Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як фундація DEJURE реформує українське правосуддя: результати за липень

Опубліковано

Юридичний відділ Фундації DEJURE за липень домігся покарання для кількох недоброчесних суддів.

Про це Фундація повідомила на своєму сайті.  

Зокрема, юристи DEJURE у липні 2021 року підготували та внесли на розгляд Вищої ради правосуддя 21 скаргу на суддів, 5 з яких лягли в основу дисциплінарних проваджень.

Крім цього, трьох суддів було покарано за дисциплінарні проступки за скаргами нашого юридичного відділу.

Так, серед покараних суддів:

  • Усатов Дмитро Дмитрович, суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області. Суддя скоїв ДТП у нетверезому стані та тікав від правоохоронців. ВРП прийняла рішення звільнити суддю з посади.
  • Грищенко Ірина Олексіївна, суддя Дзержинського районного суду міста Харкова. Була затримана за одержання хабара. ВРП вирішила звільнити суддю з посади.
  • Бакай Іванна Анатоліївна, суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області. Суддя закривала справи за 130 статтею КУпАП (водіння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) через малозначність. Тобто, зазначала, що таке водіння не несло небезпеки для суспільства, і звільняла водіїв-п’яниць від відповідальності. ВРП застосувала щодо судді догану з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.

Читайте також: Old Khata Project: як дві містянки подорожують селами у пошуках давніх хат

Також юристи DEJURE подали до НАЗК заяву про конфлікт інтересів Павла Вовка під час розгляду ним судової справи, а також виграли 5 позовів, серед яких три судові справи у Великій Палаті Верховного Суду проти ВРП:

  • Суд визнав протиправною відмову ВРП надати протокол засідання ВРП та перелік документів, які ВРП отримала при перевірці кандидатури Ступак.
  • Суд визнав протиправним те, що ВРП не оприлюднила свої рішення у формі відкритих даних на офіційному вебсайті та Єдиному державному вебпорталі відкритих даних в строк, визначений законодавством.
  • Суд визнав протиправною відмову ВРП надати список її нормативно-правових актів на запит.

Окрім того, юристи виграли судову справу проти Конституційного Суду України. Апеляційний суд визнав незаконною відмову КСУ надати інформацію на запит, яка містилася у протоколах зборів суддів.

Також виграли судову справу проти Пенсійного Фонду України, який відмовився надавати інформацію про розмір довічного утримання суддів.

Довідка

За 2020-2021 роки юристи Фундації DEJURE подали 241 дисциплінарну скаргу на суддів, за якими наразі відкрито 39 дисциплінарних проваджень і покарано 12 суддів. Окрім того, наша команда подала 38 позовів до ВРП, ОАСКу, Конституційного Суду України щодо порушення доступу до публічної інформації, з яких наразі виграно 21 справу. Верховний Суд двічі визнавав незаконними окремі норми Регламенту ВРП, які обмежували доступ до дисциплінарних проваджень.

Про Фундіцію

Фундація DEJURE — це аналітичний центр прямої дії, створений у 2016 році для сприяння розвитку правовладдя (верховенства права) та реформ у сфері правосуддя в Україні.

У назві організації — перші літери слів DEMOCRACY, JUSTICE, REFORMS, з яких складається поняття DE JURE, латиною — «згідно з правом». Це відображає нашу філософію: справжня демократія в Україні можлива тільки з дієвим правосуддям, шлях до якого лежить через структурні реформи.

Місією організації є доброчесна, незалежна та професійна судова влада, якій довіряє суспільство.

Нагадаємо, в Україні оголосили конкурс грантів «Розвиток діалогу з владою».

Як ми повідомляли раніше, українські COVID-сертифікати в «Дії» пройшли технічне оцінювання в Євросоюзі.

Головне фото: dejure.foundation.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: