Суспільство
«Я боротимусь за тебе». В Україні створили серію коміксів про героїв, які захищали «Азовсталь»
Журнал соціальних мальописів Inker презентував серію коміксів про українських військових, які захищали «Азовсталь», та цивільних маріупольців, котрі знайшли прихисток у підземеллях заводу.
Про це ШоТам розповіла команда Inker.
Третій випуск журналу автори мальопису презентували на День Незалежності України, аби ще раз нагадати українцям про героїв, завдяки яким наша країна залишається вільною та незламною.
Один із репортажів розповідає історію кохання Катерини та Дениса «Редиса» Прокопенків. Комікс відмальовано в графічному стилі Катерини та показує відчайдушну історію кохання та боротьби, яка триває донині.
«Злітай в пекло і повернись» – це репортаж, створений на основі розповіді учасника першої секретної операції з доставлення допомоги та евакуації поранених з «Азовсталі». Герой розповів, як його команда подолала 100 км над окупованою територією на гелікоптері.
Репортаж «Тітка Суп» базується на спогадах Наталі Бабеуш – вже легендарної працівниці меткомбінату, яка годувала дітей, що переховувались від російських бомб у підземеллях.
А «Бомбосховище» – це історія дружини азовця, яка два місяці переховувалась у бункерах заводу з чотиримісячним сином на руках.
Над випуском працювали сценаристи та ілюстратори Володимир Кузнєцов, Максим Солнцев, Ярко Філевич, Linnison, Олексій Чорний, Людмила Самусь. Більше історій можна знайти на сайті журналу соціальних мальописів Inker.
Про Inker
До повномасштабного вторгнення РФ журнал публікував соціальні комікси про світові події та важливі соціальні теми: політичні режими, викрадення та ґвалтування жінок, відстоювання прав людей і тварин. Разом із виходом першого коміксу про Маріуполь Inker заявив про перезапуск видання.
«Відтепер сторінки Inker будуть українською, а історії про Україну та українців. Адже зараз увага всього світу прикута до нашої країни. А ще ми з величезною радістю повідомляємо про співпрацю та партнерство з UA Comix», – розповіли представники журналу.
Видається у партнерстві з видавництвом UA Comix за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Періодичність – раз на місяць українською та англійською мовами.
Раніше Inker презентував серію коміксів про Маріуполь та людей, яким вдалося врятуватися з епіцентру бойових дій.
Нагадаємо, у Чернігові презентували перший мальопис Інституту нацпам’яті про оборону Замостя.
Фото: inker.world.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі