

Суспільство
Вишиванка на День Незалежності: 8 українських модних етно-брендів
Сьогодні придбати вишиту сорочку чи сукню не є проблемою. На ринку є багато виробників етно-одягу від крупних брендів до народних майстринь. Тож, пропонуємо познайомитись з українськими виробниками, які довели, що українське вбрання не може вийти з моди.
P.S. А скоро ж День Незалежності, тому точно варто приглянути собі новий вишитий одяг.
Foberini

Сукня і вишиванки цього бренду легко впізнати – пишні вишиті рукави та кольорові контрасти. Foberini відроджує українську вишивку, яка несе сакральну символіку, в сучасному дизайні. Такі вбрання чудово поєднуються як і з каблуком, так і з спортивним взуттям. Є також і чоловічий одяг. А фішкою бренду є те, що вони пропонують вишиті вбрання навіть для прогулянок по морському узбережжю.
Ціни: від 6000 гривень.
Читайте також: Валіза патріота: які українські бренди взяти з собою у подорож
Chernikova

Дизайнер створює одяг у стилі етно-модерн. Речі характеризуються яскравими, соковитими кольорами, цікавим кроєм та сучасними орнаментами. У асортименті бренду є і сукні, і пальта, які доречно одягнути як на свято, так і щодня. Нещодавно бренд випустив нову колекцію з борщагівською вишивкою.
Ціни: сукні – від 4000 гривень, пальто – від 10000.
Де купити: сайт
Varenyky Fashion

Іронічну назву виправдовує неординарний підхід до дизайну. Серед асортименту бренду є не лише сорочки та сукні, а й джинсові куртки та комбінезони. Дивує також поєднання вишивки та камуфляжу.
Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів
Ще однією фішкою бренду є те, що вони випускають не просто вишиванки, а обереги. Наприклад, вишивка “Зорі” символізує підвищення жіночої енергії, а “Гармонія” – досягнення балансу жіночого і чоловічого начал.
Ціни: жіночі сукні – від 10000 гривень, дитячі – від 3000 гривень
Дизайн-студія “Світло”

Дизайнери гармонійно поєднують етно, вінтаж та сучасні матеріали. Джинсова сукня з вишитими об’ємною гладдю на тонкому полотні рукавами, льняні та оксамитові бомбери з рукавами, вишитими традиційними узорами.
Студія, заснована у 2011 році киянками Світланою Кубрак та Наталією Шевчук, починала з аксесуарів та декорів. Та коралі від “Світла” можна придбати й нині – вони добре пасуватимуть до суконь студії.
Ціни: сукні – від 5000 гривень, намиста – від 1500 гривень.
Kozzachka by Anya Ko

Дизайнер Анна Козак живе в Ірландії, де популяризує українську культуру. В рідному Житомирі вона випускає одяг та аксесуари для українок, і підкреслює їх силу та ніжність одночасно. Одяг бренду Kozzachka by Anya Ko – це мікс різних матеріалів, наприклад, еко-шкіри та мохера, шовку та атласу. У асортименті бренду є яскраві, масивні намиста з дерева та металу, які чудово доповнюють образ.
Ціни: 3000 гривень
Етнодім

Цей бренд прагне довести, що українські вишивки на сукні чи сорочці можуть гарно виглядати у будь-якому кінці світу. Про це свідчить фотосесія бренду, у якій взяла участь темношкіра американська модель Роксі Монро.
Читайте також:Як взуття з Краматорська підкорило Європу
Заслуговує уваги і пальто прямого крою з тонкою орнаментальною вставкою, світшот з принтом “Українська жінка на коні”, який чудово поєднується з джинсами.
Ціни: від 2000 гривень
Етно-Вулик

Магазин сучасного етно одягу. Роботи виконуються власноруч дизайнером Сокол Оксаною. Попереднє замовлення за індивідуальними параметрами та побажаннями потрібно замовляти заздалегідь. В Етно-Вулику продаються вироби винятково ручної роботи з екологічних матеріалів.
Ціни: від 1000 гривень
Де купити: Facebook
VITA KIN

Віта Кін на концерті групи Даха-Браха надихнулася костюмами, закохалася в вишивку і придумала сукні-вишиванки, які дуже скоро завоювали велику популярність.
Читайте також: “Матеріал для тканини виловлюємо з дна океана”: як бренд продає сукні зі сміття
Дизайнер почала вивчати культуру різних регіонів України, їздити на Сорочинський ярмарок, знайомилася з антикварами. Сьогодні це бренд зі світовим ім’ям, його магазини знаходяться по всьому світу, а вишиванка набуває все більшої популярності.
Ціни: від $800
Де купити: сайт
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: