місто на Донбасі сортувати сміття (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Як занедбану водойму в Києві перетворили на місце спортивної риболовлі (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Українець винайшов екопосуд із кукурудзяного бадилля (ВІДЕО)

NewСхід3 місяці тому

Запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Як 10-річні українські генії рятують від шахрайства у магазинах (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Туристи "атакують" найзагадковіше містечко України (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

ТОП-5 термальних джерел в Україні (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Львівська майстриня продає гуцульські ковдри у Францію: як їй це вдалося (ВІДЕО)

Технології3 місяці тому

Київські студенти перетворюють маршрутки на електрокари (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.