Суспільство
Вийшов другий тизер українського експериментального фільму «Досліди»
Презентували другий тизер експериментального фільму від режисера Дмитра Томашпольського «Досліди». Стрічку створювали під час війни.
Про повідомили на офіційній фейсбук-сторінці фільму.
Зазначається, що знімальний період триває п’ятий місяць у Києві, Ужгороді, Одесі, Римі, Брюсселі, Берлині, Варшаві, Льєжі, Кракові, Неаполі, Відні, Афінах, Дельфах, Кастанії, Панарітісі.
Про стрічку
Фільм створюється дистанційно, 17 акторів отримують чергові завдання за мотивами світової філософії від режисера Дмитра Томашпольського та самі знімають себе у запропонованому досліді. Потім вони надсилають відзнятий епізод режисеру для подальшого монтажу.
Актори здійснюють над собою кілька дослідів, які базуються на творах видатних філософів світу – Геракліта, Платона, Аристотеля, Монтеня, Ламетрі, Канта, Макіавеллі, Ніцше, Жан-Жака Руссо, Френсіса Бекона, Нісидо Кітаро, Еріха Фрома.
Читайте також: У кіно не лише чоловіки. «Стрімголов», «Стоп-Земля» та «Співає ІФТКЕ». 12 фільмів від українських режисерок
12 дослідів – 12 кроків до здійснення заповіту Дельфійського Оракула – «Пізнай самого себе, і ти пізнаєш Богів і Всесвіт». Пророцтво дельфійського Оракула веде учасників експерименту у Платонову Печеру. Саме там відповіді на запитання, які не кожен готовий собі поставити.
Про вихід першого тизеру української експериментальної стрічки «Досліди» ми писати тут.
Нагадаємо, вийшов другий трейлер кримінальної драми «Королі репу» з Ірмою Вітовською та Wellboy.
Фото: facebook.com/tomashpolskyi.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі