Суспільство
На Прикарпатті створили екоферму з карпатськими буйволами
У селі Підлужжя неподалік Івано-Франківська створили ферму, у стаді якої є шість буйволів карпатської породи та угорські свині-мангалиці, французькі міні-вівці, бурськц кози і віслюки.
Про це пише greenpost.ua.
Як розповідає власник ферми Роман Яковин, тварини стали на фермі й гарною привабою для туристів. Тут облаштовані фотозони, де від весняного цвітіння саду й до осені особливо людно.
Читайте також: Малим агропідприємствам дають гранти на власну справу: подробиці
«Карпатські буйволи — дороге задоволення, адже одне теля коштує до 500 євро, доросла тварина — вчетверо більше. Зате буйволяче молоко дуже цінується за високий вміст білку, жирів, кальцію та інших мікроелементів, вітамінів групи А і В, значно менший вміст холестерину, ніж у коров’ячому. З нього виготовляють моцарелу», – розповів власник ферми.
Фермер має на меті створити контактну екоферму та докупити буйволів. За словами прикарпатця, вільний випас тварин серед гарних краєвидів приваблює туристів.
Наразі фермер має в користуванні загалом 114 га: 8 га яблуневого саду та 15 га — насадження волоського горіха, 60 га орної землі. Решта — під пасовищем. Чудова база для тваринництва, яким Роман Яковин вирішив спочатку зайнятися суто для власних потреб: придбав декілька голів угорської сірої корови. Тепер поголів’я зросло до двадцяти. Є п’ять корів породи карпатська бура.
Читайте також: На Тернопіллі стартувало будівництво масштабного тваринницького комплексу
Нагадаємо, в Україні формують унікальну відкриту базу даних про стан ґрунтів.
Як ми повідомляли раніше, українські вчені створили унікальну колекцію гібридів кукурудзи.
Головне фото: greenpost.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі