

Суспільство
Як фермер на Хмельниччині вирощує женшень
До вирощування помідорів у теплицях Ігор Б’ялковський із села Івашківці на Хмельниччині додав незвичну для України рослину — женьшень, пише Seeds.org.ua.
Фермер уже напрацював агрономічну технологію вирощування і зараз шукає канали збуту, що дозволить розширити площі під цією культурою.
Поки під женьшенем він має три сотки, але як тільки знайде збут, відразу збільшуватиме площі. Цього сезону Ігор Б’ялковський задумався про серйозний збут женьшеню вже на промисловій основі, адже зібрав понад 100 тис. насінин, і тепер є можливість розширити площі.
«Цього року отримав корені розміром 5-10 см, а наступного буде вже від 20 см. Зараз наземна частина вже відсохла, до морозів корінь женьшеню потрібно викопати, сортувати і закласти на зберігання в пісок, адже саме він найкраще зберігає всі властивості», — розповідає Ігор Б’ялковський.
Займатися женьшенем Ігор Б’ялковський почав не просто так, а, можна сказати, спонукали невдачі. В пошуках кращого життя він поїхав за кордон, але й там не склалося.
«Я багато чого переосмислив, зрозумів, що там українцям зовсім не солодко живеться, і не від доброго життя вони туди їдуть. І в мене зародилось величезне бажання жити і розвиватись у своїй країні. Випадково прочитав у газеті про женьшень, який ще називають коренем життя. Загорівся спробувати виростити і перевірити, чи все то правда, що пишуть про цю рослину та її цілющі якості. З цією ідеєю й повернувся до України», — розповідає Ігор Б’ялковський.

Першою справою був пошук насіння — замовив його з Індії за ціною $1 за 10 насінин. Зараз же, зібравши, як вже було сказано, понад 100 тис. насінин, пропонує якісне насіння женьшеню за доступними цінами: від 100 шт. — 1,50 грн/шт., від 500 шт. — 1,30 грн/шт., від 1000 шт. — 1,00 грн/шт. А це вдвічі дешевше, ніж вартість насіння з Індії.
Читайте також: На Тернопіллі стартувало будівництво масштабного тваринницького комплексу
За розрахунками фермера, собівартість вирощування кореня, враховуючи ризики, досить висока, проте корінь женьшеню він пропонує за такими цінами: 3 см — 60 грн, 5 см — 100 грн, 10 см — 200 грн.
Фермер розповідає, що до українських аптек постачають китайський женьшень, але не так багато. Тому, на його переконання, женьшень, вирощений в Україні, може «посунути» закордонний аналог і широко застосовуватися у фармакології.
Читайте також: Малим агропідприємствам дають гранти на власну справу: подробиці
Нагадаємо, на Прикарпатті створили екоферму з карпатськими буйволами.
Як ми повідомляли раніше, українські вчені створили унікальну колекцію гібридів кукурудзи.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.