Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Screenshot 1 e1560330722792 Screenshot 1 e1560330722792

Економіка і бізнес

Як дизайнер з Дніпра заробляє на картинах з моху

Опубліковано

Прямо зараз Роман Цимбал, ландшафтний дизайнер з Дніпра, виконує своє найбільше замовлення: вкриває 44 квадратних метри одного супермаркету… оленячою їжею. Або іншими словами – норвезьким мохом.

Як Роман Цимбал вирішив робити картини з оленячого моху та скільки на них можна заробити?

Скільки коштує одна така картина і де напастись моху на 44 квадрати – далі у інтерв’ю “ШоТам” з Романом Цимбалом.

Далі – зі слів Романа Цимбала.

Роман Цимбал вирішив займатись картинами з моху роки з чотири тому

Без реклами – нікуди

Коли я тільки починав свою діяльність, про таке ноу-хау, як картини з моху, в Україні ніхто не знав. Тому перше, про що треба подумати, коли вирішуєте займатись такою незвичною діяльністю – це реклама.

Читайте також: Як просувати свій бізнес із допомогою зірок та блогерів? Коментують DODO Socks, DREAM hostels та SIL’-wear

Продати виріб без гарної рекламі не вийде – я це точно знаю, спочатку теж думали починати працювати серед знайомих. Саме реклама на старті бізнесу стала основною статтею витрат. Наразі у нас є сайт та сторінка у Інстаграм – octo_moss, через них і рекламуємо картини.

Зачарував мох з бельгійського ресторанчика

Почати незвичайний бізнес допомогла… зима. Це період затишшя для ландшафтних дизайнерів. Ті ландшафтні дизайнери, які гарно заробляють, в цей час катаються на лижах. Але цей варіант не підходить, якщо ти відповідаєш за цілу фірму.

Справжній колір ягеля або оленячого моху – сріблясто-білий. Для різних відтінків зеленого та червоного

Працюю із мохом уже 4,5 років. За цей час встигли зробити і картини на експорт, і навіть винайшли власний розчин для того, аби “консервувати” мох, з яким працюємо.

Я сам інженер-будівельник, але якось допоміг намалювати ландшафтний проект другу і зрозумів – то моє. Влаштувався в ландшафтну компанію набратися досвіду.

Власне, мій перший бізнес – це ландшафтний дизайн. Проте це бізнес сезонний, взимку постійно перерви величезні, і я все думав, чим зайняти себе і команду.

Одного разу за кордоном в Бельгії в ресторанчику я побачив картину з моху. Різновид, який тоді мене “приманив” – це ягель або оленячий мох.

Це мох, який Роману доставили прямо із норвежських лісів

Де росте оленяча їжа

Ягель біло-сизого кольору. Уявіть, у Норвегії є цілі ліси, вкриті цим мохом. Вони завжди виглядають як засніжені через колір моху – навіть влітку. Це – улюблена оленяча їжа.

Не знаю, де саме його добувають – може і на фермах вирощують. Але дуже сумніваюсь у цьому – для того, аби один кущик моху виріс, потрібно 10 років.

На одну таку картину Роман витрачає у середньому із тиждень

Картини, що живуть 10 років

Коли я тільки почав працювати з ягелем, у мене були сумніви, чи реально він буде жити стільки, скільки обіцяють. Переживав, що пообіцяю клієнтам 10 років життя картини, а вийде інше.

Тому накупив зразків, розвісив у екстремальних умовах – на протязі, у темряві. Після року експериментів зрозумів: все нормально, з ягелем можна працювати.

Читайте також: П’ять українських екологічних стартапів, про які заговорив увесь світ

З минулого року я почав стабілізувати (консервувати – авт.) український мох. Ми прийшли до позитивного результату –  наші українські зразки гарно збереглись, хоч уже рік пройшов.

Зараз Роман пробує консервувати український мох. Каже, довго підбирав розчин – і от кусень моху з дніпровських лісів виглядає як новенький

Створити картину з моху власноруч

Картину на два квадратних метри я роблю близько тижня. Клеїти мох можна на будь-який клей, але ми використовуємо каучуковий – природного походження і екологічний. До речі, всі барвники, які використовуємо – теж природного походження, тому не чекайте у наших роботах кислотних відтінків.

Для створення картини вам знадобиться власне мох, ножиці, канцелярський клей і панно. І стабілізаційний розчин на основі гліцерину.

В Інтернеті ціни на півкілограма ягеля починаються від 600 гривень. Ми купуємо за цінами від 700 до 1000 гривень. Але спробуйте знайти поставників – це досить проблематично в Україні.

Роман каже: мох приходить брудний, неочищений, і чистити його доведеться власноруч

Неживий і не терпить сонця

На дотик всі властивості живого моху у стабілізованого ягеля залишаються.: відштовхування пилу, харчування вологою з повітря. І все ж це не живий мох в чистому сенсі цього слова.

Робити картини з живого моху, швидше за все, в принципі неможливо. Вони швидко в’януть.

Таку картину не повісиш на сонячне місце – починає вигоряти і втрачати колір. Така ж сама реакція у картини і на тепло. Якщо раптом довелось повісити у теплі сухі місця – хоча би раз на місяць обробляйте картину паром.

Ідеально для таких картин підійдуть підвальні приміщення, ванні кімнати, де прохолодно, сиро і зовсім немає сонця

Найбільше замовлення

Найбільше замовлення за всю мою практику робимо прямо зараз – 44 квадратних метри. Замовник –  магазин “Винотека”, який хоче максимально натурально відтворити скелі, порослі мохом. Із цим замовленням реально доводиться і скелелазанням позайматись.

А, зазвичай, замовляють різні і різне – починаючи від звичайних людей, які хочуть зробити подарунки родичам, і закінчуючи великими підприємствами, ресторанами.

Вартість та окупність

Цінова політика у нас в середньому від 250 до 350 доларів за квадратний метр. – Адже 90% матеріалу замовляється з-за кордону.

Проблема на старті, як і у всіх, – нестача грошей. Той момент, коли вони йдуть ніби у чорну діру. В якийсь момент хочеться все кинути з думками “Україна ще не готова”. Мало так не зробив – але через кілька тижнів прийшло перше замовлення.

Читайте також: Як варення врятує Карпати. Підприємиця придумала дієве ноу-хау

Задоволення у фінансовому плані прийшло на році так другому – коли було кілька великих і цікавих замовлень.

Мох клеїться на картину із допомогою спеціального каучукового клею

Що треба для старту?

Закупівля сировини – це, в принципі, не витрати. Його ми можемо купувати під конкретне замовлення. Основні витрати, як я вже казав, це реклама.

Натхнення для такої картини доведеться шукати в лісах

Потрібні також мінімальні навички роботи з мохом. Ну, і художнє бачення мінімальне потрібно мати. Хоча багато замовлень бувають таких, що потрібно просто стіну 2Х2 метри заклеїти мохом.

А ще готуйтесь до того, що аби зробити справді гарну картину, натхнення доведеться шукати в лісах.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі