

Суспільство
Як фундація DEJURE реформує українське правосуддя: результати за липень
Юридичний відділ Фундації DEJURE за липень домігся покарання для кількох недоброчесних суддів.
Про це Фундація повідомила на своєму сайті.
Зокрема, юристи DEJURE у липні 2021 року підготували та внесли на розгляд Вищої ради правосуддя 21 скаргу на суддів, 5 з яких лягли в основу дисциплінарних проваджень.
Крім цього, трьох суддів було покарано за дисциплінарні проступки за скаргами нашого юридичного відділу.
Так, серед покараних суддів:
- Усатов Дмитро Дмитрович, суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області. Суддя скоїв ДТП у нетверезому стані та тікав від правоохоронців. ВРП прийняла рішення звільнити суддю з посади.
- Грищенко Ірина Олексіївна, суддя Дзержинського районного суду міста Харкова. Була затримана за одержання хабара. ВРП вирішила звільнити суддю з посади.
- Бакай Іванна Анатоліївна, суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області. Суддя закривала справи за 130 статтею КУпАП (водіння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння) через малозначність. Тобто, зазначала, що таке водіння не несло небезпеки для суспільства, і звільняла водіїв-п’яниць від відповідальності. ВРП застосувала щодо судді догану з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.
Читайте також: Old Khata Project: як дві містянки подорожують селами у пошуках давніх хат
Також юристи DEJURE подали до НАЗК заяву про конфлікт інтересів Павла Вовка під час розгляду ним судової справи, а також виграли 5 позовів, серед яких три судові справи у Великій Палаті Верховного Суду проти ВРП:
- Суд визнав протиправною відмову ВРП надати протокол засідання ВРП та перелік документів, які ВРП отримала при перевірці кандидатури Ступак.
- Суд визнав протиправним те, що ВРП не оприлюднила свої рішення у формі відкритих даних на офіційному вебсайті та Єдиному державному вебпорталі відкритих даних в строк, визначений законодавством.
- Суд визнав протиправною відмову ВРП надати список її нормативно-правових актів на запит.
Окрім того, юристи виграли судову справу проти Конституційного Суду України. Апеляційний суд визнав незаконною відмову КСУ надати інформацію на запит, яка містилася у протоколах зборів суддів.
Також виграли судову справу проти Пенсійного Фонду України, який відмовився надавати інформацію про розмір довічного утримання суддів.
Довідка
За 2020-2021 роки юристи Фундації DEJURE подали 241 дисциплінарну скаргу на суддів, за якими наразі відкрито 39 дисциплінарних проваджень і покарано 12 суддів. Окрім того, наша команда подала 38 позовів до ВРП, ОАСКу, Конституційного Суду України щодо порушення доступу до публічної інформації, з яких наразі виграно 21 справу. Верховний Суд двічі визнавав незаконними окремі норми Регламенту ВРП, які обмежували доступ до дисциплінарних проваджень.
Про Фундіцію
Фундація DEJURE — це аналітичний центр прямої дії, створений у 2016 році для сприяння розвитку правовладдя (верховенства права) та реформ у сфері правосуддя в Україні.
У назві організації — перші літери слів DEMOCRACY, JUSTICE, REFORMS, з яких складається поняття DE JURE, латиною — «згідно з правом». Це відображає нашу філософію: справжня демократія в Україні можлива тільки з дієвим правосуддям, шлях до якого лежить через структурні реформи.
Місією організації є доброчесна, незалежна та професійна судова влада, якій довіряє суспільство.
Нагадаємо, в Україні оголосили конкурс грантів «Розвиток діалогу з владою».
Як ми повідомляли раніше, українські COVID-сертифікати в «Дії» пройшли технічне оцінювання в Євросоюзі.
Головне фото: dejure.foundation.
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 отримала анонімний благодійний внесок у мільйон доларів США. Кошти направлять на гуманітарне розмінування в межах кампанії «Крок за кроком», що охоплює три області України.
Про це повідомили в UNITED24.
Цей донат став одним із найбільших приватних внесків на розмінування з початку повномасштабного вторгнення. Загалом UNITED24 вже зібрала понад 1,4 мільярда гривень на цей напрям, з яких понад 64% надійшло з США.
Мета поточного збору — 1,5 мільйона доларів. Кошти підуть на очищення таких об’єктів:
- Високопільська лікарня (Херсонська область);
- Феневицьке та Макарівське лісництва (Київська область);
- школа, садок, парк та дитячі майданчики в селі Гракове (Харківська область), яке після деокупації виявилося замінованим на 90%.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.
Фото обкладинки: сайт Міноборони