Суспільство
Як будують метро на Виноградар у Києві: з’явились свіжі фото
У Києві тривають роботи з будівництва метро на Виноградар. Тривають роботи з розкриття котловану, та облаштування стіни в ґрунті. Свіжі фото оприлюднили на сторінці будівництва у фейсбуці.
Як зазначається, на майданчику 214-1 (станція “Мостицька”) будівельники виконали бетонування середньої частини потужної лоткової плити майбутньої підстанції метрополітену. Наразі триває підготовка до бетонування бічних частин цієї ж плити та облаштовується опалубка.
“На майданчику 213 (перегін між станціями “Мостицька” та “Проспект Правди”) розпочато активне розкриття котловану для будівництва двох’ярусних тунелів. Подібну технологію буде застосовано вперше в Києві. Запланована глибина котловану в цьому місці майже 20 м”, – йдеться на сайті Київметробуду.
Читайте також: Як збирають прохідницький комплекс для тунелю метро на Виноградар (ВІДЕО)
Що відомо про нові станції?
Будівництво Сирецько-Печерської («зеленої») лінії метрополітену здійснює компанія «Київметробуд». Підприємство має 70-річний досвід у будівництві метрополітену та підземних споруд.
Дільниця зеленої лінії з’єднає житловий масив Виноградар з Сирцем, зробить пересування містом більш зручним та комфортним, а жителі Виноградаря зможуть дістатися інших станцій метрополітену та багатьох частин міста набагато швидше ніж зараз.
Читайте також: Почав працювати офіційний сайт «Метро на Виноградар»
На першому етапі буде побудовано дві станції: “Мостицька” та “Проспект Правди”. Довжина нової ділянки лінії становить 3,7 км.
Роботи з будівництва тунелів виконуються як відкритим, так і закритим способом. Обидві станції заплановані мілкого закладення.
Востаннє нову станцію метро у Києві відкрили у листопаді 2013-го – це “Теремки” на Оболонсько-Теремківській (синій) лінії.
Усі фото: facebook.com/permalink
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі