

Суспільство
Вийшов трейлер української трагікомедії «Люксембург, Люксембург» режисера Антоніо Лукіча
Вийшов міжнародний трейлер українського фільму «Люксембург, Люксембург» режисера Антоніо Лукіча, повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що світова прем’єра стрічки відбудеться на Венеційському кінофестивалі.
«Люксембург, Люксембург» — це другий повнометражний фільм українського режисера Антоніо Лукіча. Його дебютна стрічка — комедія «Мої думки тихі», що здобула низку нагород в Україні та світі.
Сюжет фільму
Фільм «Люксембург, Люксембург» розповідає про братів-близнюків, які намагаються дати раду власному життю, у якому раптово з’являється давно зниклий батько.
Протилежні за характером брати-близнюки дізнаються, що батько, який покинув їх у дитинстві, помирає в далекому для них Люксембурзі. Один із братів – Коля – вирішує поїхати до нього, тоді як інший – Василь робить усе можливе, аби перешкодити брату виїхати з країни. Численні перепони, які спіткають Колю, більше нагадують випробування мужності: тепер Коля, який звик тікати від проблем, не здається навіть тоді, коли виходу немає. Врешті-решт несподівано для них самих, брати вдвох вирушають на зустріч із батьком. Однак, чи виправдає ця подорож сподівання братів?
Головні ролі у стрічці виконали учасники реп-гурту «Курган і Agregat» – брати Раміл та Аміл Насірови.
Світова прем’єра фільму Антоніо Лукіча відбудеться на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі в конкурсі «Горизонти». Стрічка також відібрана до участі у програмі «Сучасне світове кіно» Міжнародного кінофестивалю у Торонто.
Читайте також: Імам Сєвєродонецька Тємур Берідзе: «Іслам забороняє бути рабом, тому ми боремось на боці України»
Стрічку створено кінокомпанією ForeFilms за підтримки Державного агентства України з питань кіно. У травні 2022 року «Люксембург, Люксембург» став одним з п’яти переможців програми підтримки міжнародної промоції українських фільмів proMOTION, започаткованої Українським інститутом. Міжнародна промопідтримка здійснюється за допомогою Göteborg Film Fund. Дистриб’ютором фільму «Люксембург, Люксембург» в Україні є компанія «Кіноманія».
Нагадаємо, вийшов офіційний трейлер фільму про спротив українців «Кривава нафта».
Раніше ми повідомляли, як дебютна стрічка української режисерки «Як там Катя?» здобула дві нагороди у Швейцарії.
Фото: usfa.gov.ua.
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.
Суспільство

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР