Суспільство
Вирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули
Якщо хочете з пригодами провести вихідні – не обов’язково їхати за сотні кілометрів. Навколо Києва є багато мальовничих місць, де можна чудово відпочити. Прямо у нас під рукою Українська Ісландія, найгарніші озера, скелі, монастирі та навіть страуси.
Тому, гайда планувати класні вихідні. А в цьому вам допоможе наша підбірка 9-ти унікальних місць Київщини, про які ви могли не чути.
Велика Бугаївка – українська Ісландія
Всього за 49 кілометрів від Києва є пейзажі, які більше схожі на Ісландію. Серед поля з’являються обриви з висотою схилів до 30 метрів. Також вражає колір трави – вона неймовірно зеленого кольору.
Цей яр розташований біля дороги між Васильковом і селом Велика Бугаївка. Його ще називають “Казковим” через надзвичайну красу та чистоту.
Читайте також: Де відпочити на вихідних? Сім унікальних місць Херсонщини, які варто відвідати кожному
До речі, у Васильківському районі є безліч ярів загальною площею 416 гектарів. Але це місце зачаровує своєю красою та шовковистою зеленою травою. А ще тут гніздиться понад 30 видів птахів, зустрічаються типові представники фауни регіону.
Як дістатись: краще їхати власним транспортом до с. Велика Бугаївка. Або можна доїхати приміським транспортом №303 до Василькова від станції метро Виставковий центр.
Затоплена церква
Неподалік місто Ржищів (77 км. від Києва) на невеликому острові стоїть напівзатоплена церква з дзвіницею. Вона була побудована в 1812 році у селі Гусинці. Але, через 160 років, при створенні Канівського водосховища, під воду пішло багато сіл, в тому числі і Гусинці. Однак стара церква встояла, завдяки тому, що знаходилась на високому пагорбі. Після затоплення пагорб перетворився на невеликий острівець. Зараз острівець з церквою пов’язаний мостом з сушею.Протягом довгого часу церква була наполовину зруйнованої. У 2009 році стартувала реконструкція, а також підйом рівня острова і берегоукріплювальні роботи.
Якщо ви вирішили відвідати затоплену церкву, то також варто побувати у Трипільському парку. Там є збільшені скульптури, які повторюють основні артефакти трипільців. А ще тут є Лиса гора. Місцеві кажуть, що колись тут проводили язичницькі обряди та шабаші відьом. Тому досі тут можна відчути дивну енергетику.
Як дістатись: варто їхати з Києва до міста Ржищів власним транспортом, або громадським (з автостанції “Видубичі). До церкви можна дістатись від причалу Ржищева на моторному човні.
Голубе озеро в селі Горенка
Якщо для відпочинку вам достатньо виїхати на природу і посмажити шашлики, тоді у нас є чудовий варіант, який знаходиться всього за 20 кілометрів від Києва.
Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному
На околиці села Горенка є Голубе озеро з чистою водою. Тут є два пляжі – платний та безкоштовний. На платному пляжі можна орендувати лежак і альтанку, а також тут значно чистіша територія. Крім того, неподалік озера є величезне квітуче поле маків та волошок. Якщо хочете гарне фото – вам сюди.
Як дістатись: їхати краще з Києва власним транспортом. Проте є варіант дістатись приміським транспортом – маршруткою №719 від станції метро Нивки.
Скелі Богуслава
Це – приголомшливий гранітний каньйон над річкою Рось, вік якого сягає близько двох мільярдів років. Колись тут були високі скелі, які з часом перетворитись в каньйон і утворили так звану “яму”. До речі, так місцеві жителі іноді називають скелі Богуслава. У цих “ямах” можна скупатись.
Зараз у каньйоні довжиною півтора кілометра залишилися брили до 12 метрів заввишки. Також скелі багаті різними гірськими породами, серед яких є і рідкісні, і унікальними рослинами.
У самому Богуславі крім скель є багато місць для відвідування – музей, пам’ятники, ландшафтний парк. Сюди можна приїхати та відпочити в готелі, або поставити намети неподалік берега річки та насолодитись неймовірною природою навколо.
Як дістатись: їхати можна власним транспортом з Києва до Богуслава по трасі E95. Або громадським транспортом з автостанції Видубичі.
Страусина ферма “Чубинський страус”
Якщо ви хочете екзотичного відпочинку, то не обов’язково їхати у спекотні країни. За 15 кілометрів від Києва у селі Чубинське знаходиться унікальна страусина ферма. Тут для гостей проводять екскурсію, де можна дізнатися багато цікавого про життя птахів, погодувати їх з рук і погладити. Крім того, на території ферми є міні-зоопарк, де проживають корови, єноти, осли, цесарки, коні і павичі.
Тут можна освоїти уроки верхової їзди, смачно поїсти, а для дітей є чудовий ігровий майданчик. Крім того, на фермі можна організувати сімейні пікніки на свіжому повітрі. А після всіх розваг на пам’ять про подорож, можна придбати незвичайні сувеніри, які виготовлені з пір’я та яєць страусів.
Як дістатись: від автостанції Видубичі до села Чубинське ходять маршрутки та електрички.
Бушівське озеро
Якщо хочете відпочити в найчистішому озері Київщини, доведеться їхати за 110 кілометрів від столиці під Білу Церкву. Бушівське озеро – унікальний біосферний комплекс із джерельною водою, розташований у мальовничих гранітних скелях між Білою Церквою та Миронівкою поблизу села Бушево.
Місцеві називають його Голубе озеро і так же воно позначене на карті. Але вода в ньому дійсно блакитна. Колись на цьому місці був гранітний кар’єр. А коли він припинив своє існування, то яма поступово заповнилась водою з джерел.
Як дістатись: їхати краще власним транспортом до села Бушево (E95).
Етнографічний комплекс “Українське село”
Цей комплекс – це мальовничий куточок української старовини, культури та духовності, який знаходиться всього за 15 кілометрів від Києва у селі Бузова. Якщо ви хочете стати ближчими до українських традицій – вам сюди. У комплексі можна замовити екскурсію музеєм, відвідати храм, що діє, взяти участь у майстер-класах із гончарства чи ковальства.
Прогулюючись далі по “Українському селу”, ви знайдете будинки та господарські приміщення із шести історико-культурних регіонів України: Поділля, Середньої Наддніпрянщини, Слобожанщини, Полісся, Карпат і Півдня. Тут також зібрана унікальна колекція інструментів для польових робіт. А ще тут є невеликий зоопарк, де живуть поні, нутрії, дикі кабани, чорні лебеді і олені.
Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області
Як дістатись: Найпростіший спосіб потрапити сюди без власного авто, це скористатися рейсовим автобусом №773 Київ-Миколаївка, який відправляється від станції метро “Святошин” (з-під мосту). Вийти між селами Бузова та Миколаївка на зупинці “Вертолітна”, яка знаходиться біля самого комплексу.
Підземний монастир
Підземний монастир розташований у селі Буда, Таращанський район. Вважається, що село було засноване у 1755 році, а згодом неподалік виник чоловічий печерний монастир.
Краєзнавець Лаврентій Похилевич припускав, що це міг бути базиліанський монастир, який підпорядковувався Києво-Софійському монастирю. Однак, в XIX столітті місцеві жителі вирішили, що в печерах заховані скарби. Тому зараз в печерах проводяться розкопки.
Як дістатись: з автовокзалу Київ АС-3 “Південна” до с. Тараща, далі – пересадка на Буду.
Дендропарк “Молодіжний”
Цей дендропарк розташований на підвищеному березі річки Унави в межах міста Фастів. Це найбільш північна ділянка Лісостепу поблизу природної межі лісової та лісостепової зон, яка має площу більшу ніж 14 га.
Це чудове місце, де можна гарно відпочити та помилуватись місцевою природою, адже флора парку є багатою та різноманітною. Тут ростуть в’яз, верба ламка, верба п’ятитичинкова, тополя біла, тополя чорна, проте найбільше до себе увагу привертають екзотичні види дерев та чагарників.
Як дістатись: їхати потрібно власним транспортом до Фастова. Проте в місто з Києва регулярно ходять електрички.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі