Суспільство
Вийшов документальний фільм про підрозділ аеророзвідки «Карлсон»
Як підрозділ аеророзвідки «Карлсон» допомагає звільняти Херсонщину від російських окупантів показали у короткометражному документальному фільмі «Південний фронт. Дрони в повітрі. Специ в бою».
Мініфільм вийшов на ютуб-каналі Центрального Громадського Телебачення.
Спецпідрозділ «Карлсон» — формування добровольців, частина з яких до війні не знала армійської справи. Від 24 лютого вони об’єдналися заради перемоги. За 118 днів війни бійці «Плейбой», «Колега», «Оператор», Тарас та інші стали асами сучасної війни, спецами нових технологій і можливостей. Нині спецпідрозділ напрацьовує нові види бойових дій, щоб довести вогневу самодостатність до абсолютних можливостей.
Дивіться відео: В Україні створили дронарню, де звичайні БПЛА переробляють на бойові
Дії відбуваються на кордоні Херсонської та Дніпропетровської областей. Підрозділ аеророзвідки «Карлсон» — це добровольці, які згуртувалися і самотужки себе забезпечували всім необхідним. Згодом їм почали допомагати волонтери.
«Ми будемо працювати на правому березі річки Інгулець. Ця територія перебуває під контролем ЗСУ, але одразу за річкою знаходяться позиції росіян», — розповідає військовий з позивним «Плейбой».
«Ми — кращий підрозділ розвідки на Херсонщині»
«У перші місяці ми працювали у Запорізькій і Харківській областях, а вже коли зайшли сюди, то почали працювати по Херсонщині. Перші два-три тижні ми ще працювали із бійцями Сил спеціальних операцій, зачищали селища. А потім все трансформувалося, ми всі «літали» (працювали операторами дронів — ред .), це було обов’язковим. І за кілька місяців ми перетворилися на один із кращих підрозділів на Херсонщині, який займається розвідкою, збором розвідувальних даних і плюс коригування артилерії», — військовий ЗСУ Тарас.
Херсонський напрямок надзвичайно важливий і складний, оскільки там відбуваються контрнаступальні дії наших захисників.
Читайте також: «Російські бомби влучають у заклади культури не випадково». Хто рятує українські музеї під час війни
«Основне завдання нашої групи — це розвідка, дорозвідка і коригування вогню. Ми дивимося, де яка техніка заїхала, де яка виїхала, яке перегрупування пройшло. Ми працюємо на Matrice 300. Це дрон, розроблений для пошуку під час форсмажорних обставин, зокрема пожежі, рятувальні операції. Ми використовуємо ці дрони для військових дій, для розвідки територій. У нього гарний і далекий зум. Фактично зараз ми знаходимося за 3 км до лінії, де стоять війська супротивника», — ділиться військовий із позивним «Колега».
Коли аеророзвідники ЗСУ визначають координати, потім передають їх артилеристам, які за цими координатами відкривають вогонь.
«Робота оператора безпілотних літальних апаратів доволі небезпечна з того погляду, що РЕБ ворога все відстежує, зокрема точку зльоту, точку посадки», — каже «Колега».
Оператор у цивільному житті — аеророзвідник на війні
«Я 12 років займаються відеозйомкою. Щойно почали виходити дрони, одразу почав на них літати. Коли сталися перші “приходи”, мої друзі зібралися разом і вирішили йти воювати. Це навіть не обговорювалося. Дружина сказала, що я ідіот, що йду на війну, однак всі мої друзі зібралися і всі поїхали воювати. Специфіка моєї роботи на війни в тому, що в мене інші замовники — це артилеристи і вони завжди задоволені», — розповів оператор із позивним «Оператор».
На війні російські загарбники ведуть розвідку переважно за допомогою безпілотників «Орлан-10»
«Ворожий безпілотник «Орлан-10» літає до 2 км. У повітрі може триматися до 10 годин. У нього бензиновий двигун і в принципі хоч і кажуть, що в них погані камери, окупантам цього вистачає, щоб дивитися наші позиції. Небезпечна штука. Останнім часом вони літають у парі: один основний, а інший — супроводжуючий. Це для того, щоб на випадок збиття супроводуючий безпілотник був як приманка, щоб не збили основний. Наші РЕБи теж працюють добре. Щоб ви розуміли, сьогодні на нашому напрямку один Орлан зачикрижили», — каже «Колега».
Дивіться відео: Аеророзвідка показала, як NLAW палить ворожі танки
Військовий ЗСУ Тарас розповів, що підрозділу багато допомагають українській підприємці, друзі та знайомі.
«Мені багато допомагають одногрупники. Мабуть першу значну підтримку надали одногрупники з Києво-Могилянки. Це були перші джипи, дрони, бронежилети, каски», — каже військовий ЗСУ Тарас.
Нагадаємо, українці створили розвідувальний дрон «Бучанська пташка».
Як ми повідомляли раніше, волонтери передали військовим надсучасний БПЛА-розвідник VECTOR за 7,1 млн грн.
Фото: t.me/aerokarlson.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі