Суспільство
Вийшов мініепізод документального фільму про історію українського ІТ «Перший код»
У Києві представили мініепізод української документальної стрічки про зародження українського ІТ-сектору «Перший код».
Про це йдеться на фейсбук-сторінці фільму.
Як пишуть творці стрічки, кінокартина досліджує головне питання — «Як ми тут опинились, у світі, де українське IT одне з найсильніших».
Сюжет кінокартини
«Перший Код» — історія–подорож у часі: вона починається ще з 50х років – від створення українськими інженерами першого комп’ютера і до сьогодення, – коли ІТ-сектор став не лише потужною індустрією, а й важливим фронтом у війні з Росією.
Компанії, що стояли у витоків українського ІТ, починали працювати у буремні 90ті: приватного бізнесу ще не існувало, а заради доступу до комп’ютерів доводилось безкоштовно працювати охоронцями на підприємствах, що їх мали.
Попри кризи, конфлікти з владою, ІТ-компанії продовжували розвиватись, створювати асоціації та виходити на міжнародний ринок.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
ІТ-індустрія тепер не лише важлива частина економіки країни, а ще й армія за моніторами комп’ютерів. Чим закінчиться ця перша у світі кібервійна та як це вплине на майбутнє українського ІТ?
Фільм створено за ініціативи команди асоціації EASE.
Режисер фільму «Перший код» Артур Лерман, продюсер Владислав Савченко, креативна продюсерка Любов Мочалова, сценаристка Тетяна Буренко.
«Перший код» має на меті комплексно дослідити історію розвитку вітчизняного IT-сегменту: від зародження наприкінці 80-х до сьогодення, коли IT є одним із фронтів боротьби з ворогом. Основа фільму – інтерв’ю з найвідомішими представниками українського IT (з ELEKS, EPAM Ukraine, SoftServe, Infopulse Ukraine, Uklon та інших компаній). А для більшої видовищності стрічка матиме ігрові сцени – реконструкцію найбільш значущих подій за участі професійних акторів.
Зйомки фільму ще тривають. Уже записані 20 інтервʼю з головними ІТ-представниками. Команда реконструює певні події з акторами. Повністю робота над фільмом має завершитися в першому кварталі 2023 року.
Нагадаємо, вийшов фільм «Йди за мною» про рятувальну операцію дронами 93 ОМБр «Холодний яр».
Також «Антонов» презентував серію пізнавальних фільмів про літак АН-124.
Фото: facebook.com/thefisrtcode.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі