Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як фундація DEJURE реформує українське правосуддя: результати за липень

Опубліковано

 

Юридичний відділ Фундації DEJURE за липень домігся покарання для кількох недоброчесних суддів.

Про це Фундація повідомила на своєму сайті.  

Зокрема, юристи DEJURE у липні 2021 року підготували та внесли на розгляд Вищої ради правосуддя 21 скаргу на суддів, 5 з яких лягли в основу дисциплінарних проваджень.

 

Крім цього, трьох суддів було покарано за дисциплінарні проступки за скаргами нашого юридичного відділу.

Так, серед покараних суддів:

  • Усатов Дмитро Дмитрович, суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області. Суддя скоїв ДТП у нетверезому стані та тікав від правоохоронців. ВРП прийняла рішення звільнити суддю з посади.
  • Грищенко Ірина Олексіївна, суддя Дзержинського районного суду міста Харкова. Була затримана за одержання хабара. ВРП вирішила звільнити суддю з посади.
  • Бакай Іванна Анатоліївна, суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області. Суддя закривала справи за 130 статтею КУпАП (водіння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) через малозначність. Тобто, зазначала, що таке водіння не несло небезпеки для суспільства, і звільняла водіїв-п’яниць від відповідальності. ВРП застосувала щодо судді догану з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.

Читайте також: Old Khata Project: як дві містянки подорожують селами у пошуках давніх хат

Також юристи DEJURE подали до НАЗК заяву про конфлікт інтересів Павла Вовка під час розгляду ним судової справи, а також виграли 5 позовів, серед яких три судові справи у Великій Палаті Верховного Суду проти ВРП:

  • Суд визнав протиправною відмову ВРП надати протокол засідання ВРП та перелік документів, які ВРП отримала при перевірці кандидатури Ступак.
  • Суд визнав протиправним те, що ВРП не оприлюднила свої рішення у формі відкритих даних на офіційному вебсайті та Єдиному державному вебпорталі відкритих даних в строк, визначений законодавством.
  • Суд визнав протиправною відмову ВРП надати список її нормативно-правових актів на запит.

Окрім того, юристи виграли судову справу проти Конституційного Суду України. Апеляційний суд визнав незаконною відмову КСУ надати інформацію на запит, яка містилася у протоколах зборів суддів.

Також виграли судову справу проти Пенсійного Фонду України, який відмовився надавати інформацію про розмір довічного утримання суддів.

Довідка

За 2020-2021 роки юристи Фундації DEJURE подали 241 дисциплінарну скаргу на суддів, за якими наразі відкрито 39 дисциплінарних проваджень і покарано 12 суддів. Окрім того, наша команда подала 38 позовів до ВРП, ОАСКу, Конституційного Суду України щодо порушення доступу до публічної інформації, з яких наразі виграно 21 справу. Верховний Суд двічі визнавав незаконними окремі норми Регламенту ВРП, які обмежували доступ до дисциплінарних проваджень.

Про Фундіцію

Фундація DEJURE — це аналітичний центр прямої дії, створений у 2016 році для сприяння розвитку правовладдя (верховенства права) та реформ у сфері правосуддя в Україні.

У назві організації — перші літери слів DEMOCRACY, JUSTICE, REFORMS, з яких складається поняття DE JURE, латиною — «згідно з правом». Це відображає нашу філософію: справжня демократія в Україні можлива тільки з дієвим правосуддям, шлях до якого лежить через структурні реформи.

Місією організації є доброчесна, незалежна та професійна судова влада, якій довіряє суспільство.

Нагадаємо, в Україні оголосили конкурс грантів «Розвиток діалогу з владою».

Як ми повідомляли раніше, українські COVID-сертифікати в «Дії» пройшли технічне оцінювання в Євросоюзі.

Головне фото: dejure.foundation.

Суспільство

Військові США та України провели спільне десантування (ВІДЕО)

Опубліковано

 

Під час міжнародного навчання Rapid Trident здійснbkb спільне десантування військових США та України з літака С-130.

Про це пише Мілітарний.

Також участь у стрибках брали участь польські десантники.

 

Спільне десантування було здійснено з військового літака С-130 над Яворівським полігоном.

Військові застосували парашутні системи американського виробництва.

Читайте такожВистави для малюків та гра одного актора. П’ять незвичних українських театрів

Напередодні інструктори США провели масштабне передстрибкове тренування військовослужбовців Десантно-штурмових військ ЗС України.

Для цього вони встановили на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки розгорнутий тренажер військово-транспортного літака C-130.

Читайте також«В крані – іржава вода». Як на Донбасі екоактивісти взялися досліджувати стан водойм

Нагадаємо, на Херсонщині військові провели імітаційні стрільби з безпілотника «Стриж».

Як ми повідомляли раніше, винищувачі України відпрацювали пуски керованих ракет Р-73.

Головне фото: mil.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Україна приєдналася до глобальної кампанії з очищення берегової лінії Азовського моря

Опубліковано

 

Україна приєдналася до глобальної кампанії з очищення берегової лінії Азовського моря, яка є частиною екологічної кампанії Європейського Союзу – #EUBeachCleanup.

Про це ШоТам повідомили у відділі комунікацій ПРООН в Україні.

Зазначається, що 50 волонтерів та активістів очищували узбережжя Азовського моря.

 

Наголошується, що втрата біорізноманіття є однією з найактуальніших проблем нашого часу. Це вимагає глобальних дій. Ось чому стратегія ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року є основною частиною Європейської зеленої угоди.

Читайте такожОдеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»

Донеччина та Луганщина також підтримали екологічні заходи з прибирання, організовані у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Жителі Іллінівської громади на Донеччині прибирали пляжну зону біля одного із найбільших водосховищ у Регіональному ландшафтному парку «Клебан-Бик», а волонтери Старобільської громади, що на Луганщині, очистили зону поблизу річки Айдар, важливої притоки Сіверського Дінця.

Довідка

Щороку у вересні Європейський Союз організовує океанічно направлену кампанію з підвищення обізнаності – #EUBeachCleanup – із заходами по всьому світові. Цьогорічна кампанія пов’язана з конференцією ООН з біологічного різноманіття, яка відбудеться наступного місяця у жовтні, і її буде присвячено захисту наповненого життя океану. Хоча ключ до боротьби з морським сміттям – це зупинити його витоки – використовуючи менше, більше переробляючи – очищення також має значення. Для отримання додаткової інформації відвідайте сторінку кампанії 2021 року тут.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Читайте також: Екоспоживання: як працює «ремонтне кафе» в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Нагадаємо, «Восток SOS» допомагає на лісових пожежах.

Як ми повідомляли раніше, оголосили конкурс стартапів на запровадження «чистих» технологій.

Читати далі

Суспільство

У Славутичі митці створюють ЗD-монументи у VR

Опубліковано

 

У Славутичі під час арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича», створюють віртуальні цифрові ЗD-монументи.

Про це ШоТам повідомили організатори заходу.

Згідно з програмою Малої культурної столиці-2021, що реалізується в Славутичі спільно з Українським Культурним Фондом, у місті продовжено традицію масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму».

 

Цього року вона називається OFAR | Open Format Art Residence, тому що представлена у трьох підпроєктах, об’єднаних спільною темою «Апофеоз імперії».

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Оскільки Славутич був створений на піку розвитку СРСР спільними зусиллями восьми республік, його архітектура є відображенням ідеологічних прагнень тієї епохи та уявою про художньо оформлене ідеальне місто для життя.

Щось із запланованого (будівлі, пам’ятники тощо) так і залишилось у планах, але тепер зусиллями арт-резидентів є можливість їх переосмислити, трансформувати та доповнити місто як мізансцену апофеозу імперії – створюючі об’єкти монументального мистецтва, але вже у віртуальному просторі.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Усі мистецькі твори й культурні об’єкти, створені цього року у рамках підпроєктів «Тривимірне мистецтво у VR», «Фото-Графіка» та «Медіа-арт», увійдуть до фондів новоствореного муніципального Музею мистецтва Славутича.

Окрім матеріальних творів, його колекцію складатимуть і твори синтезу жанрів, що знаходяться на перетині традиційного і диджітального мистецтв. Через інтернет з ними можна буде познайомитися з будь-якої точки планети.

Довідка

Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.

 У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту «Славутич: ось [tobeⁱ] країна!».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Нагадаємо, стріт-арт на Одещині потрапив до Книги рекордів України.

Як ми повідомляли раніше, німецькі села Закарпаття показали з квадрокоптера.

Читати далі