Суспільство
Як громади одного району Вінниччини заробляють на енергії сонця і води
Ямпільський район Вінниччини поступово переходить на відновлювальну енергетику. Громади активно роблять ставку на використанні енергії сонця та води, яка дозволяє наповнювати сільські бюджети. На сьогодні в районі вже функціонує вісім сонячних електростанцій потужністю 16,64 МВт та чотири малих гідроелектростанції потужністю 0,916 МВт. Про це повідомляє видання “День”.
Як зазначили у Ямпільській РДА, об’єкти відновлювальної енергетики розташовані на території Бушанської, Гальжбіївської, Порогівської, Цекинівської, Дзигівської та Петрашівської сільрад.
«У країні набирає розвитку відновлювальна енергетика. Не оминула така інновація і наш Ямпільський район, де останніми роками значно збільшились капіталовкладення в її розвиток, – йдеться у повідомленні. – Лише в минулому році на території Дзигівської сільської ради введено в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 5,6 МВт, обсяг інвестицій 40 млн. грн. Цього року завершена реконструкцію Дорошівської ГЕС потужністю 0,09 МВт, обсяг інвестицій 4 млн. грн».
Читайте також: Закинутий хутір на Одещині перетворять на енергонезалежне смарт-село
Скільки вже заробили грошей?
Таким чином за 4 місяці цього року сонячними електростанціями вироблено біля 5 млн. кВт годин електричної енергії та 750 тис. кВт годин гідроелектростанціями. До кінця поточного року планується завершити реконструкцію Миронівської гідроелектростанції, потужність якої складає 0,09 МВт.
Загалом на Вінниччині працює 44 потужних сонячних електростанції зі встановленою потужністю 143,1 МВт. Окрім того, діють 26 малих гідроелектростанцій встановленою потужністю 22 МВт, а також 4 когенераційні установки потужністю 3,5 МВт та 1 біогазова установка потужністю 1 МВт.
Головне фото: rentechno.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі