

Суспільство
Виробник українського рослинного м’яса збільшує обсяги виробництва
Перший український виробник рослинного м’яса – компанія Eat me at на початку листопада переїхала в нове більше приміщення, яке дозволяє наростити обсяги виробництва рослинного м’яса до 10 тонн на місяць.
Про це в інтерв’ю AgroTimes розповів засновник Eat me at Андрій Черуха.
«Ми маємо власне виробництво, яке побудували з нуля, – зазначив він. – До цього була маленька лабораторія-виробництво, де два роки проводили тести й експерименти».

Читайте також: Борщ з карасями та желе з ромашки: шість столичних закладів української кухні
За словами Андрія Черухи, поки не планується розширювати асортимент.
«Наразі у нас у планах – тільки виробництво рослинного фаршу, який ми далі вдосконалюємо. Здається, що це можна робити нескінченно», – зауважив він.

Читайте також: Південно-Африканська Республіка хоче продавати Україні м’ясо крокодилів
З чого складається м’ясо?
Андрій Черуха поділився секретом, які інгредієнти входять в рослинний фарш від Eat Me At:
-основа – це текстурований соєвий білок, який багатий на рослинні білки;
– за смак відповідають дріжджові екстракти, які виготовляються з неактивних дріжджів, вони в своєму складі дуже багаті білками і вітамінами групи В.
– для присмаку м’яса та вирішення проблеми дефіциту заліза в раціоні людей до складу ми додаємо мінерали коджі, які добуваються природним шляхом з міцелію коджі (різновид грибів, який часто використовується в азіатській кухні для бродіння та ферментації продуктів).
– для скріплення фаршу в стабільну масу використовується метилцелюлоза, за властивостями схожа на желатин;
– для жирності додана кокосова і соняшникова олія.
– колір м’яса імітує сік буряка та натуральний барвник із карамелі.
Смачна альтернатива
Засновник Eat Me At стверджує, що такий продукт може стати альтернативою тваринному мʼясу.
«Ще з університетських часів я не раз практикував вегетаріанство, але максимум мене вистачало на один рік. Мабуть, тому, що м’ясо для мене – це смачно, і воно надто сильно інтегроване в наше повсякденне життя. Але те, яким способом таке м’ясо добувається, завжди було для мене неприйнятним. Є безліч речей, які людство згадує, як темну пляму історії. Судячи з розвитку цивілізації, вже через кілька десятиліть нам буде так само соромно за жорстоке поводження з тваринами, за шкоду екології – тільки заради смаку їжі», – каже Андрій Черуха.
Як вказано на сайті виробника, ціна за 350-грамову упаковку такого продукту складе 160 грн, при оптових замовленнях передбачені знижки.
Раніше повідомлялось про 5 міфів, через які заклади не запроваджують рослинні позиції в меню (та чому ці міфи – помилкові).
Фото: eat-me-at.com


Суспільство

У Міжнародному аеропорту «Рівне» представники Міністерства юстиції передали військовослужбовцям Збройних Сил літак Ан-2.
Про це пише АрміяІнформ.
У заході, що відбувся на злітній смузі, взяли участь робоча група Мін’юсту, командування морської авіаційної бригади, керівництво аеропорту «Рівне» та журналісти.
Читайте також: Як випробовували гелікоптери з українськими лопатями (ВІДЕО)
Як стало відомо, ця військова частина — єдина авіабригада у ЗС України, яка експлуатує літаки такого типу.

«У штаті є підготовлені екіпажі для виконання польотів саме на Ан-2. Тому нам цікаві ці машини. Цей легкий транспортний літак здатний виконувати зльоти й посадку на непідготовлені аеродроми. Його застосовуватимуть у підготовці льотного складу підрозділів морської піхоти. Крім того, він може виконувати завдання повітряної розвідки, десантування», – наголосив полковник.

Зазначається, що у військових льотчиків уже є попередня домовленість з Вінницьким авіаремонтним заводом, який виконуватиме ремонтні роботи літака та двигуна. У короткі строки у Рівному літак розберуть і передадуть у Вінницю. Там на нього чекає оцінювання технічного стану й ремонт.

Планується, що до пункту постійної дислокації військової частини — на південь України — літак переправлять уже своїм ходом. Вінницький завод уже має подібний досвід. Наприкінці минулого року тут уже відремонтували подібний Ан-2. На цьогорічний ремонт уже сплановано й виділено державне фінансування.
Читайте також: Збройні Сили використали технологію «Віраж-планшет» для виявлення авіації (ВІДЕО)
Нагадаємо, на Полтавщині пілоти літали у складних метеоумовах.
Як ми повідомляли раніше, українські миротворці в Конго провели тренування авіанавідників.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

Укрзалізниця у понеділок, 25 січня, запускає новий модернізований приміський електропоїзд на маршруті Київ — Тарасівка — Київ.
Про це повідомили у пресслужбі перевізника.
Зазначається, що потяг курсуватиме за маршрутом у пікові періоди перевезень вранці та ввечері.
Читайте також: Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів
Поїзд щоденно, крім суботи та неділі, здійснюватиме 8 рейсів (по чотири вранці та ввечері).
Зі станції Тарасівка
Відомо, що перший поїзд вирушить зі станції Тарасівка о 5:48 та прибуватиме на станцію Київ-Пасажирський о 6:09. Наступні рейси відправлятимуться зі станції Тарасівка о:
- 7:11,
- 8:31,
- 10:01,
- 16:47,
- 18:14,
- 19:26.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Зі станції Київ-Пасажирський
З приміського вокзалу станції Київ-Пасажирський у перший рейс поїзд відправиться о 6:22, потім – о:
- 7:44,
- 9:04,
- 16:06,
- 17:24,
- 18:45,
- 19:57.
Поїзди зупинятимуться на станціях Караваєві Дачі, Київ-Волинський, Вишневе.
Про поїзд
Вказаний електропоїзд матиме підвищену комфортність та швидкість. Відстань із Боярки до Києва він долатиме за 21 хв., а з Вишневого — за 15 хв., одночасно електропоїзд вміщує близько 1 тис. пасажирів. На зазначеному маршруті щоденно курсуватиме 8 поїздів у робочі дні — по 4 вранці та ввечері в пікові періоди.
Запуск нового поїзда став можливим завдяки домовленості регіональної філії «Південно-Західна залізниця» з Київською обласною адміністрацією. Зокрема, територіальні громади міст Боярка та Вишневе беруть на себе зобов’язання компенсувати перевізнику 100% витрат за перевезення громадян пільгових категорій. Ці витрати передбачені в місцевих бюджетах на 2021 рік. Відповідний протокол про наміри підписали директор виконавчий регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Артем Миронович, голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації Микола Ляшенко, міський голова Вишневого Ілля Діков та міський голова Боярки Олександр Зарубін.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Нагадаємо, на маршруті Київ-Коцюбинське-Ірпінь-Буча з’явиться нова електричка.
Як ми повідомляли раніше, Укрзалізниця планує відновити курсування Інтерсіті Київ-Перемишль.
Головне фото: uz.gov.ua.
Суспільство

У Києві на Троєщині в 24-му мікрорайоні відкриють дитячий садочок № 327 по вулиці Радунській, 7-Б.
Про це повідомляє пресслужба Деснянської РДА.
Тут вже завершилось будівництво і різнокольорова триповерхова будівля вже готова до прийняття малюків.

Будівля повністю енергоефективна – з сучасними системами вентиляції та опалення. Все освітлення в садку – енергозберігаюче.
“В дитячому закладі є відеоспостереження – як внутрішнє, так і зовнішнє, охоронна сигналізація, домофонний зв’язок на вході на територію і в будівлю», – розповіла начальниця районного Управління освіти Тамара Постолюк.

Читайте також: У Києві на Березняках реконструювали дитячий садочок (ФОТО)
Розрахований заклад дошкільної освіти на 260 місць – 14 груп. Це сучасний садок з басейном, спортивними та актовими залами, кабінетами логопеда і психолога. Територія садочка облаштована та озеленена для прогулянок та ігор дітей на свіжому повітрі.

Читайте також: На місці пустиря на Херсонщині збудували новий дитячий садочок (ФОТО)
Дитячий садочок побудовано на місці колишньої стихійної парковки. Є кабінети діловода, логопеда, англійської мови з іграшковими «Біг Беном» та двохярусним автобусом, кімнату релаксації.


Фото: desn.kyivcity.gov.ua