Суспільство
Вийшов трейлер кіноальманаху «Міста та їхні герої» (ВІДЕО)
Вийшов трейлер документальної стрічки «Міста та їхні герої» — фільм розповідає про перетворення звичайної людини в героя.
Відео розмістили на фейсбук-сторінці кінокартини.
Стрічка вийде в кінотеатрах країни з 5 жовтня. Гроші від продажу квитків передадуть до фонду Тати Кеплер «Птахи» на відновлення пошкоджених будинків у Херсонській області.
Кіноальманах складається із шести короткометражних стрічок, присвячених українським містам та їхнім героїчним мешканцям. Режисерами стрічок виступили Ольга Гібелінда та Андрій Литвиненко.
Фільми знімали в шести різних містах, частково зруйнованих від російського вторгнення – Баштанці, Охтирці, Іванкові, Харкові, Чернігові та Миколаєві. У кожному місті героями стали їхні жителі – звичайні українці, яких війна змусила відмовитись від основного заняття і перетворила на волонтерів та військових.
Читайте також: У кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок
Зокрема героєм фільму про Миколаїв став підприємець-пивовар Дмитро Волощенко – один із найвідоміших волонтерів у місті. Про творчий бойовий дух Харкова розповідає акторка Театру ляльок Олена Озерова – з початком повномасштабного вторгнення вона переїхала у приміщення театру, який перетворився на гуманітарний центр.
Міський голова Баштанки Олександр Береговий у стрічці розповідає про те, як мешканці невеликого містечка у свій період часу змінили хід бойових подій всієї війни на південному напрямку. Ще один герой фільму – Геннадій Попенко, який до 2022 року був ведучим та актором, а переживши з сім’єю окупацію Іванкова, став бійцем тероборони та активним учасником життя громади.
Читайте також: Вишиванки, якими захоплюється світ. Як Etnodim збирає мільйонні донати на ЗСУ та боронить культурний фронт
Героєм із Чернігова став приватний охоронець Артем Ракітін, який під час облоги вивіз із міста понад 26 тисяч мешканців. А історія маленької Охтирки ілюструється розповідями Павла Ігнатченка – звукорежисера, котрий перетворив свою студію на цех з виробництва військових аптечок.
Нагадаємо, вийшла стрічка про бійця «Омеги», який ціною власного життя зупинив російське ГРУ.
Фото: facebook.com/Cities.And.Their.Heroes.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі