Суспільство
Як фермерство стало реабілітацією для ветерана АТО (ВІДЕО)
З простреленими колінами він покинув оповитий війною Донбас. Його ушпиталили до німецького госпіталю й провели 33 операції.
Сергій Селезень – ветеран російсько-української війни. Разом з побратимами потрапив під ворожий обстріл на Донеччині. Допомагав пораненому по службі товаришу, й сам отримав кілька куль.
«Я просив, щоб мене покинули, але вони за мною вернулися», – Сергій Селезень, фермер.
Повернувшись з лікування, Сергій зайнявся фермерством. Взяв кредит та орендував 200 гектарів землі на Київщині.
Читайте також: Я – резервістка тероборони, і це не страшно. Як волонтерка Марта Юзьків тренується захищати Київ
Засіяв поля десятком видів зернових культур. А ще зайнявся вівчарством, має понад 100 голів тварин
«Вівці випасають бур’яни, щоб менше було косити», – Сергій Селезень, фермер
За словами Сергія, саме ферма допомагає забути про війну.
Нагадаємо, на Черкащині місцеві сформували перший сільський загін добровольців.
Суспільство

Норвезький медійник Нільс Ріісе 1 липня вирушає в піший похід з Осло до Бергена. Завдяки своїй мандрівці на 450 кілометрів він привертатиме увагу до роботи українських регіональних журналістів, а також збиратиме кошти для їх підтримки.
Про це повідомили в асоціації «Незалежні регіональні видавці України».
Ідея акції народилася під час зустрічі на Всесвітньому медійному конгресі в Кракові, де Нільс поділився своїми планами з Оксаною Бровко, керівницею асоціації «Незалежні регіональні видавці України». Після обговорення він вирішив поєднати свій похід із підтримкою українських журналістів, які працюють у складних та небезпечних умовах.
«Це для мене особиста справа. Я довго працював у газетах і вже давно захоплююся тим, що робить Оксана Бровко з командою. Але цього разу я хотів підтримати їх не як медійник, а фізично — зробити щось, що відображає їхню витримку», — пояснив Нільс Ріісе.
Читайте також: «Борці за свободу»: співак Боно згадав українських військових на вечірньому шоу в США (ВІДЕО)
Зібрані кошти він передасть асоціації для закупівлі необхідного обладнання та на пряму підтримку редакцій в прифронтових зонах. Похід триватиме кілька тижнів, і Нільс регулярно ділитиметься своїми оновленнями через соціальні мережі, зокрема на LinkedIn.

Нагадаємо, що американський музикант Brother Hill виступив перед бійцями 3-ї ОШБр на передовій.
Фото обкладинки: сайт Kampanje
Суспільство

У Сімферополі, Мелітополі та Алчевську активістки руху «Злі Мавки» поширили вірші українських письменників. Ця акція є частиною національного спротиву на ТОТ і нагадуванням, що на цих землях залишаються українці.
Про це повідомили в русі.
«Спротив буває різний. Іноді це просто аркуш із кількома словами на стіні. Але цього вистачає, щоб хтось зупинився, посміхнувся, згадав, що він не сам. Саме такі прості речі дають надію і силу триматися далі, а знайомі українські слова нагадують людям, ким вони є», — зазначають учасниці руху.
Читайте також: «Я вільна людина»: з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста



Нагадаємо, що активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО).
Раніше ми писали, що посолка Канади зробила тату на підтримку жіночого спротиву на окупованих територіях України.
Фото: телеграм-канал «Зла Мавка»
Суспільство

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.
Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».
За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.
На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.
Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН
«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.
У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.
Фото: сайт Міноборони