Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Як друзі-ветерани роблять бізнес на червоній ікрі (ВІДЕО)

Опубліковано

Микола та Михайло дружать усе життя. Ще малими разом «печерували» рибу в Черемоші — ловили голіруч попід берегами та поміж каміння. І мріяли колись збудувати власні стави та розводити карпатську форель. Ця мрія давала їм сили в найтяжчі ночі в окопах на Донеччині.

Чи вдалося побратимам втілити бізнес-плани, задумані ще в дитинстві, та як це — доїти форель, дивіться у відео від ШоТам!

Ще рік тому ці двоє друзів в окопах на Донеччині мріяли про… Форель. Про стави у рідному буковинському селі та власне виробництво делікатесів. А нині кожен з них розвиває свій власний рибний бізнес.

Микола та Михайло – друзі дитинства, які жили по сусідству. Ловили голіруч рибу у Черемоші та слухали Михайлового діда. Дід розповідав про свою мрію хлопцям – розводити форель. Цю мрію він так і не втілив, а нерозлийвода друзів життя закинуло деінде.

Микола став істориком, а Михайло – чемпіоном з рукопашної боротьби. Але дідова мрія про власний ставок із фореллю жила у кожному з них. Тому обоє поїхали на заробітки за кордон, аби назбирати грошей.

У 2017 році Михайло викопав свій перший став, а у 2018 запустив у нього рибу.

Читайте також: “Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Микола, коли приїздив з-за кордону спершу допомагав другові. Втім, у січні 2022-го року приїхав у відпустку й вирішив: пора викопувати власний став. Але, замість будувати власний бізнес, друзі в березні доєдналися до лав тероборони.

У складі 107 бригади обороняли Харківщину, Донеччину та Луганщину.

“Пліч-о-пліч з Миколою в окопах ми стояли та мріяли, як повернемося додому. І зробимо свої власні справи, щоби він також зарибнив своє господарство. І це нам додавало духу та сили”, – ділиться Михайло.

Микола отримав поранення, а згодом улітку 2023 демобілізувався.

“Будучи ще на передовій, я пообіцяв собі, що коли приїду додому, викопаю став. Деякі будівельні матеріали у мене вже були закуплені, але коштів ще не вистачало на генератор та аеродром, на насоси”, – каже Микола.

Михайло же отримував з дому невтішні новини – його господарство занепадало. Батько з інвалідністю не встигав обробляти ікру, а зберігати її не було де. І тут пролунав дзвінок від Миколи: давай спробуємо написати заявку на грант!

Про програму REARL, їм розповів побратим з яким разом служили.

“Історії цих підприємців не можуть нікого залишити байдужими. Обоє мріяли про рибне господарство з дитинства. Обоє захищали нашу країну” – розповідає координаторка програми REARL Неля Малько.

За виплати у військовій службі Микола купив мальків форелі та корми. А завдяки підтримці від програми REARL придбав обладнання та будматеріали для власної справи. Микола вже у травні готується продати першу партію форелі.

А Михайло за грантові кошти купив морозилку та вакууматор для ікри. Тепер ікра з його господарства їхатиме до магазинів та ресторанів усієї країни.

Нині друзі знову працюють пліч-о-пліч і в усьому підтримують один одного.

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни українці донатять великим фондам та окремим ініціативам, аби допомагати війську зібрати кошти на необхідне. Часто українці діляться власними знаннями, виробами ручної роботи чи іншими матеріалами, аби зробити свій внесок у допомогу захисникам.

Фото: ШоТам!

Можливості

Як отримати грошову допомогу на дітей, які за кордоном: пояснення

Опубліковано

Прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї опікунів можуть отримати грошову допомогу на дітей, які за кордоном. Йдеться про ті прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та сім’ї опікунів (піклувальників), до яких були влаштовані двоє та більше дітей віком до 18 років, що на момент звернення перебувають за межами України.

Про це повідомила організація «СОС Дитячі Містечка».

Територія надання грошової цільової благодійної допомоги: вся територія України, окрім тимчасово окупованих територій та зони активних і можливих бойових дій.

Кошти виплачуються фізичній особі – законному представнику дітей.

Які суми та порядок виплат:

 • 25 тисяч гривень виплачуються особі, до сім’ї якої були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Польщі та інших країнах Східної Європи (Болгарія, Угорщина, Молдова, Румунія, Словаччина, Чехія тощо).
 • 35 тисяч гривень виплачуються особі, до сім’ї якої були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Німеччині й інших країнах Західної та Північної Європи (Австрія, Бельгія, Велика Британія, Ірландія, Нідерланди, Франція, Греція, Іспанія, Італія, Хорватія, Данія, Норвегія, Швеція, Латвія, Литва, Естонія тощо).
 • 40 тисяч гривень виплачуються особі, до сім’ї якої були влаштовані діти, що на момент звернення перебувають у Туреччині, Грузії, Вірменії, Азербайджані та інших країнах, не зазначених вище.

Читайте також: Небайдужі мешканці завдяки активній лідерці. Як Мамаївську громаду зробили інклюзивною та створили сучасний шелтер

Як зареєструватися:

 1. Для участі у програмі заявники, які відповідають зазначеним критеріям, звертаються до уповноважених органів і служб у справах дітей за місцем свого перебування.
 2. Уповноважені органи та служби у справах дітей направляють офіційний лист-звернення щодо надання грошової цільової благодійної допомоги для забезпечення прав дітей, які перебувають за кордоном, на сім’ю та здійснення їх влаштування до сімейних форм виховання на електронну адресу організації: office@sos-ukraine.org.

Ознайомитися з більш детальною інформацією можна за посиланням.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: СОС Дитячі Містечка

  Читати далі

  Можливості

  Фінансова допомога для українців: як отримати гроші на ремонт житла

  Опубліковано

  Жителі Житомирської області, чиї будинки постраждали від ворожих обстрілів, можуть очікувати на фінансову підтримку від організації Карітас Україна за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

  Про це йдеться на офіційній сторінці фонду.

  Фінансова підтримка призначена для власників домогосподарств, чиє житло зазнало незначних ушкоджень унаслідок обстрілів у місті Житомирі та його околицях у Житомирській області. Для того щоб отримати цю допомогу, необхідно відповідати таким критеріям відбору:

  • особи з важким захворюванням;
  • люди, які мають інвалідність;
  • самотні особи похилого віку від 60 років;
  • одинокі матері/батьки/опікуни з дітьми віком до 18 років;
  • багатодітні сім’ї;
  • вагітні жінки;
  • одинокі матері з дітьми віком до 3-х років.

  Читайте також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

  Домогосподарства, у яких втрачено джерело доходу, або чий середній місячний дохід на одного члена сім’ї становить менше 6318 гривень, можуть отримати допомогу.

  Кошти, отримані в рамках виплат, можуть бути використані на такі цілі:

  • залучення будівельних компаній;
  • самостійно зробити ремонт у разі можливості.

  Проєкт надає кошти на виконання дрібного або середнього ремонту, якщо житло було пошкоджено, але все ще придатне для проживання. До таких дрібних або середніх пошкоджень належать, серед іншого:

  • розбиті вікна та двері;
  • обвалення підвісної стелі;
  • незначні пошкодження даху;
  • електрика та водопровідні труби всередині житла, які потребують незначного ремонту тощо.

  Нагадаємо, Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

  Фото: 24 канал

  Читати далі

  Можливості

  У Києві нададуть фінансову допомогу власникам мікробізнесу: як подати заявку

  Опубліковано

  Гуманітарна організація Help відкрила реєстрацію на програму грантової допомоги для власників мікробізнесу у Києві, Харківській, Одеській й Миколаївській областях. Учасникам нададуть разову фінансову допомогу на суму до 2510 євро у національній валюті України (майже 105 тисяч гривень).

  Про це йдеться на сайті Help – Hilfe zur Selbsthilfe.

  Зазначається, що в Києві на допомогу можуть розраховувати лише ветерани та власники релокованих мікропідприємств.

  Хто може стати учасником програми грантів для мікробізнесу у Києві:

  • ветерани, що мають посвідчення учасника бойових дій на території України після 2014 року;
  • жінки-підприємиці, бізнес яких був переміщений внаслідок бойових дій.

  Читайте також: “У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

  Учасники мають подати заявку до 31 травня 2024 року, зареєструватися можна за посиланням.

  Власники мікробізнесу отримають грошову допомогу після успішного відбору. В організації наголосили, що моніторитимуть процес розвитку бізнесу.

  Це вже третя програма з підтримки підприємців, яку запустили у рамках проєкту “Надання житлових рішень, підтримка мікробізнесу та відродження громад в Україні” за фінансування Aktion Deutschland Hilft.

  Нагадаємо, в Україні з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”.

  Фото: Укрінформ

  Читати далі

   РЕКЛАМА:

  Шопочитати

  Суспільство1 тиждень тому

  «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

  «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

  Суспільство3 тижні тому

  Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

  Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

  Суспільство3 тижні тому

  «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

  У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

  Суспільство3 тижні тому

  Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

  Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

  РЕКЛАМА: