Суспільство
Як чохли з Дніпра підкорили світ західної музики
Жителька Дніпра Олена Мирошник у 2012 році заснувала нішевий бізнес – шиє чохли для рідкісних музичних інструментів.
Бренд “Namana Bags” знають музиканти у, щонайменше, 44 країнах світу. Жінка вивела свої товари на міжнародний експорт та отримує замовлення від популярних виробників музичних інструментів. Проте не обділяє увагою і українського замовника.
Назва бренду Namana прийшла зі сленгу. Раніше молодь так говорила, позначаючи “нормально”. Це ж відображено і в логотипі компанії – рука з піднятим пальцем вверх, означає “окей”.
Бізнес почала із допомоги чоловікові
Отримала першу вищу освіту за напрямом міжнародна економіка. Працювала менеджером у великій компанії, швидко просувалася кар’єрними сходами. Стала керівницею відділу продажів. Близько шести років присвятила корпоративній сфері. Наважилась на другу вищу освіту за фахом психології. От тоді щось в мені перемкнулося, зрозуміла, що треба шукати справу свого життя, робити те, до чого душа лежить. З дитинства мала любов до шиття. Цікавилася дизайнерськими історіями.
Читайте також: Кращі, ніж у Страдіварі: подружжя майструє скрипки для українських дітей
Ніколи не мала швейної освіти. Але могла створювати речі “на око”. У мого чоловіка одне із захоплень – музика. Йому потрібен був чохол для джембе. Я йому пошила. Поїхали разом на музичний фестиваль. Його друзі побачили чохол, а 10 років тому купити таке було нереально. Бо це інструмент нішевий, під нього не відшивали. Тож перші замовлення отримала саме від друзів чоловіка.
Коли шила перші вироби – не вірила, що з цього вийде бізнес. Але вирішила спробувати, щоб потім не жалкувати над втраченою можливістю.
Свою справу почала з нуля. У мене не було грошей чи суперобладнання, але батьки підтримали. Подарували звичайну побутову швейну машинку. Вона стала у пригоді.
У 2012 році офіційно почала працювати під брендом “Namana Bags”.
Чохол $1000
Наша ніша – це чохли для рідкісних музичних інструментів: діджерід, дарбук, гонг, співаючі чаші, хендпан. Для традиційних гітари чи барабанних установок – замовлення робимо рідше. Бо ця ніша переповнена.
Вартість наших чохлів в діапазоні від 30 до 1000 доларів. Це пов’язано зі складністю виробів. Можна брати дешевші базові, або виконаємо замовлення, орієнтуючись на потреби музикантів.
Рюкзак для хендпан може коштувати і 40 доларів. Але якщо замовити за тисячу, там у рюкзазку буде багато додаткових карманів, включаючи потаємний. Це буде ціла система, з якою зручно подорожувати.
Читайте також: Українці створили унікальний анімований наплічник
Рюкзачні системи розробляємо під індивідуальні замовлення, щоб музикантам було зручно переносити важкі інструменти і комфортно почуватися.
Матеріали купуємо в Україні, але фурнітуру беремо японського бренду
YKK. Можемо собі дозволити дорогу і якісну тканину, бо такий чохол і через п’ять років виглядатиме, як новий.
Щомісяця робимо 100-150 чохлів середнього розміру.
Кризи – виклики, які розвивають
Як вийшли на міжнародний ринок? Переломним став 2014 рік, тоді довелося переорієнтуватися із внутрішнього ринку на зовнішній. У компанії, крім мене, працювало ще двоє людей. Ми орендували невелике приміщення у Дніпрі. Були замовлення, але не було живих грошей, щоб платити за оренду і зарплату працівникам. Через це вирішила піти на додаткову роботу, щоб можна було не зупиняти виробництво.
Саме криза змусила шукати ринки збуту і шляхи. Почала пропонувати вироби на міжнародних маркетплейсах. Пройшовши через великі труднощі – вийшли на новий рівень.
Читайте також: Продає всьому світу: харків’янин покинув IT-офіс, щоб виробляти шкіряні гаманці
Сторінку сайту та групу у Facebook ведемо англійською, оскільки бренд більше орієнтований на експорт. Продаємо чохли у 44 країни. Серед них із 15-ма країнами маємо постійне співробітництво із виробниками музичних інструментів. Отримуємо від них контракти. Найбільше купують в США, Канаду, Францію, Нідерланди та Італію.
Близько 84% товарів забирають виробники музичних інструментів. Виконуємо замовлення і для українських музикантів. Але більше наш бренд цінують за кордоном.
Відомі бренди музичних інструментів, з якими маємо контракти: діджеріду – Sound of Hemp (Австралія), Didgemasala (Японія), хендпан – Shellopan (Франція), Hamsa (США), Nirvana(США, Terrapan(США), Axiom (США), Godan (Нідерланди), гонг – Planet Gong Stands (США), співаючі чаші – Sounding Bowl (Великобританія).
Виробництво перевезли у Новомосковськ
Взагалі не витрачаю гроші на рекламу своїх виробів, як це традиційно прийнято. Більшість клієнтів приходять після рекомендацій друзів. Та й бренд сам себе рекламує, коли потенційні покупці бачать якість.
На компанію працює 10 людей. Це ідеальна за кількістю команда, щоб оперативно реагувати на замовлення та справлятися з обсягами.
Виробництво знаходиться у Новомосковську Дніпровської області. Орендуємо приміщення. Спочатку працювали у Дніпрі. Але так вийшло, що вся команда з Новомосковська та ближніх сіл, вирішили переїхати, щоб усім було комфортно добиратися.
Читайте також: Квест-кімната як бізнес. Історія з Маріуполя
Маємо велике приміщення, де стоїть виробничий цех з усіма машинами. Замовлення менеджер передає нашому технологу, яка робить викрійки. Звідти передають закрійникам. Там все обробляють і передають у швейний відділ. Готові вироби перевіряють, щоб не було дефектів. У нас навіть є відділ контролю якості є. Функціонує вже понад два роки. Бо якість – стала основою ведення моєї справи.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі