Суспільство
Вишиванка на День Незалежності: 8 українських модних етно-брендів
Сьогодні придбати вишиту сорочку чи сукню не є проблемою. На ринку є багато виробників етно-одягу від крупних брендів до народних майстринь. Тож, пропонуємо познайомитись з українськими виробниками, які довели, що українське вбрання не може вийти з моди.
P.S. А скоро ж День Незалежності, тому точно варто приглянути собі новий вишитий одяг.
Foberini
Сукня і вишиванки цього бренду легко впізнати – пишні вишиті рукави та кольорові контрасти. Foberini відроджує українську вишивку, яка несе сакральну символіку, в сучасному дизайні. Такі вбрання чудово поєднуються як і з каблуком, так і з спортивним взуттям. Є також і чоловічий одяг. А фішкою бренду є те, що вони пропонують вишиті вбрання навіть для прогулянок по морському узбережжю.
Ціни: від 6000 гривень.
Читайте також: Валіза патріота: які українські бренди взяти з собою у подорож
Chernikova
Дизайнер створює одяг у стилі етно-модерн. Речі характеризуються яскравими, соковитими кольорами, цікавим кроєм та сучасними орнаментами. У асортименті бренду є і сукні, і пальта, які доречно одягнути як на свято, так і щодня. Нещодавно бренд випустив нову колекцію з борщагівською вишивкою.
Ціни: сукні – від 4000 гривень, пальто – від 10000.
Де купити: сайт
Varenyky Fashion
Іронічну назву виправдовує неординарний підхід до дизайну. Серед асортименту бренду є не лише сорочки та сукні, а й джинсові куртки та комбінезони. Дивує також поєднання вишивки та камуфляжу.
Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів
Ще однією фішкою бренду є те, що вони випускають не просто вишиванки, а обереги. Наприклад, вишивка “Зорі” символізує підвищення жіночої енергії, а “Гармонія” – досягнення балансу жіночого і чоловічого начал.
Ціни: жіночі сукні – від 10000 гривень, дитячі – від 3000 гривень
Дизайн-студія “Світло”
Дизайнери гармонійно поєднують етно, вінтаж та сучасні матеріали. Джинсова сукня з вишитими об’ємною гладдю на тонкому полотні рукавами, льняні та оксамитові бомбери з рукавами, вишитими традиційними узорами.
Студія, заснована у 2011 році киянками Світланою Кубрак та Наталією Шевчук, починала з аксесуарів та декорів. Та коралі від “Світла” можна придбати й нині – вони добре пасуватимуть до суконь студії.
Ціни: сукні – від 5000 гривень, намиста – від 1500 гривень.
Kozzachka by Anya Ko
Дизайнер Анна Козак живе в Ірландії, де популяризує українську культуру. В рідному Житомирі вона випускає одяг та аксесуари для українок, і підкреслює їх силу та ніжність одночасно. Одяг бренду Kozzachka by Anya Ko – це мікс різних матеріалів, наприклад, еко-шкіри та мохера, шовку та атласу. У асортименті бренду є яскраві, масивні намиста з дерева та металу, які чудово доповнюють образ.
Ціни: 3000 гривень
Етнодім
Цей бренд прагне довести, що українські вишивки на сукні чи сорочці можуть гарно виглядати у будь-якому кінці світу. Про це свідчить фотосесія бренду, у якій взяла участь темношкіра американська модель Роксі Монро.
Читайте також:Як взуття з Краматорська підкорило Європу
Заслуговує уваги і пальто прямого крою з тонкою орнаментальною вставкою, світшот з принтом “Українська жінка на коні”, який чудово поєднується з джинсами.
Ціни: від 2000 гривень
Етно-Вулик
Магазин сучасного етно одягу. Роботи виконуються власноруч дизайнером Сокол Оксаною. Попереднє замовлення за індивідуальними параметрами та побажаннями потрібно замовляти заздалегідь. В Етно-Вулику продаються вироби винятково ручної роботи з екологічних матеріалів.
Ціни: від 1000 гривень
Де купити: Facebook
VITA KIN
Віта Кін на концерті групи Даха-Браха надихнулася костюмами, закохалася в вишивку і придумала сукні-вишиванки, які дуже скоро завоювали велику популярність.
Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття
Дизайнер почала вивчати культуру різних регіонів України, їздити на Сорочинський ярмарок, знайомилася з антикварами. Сьогодні це бренд зі світовим ім’ям, його магазини знаходяться по всьому світу, а вишиванка набуває все більшої популярності.
Ціни: від $800
Де купити: сайт
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі