Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Борщ з карасями та желе з ромашки: шість столичних закладів української кухні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Карантин потроху послаблюють і нам вже так хочеться скоріше вийти на вулицю та відвідати всі заклади, які тільки є в місті. Зізнавайтесь, засумували за смачненьким обідом і коктейлем на терасі? Але що може бути краще, ніж наша українська кухня? Кухарі настільки розвинулись, що вигадують цікаві інтерпретації звичним нам стравам. Наважились би скуштувати борщ з карасями, желейні вареники чи закуски із бджіл?

Ми підготували для вас підбірку столичних закладів української кухні, які здивують незвичайними стравами. Саме час скласти список must visit на теплі літні вечори.

1. “Klukva&Brukva” – борщ з карасями та желе з ромашки

У цьому ресторані готують лише з локальних продуктів, які вирощені в Україні. Це стосується абсолютно всього, включаючи соуси та напої. Відмінна риса кухні “Klukva & Brukva” – сезонність. Як тільки з’являється який-небудь продукт, його відразу ж вводять в меню. А ще тут кухарі самі мочать, солять і квасять овочі, коптять м’ясо рибу і чорноморські мідії, печуть хліб та пиріжки. Тут є свої чаї й лимонад з петрушки, ялівцева водиця на березовому соку, морси і квас, фірмові настоянки, варення і крафтове пиво.

У “Klukva&Brukva” можна спробувати борщ з карасями, котлету по-київськи з мармеладом з червоної капусти, желе з ромашки, копчені вільхою мідії з печеною картоплею. Як вам така інтерпретація української кухні?

Борщ з карасями від “Klukva&Brukva”

Крім того, що це ресторан, тут також і галерея, де регулярно проходять виставки українські художники. Поки ви очікуєте страву, можна помилуватись картинами і відчути себе справжнім естетом. А замовлення вам принесуть у посуді, створеному разом з українськими керамістами.

Адреса: вул. Антоновича, 16.

Ціни у закладі: салати – від 95 гривень, м’ясо та риба – від 160 гривень, українські бургери – від 160 гривень, вареники – від 120 гривень, крафтові настоянки – 150 гривень.

2. “100 років тому вперед” – заклад без стереотипів

Це ресторан, де вирішили переосмислити старовинні українські кулінарні традиції. Тут немає борщу та сала (їх подають лише під час замовлення англійською іноземним туристам), проте є галушки за полтавським рецептом із м’ясом і вишнею, салат з “українським авокадо” і смажене картопляне пюре з соусом із щавелю. На закуску – бджоли з арахісом і медом. На десерт – суфле з козячої бринзи з конфітюром із терену.

Закуска з бджіл від ресторану “100 років тому вперед”

Засновниками ресторану “100 років тому вперед” є відомий шеф-кухар Євген Клопотенко та співзасновниця “Нової пошти” Інна Поперешнюк. Клопотенко розповідає, що завдяки закладу хоче спростувати уявлення про українську кухню як про поєднання жирних і прісних страв. Навіть напис на вході про це говорить – “Залиш тут свої стереотипи”.

Читайте також: Бар для відьом та еротичне кафе: шість незвичайних київських закладів

Цікаво, що це єдиний заклад, який виклав у вільний доступ всі рецепти із меню ресторану. Будь-хто може приготувати ці страви вдома.

Адреса: вул. Володимирська, 4

Ціни у закладі: банош шаровий з бринзою та гливами – 210 гривень, соління з льоху – 110 гривень, вареники – 125 гривень.

3. Деруни під соусом бешамель у “ЛяГушка по-київськи”

Уявіть собі альтернативну історію, коли українські козаки переходять на бік Наполеона після його вторгнення в Російську імперію у 1812 році і перемагають.

В результаті утворилась супердержава – Україна-Франція. Якою була б наша кухня? У закладі “ЛяГушка по-київськи”, або як кажуть самі власники – “шинок високої кухні”, уявили, як це може бути.

Тому страви ресторану – це мікс французької та української кухонь. Наприклад, деруни під соусом бешамель, жаб’ячі лапки в паніруванні котлети по-київськи і крем-суп із київських каштанів. У салат ЛяОлів’є входить гратен і яйце пашот, а вінегрет подають з бринзою і м’ясом перепілки. На десерт вам запропонують унікальну страву – каштани в шоколаді. Ну що, як вам така альтернативна кухня?

ЛяОлів‘є по-київськи – з картопляним гратеном замість вареної картоплі, свіжими огірками, корнішонами, оливками і яйцем пашот

У алкогольному меню акцент на напоях французького та українського виробництва. У інтер’єрі простежується також мікс культур: картина з Наполеоном в образі українського гетьмана чи портрет Михайла Грушевського з французьким прапором. У плейлисті французький шансон і українська народна музика.

Адреса: вул. Саксаганського 135/13

Ціни у закладі: ЛяОлів’є – 145 гривень, жаб’ячі лапки по-київськи – 210 гривень, деруни під соусом бешамель – 95 гривень, каштани в шоколаді – 60 гривень.

4. Молекулярна кухня у “Канапа”

Канапа” – один з перших ресторанів, який запропонував гостям відмовитись від традиційного сприйняття української кухні виключно в наборі борщ-сало-горілка. Засновниками закладу є відомий ресторатор Дмитро Борисов та музикант Олег Скрипка. Ресторан вже встигли полюбити кияни та гості столиці, які із задоволенням смакують тутешні їстівні свічки (з вершкового масла та часнику), сало в шоколаді та ароматні українські наливки.

Читайте також: Мешканці Лас-Вегаса під час карантину «підсіли» на українські вареники

У закладі два меню: в одному класична українська кухня, в іншому сучасна інтерпретація традиційних рецептів з використанням технологій молекулярної кухні. Всі страви готують з локальних продуктів. Тут можна скуштувати кілька видів блюд з м’яса, риби і гарнірів. Готують печеня з кролика, качку з ячмінно-вершковою кашею, стейк з річкового судака з раковим соусом, борщ зі свинячими вушками та кропивою, голубці з козиним м’ясом. А для любителів традиційної кухні тут є звичайний борщ, щоправда, подають не у тарілці, а в порожньому качані капусти. У молекулярному меню можна спробувати мус із дунайського оселедця, холодець з зайця з гусячою печінкою та молекулярним хріном, вареники з молекулярною сметаною. А яка подача страв!

Молекулярний холодець з хріном від “Канапа”

А крім крафтових наливок у “Канапі” є український кальвадос та микулинецьке односолодове віскі.

Адреса: Андріївський узвіз, 19

Ціни у закладі: холодні закуски – від 90 гривень, основні страви – від 200 гривень, десерти – від 50 гривень.

5. Шоколадна ковбаса від “Бабка й сапка”

“Гарно нагодуємо, багато наливаємо, весело гуляємо” – так кажуть у закладі “Бабка і сапка”. Тут пропонують страви української кухні у новій інтерпретації, а також позиції інтернаціональної кухні. Меню закладу розділене за категоріями “сама вмію”, “внук навчив”, “щоб не всохло” і “шоби взєло”.

У гастробарі є коптильня на дровах. Саме тому рекомендуємо спробувати копчені креветки з часниково-цитрусовим чимічурі та сендвіч із пастрамі. Особливістю меню є борщ, який запечений у буряку з ребром та міні-голубці. А на десерт – бабусина шоколадна ковбаса.

Борщ у буряку від “Бабка й сапка”

Адреса: вул. Велика Васильківська, 44

Ціни у закладі: борщ 120 гривень, вареники — 140 гривень, не котлета по-київськи – 150 гривень, шоколадна ковбаса – 80 гривень.

6. “BARVY” – чебуреки з м’ясом косулі і котлети з дикого вепра

BARVY “- це місце культури та фудпейрінгу. Місце, де можна пізнати нові гастрономічні течії й ближче познайомитися зі старими, трохи забутими, течіями сучасного й давнього, українського мистецтва. Тут на гостей чекає нова українська кухня на основі рецептів з різних регіонів України.

У закладі можна скуштувати страви, які традиційні для Закарпаття, Галичини і Буковини, а також їжу одеської і кримськотатарської кухні. Серед них устриці, сало, хамса з одеського Привозу, чебуреки з м’ясом косулі, карпачо з дикого товстолобика з Черкащини, холодець з домашнього півня. З основних страв є гуцульські деруни, котлети по-київськи, котлета з м’яса дикого вепра, голубці з молодої капусти та м’яса кабана і дикими грибами.

Чебурек по-татарськи з м’ясом косулi та білими грибами від BARVY

Також у “BARVY”’ адаптують автентичні рецепти і активно використовують технології молекулярної кухні в приготуванні страв.

Крім того, кухарі ресторану розробили авторську карту коктейлів на основі ендемічних українських настоянок і сиропів.

Адреса: вул. Мечникова, 3

Ціни у закладі: борщ – 135 гривень, вареники – 165 гривень, чебурек по-татарськи – 135 гривень.

Суспільство

Аеророзвідники К-2 знищили замаскований у лісі ворожий гранатомет АГС-17 (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Аеророзвідники бойової групи К-2 знищили гранатомет АГС-17, який окупанти намагалися замаскувати у лісі.  

Відео опублікували у телеграм-каналі К2 54 ОМБр.

Наші бійці розповіли, що 30-мм гранати, випущені із гранатомета АГС-17, завдають великих клопотів на полі бою. В саме тому є однією з пріоритетних цілей.

«Маскування в “зеленці” цього разу не допомогло окупантам і з цього гранатомета вони більше не постріляють. Дуже влучні скиди від розрахунку аеророзвідників К-2», — йдеться у повідомленні.

Дивіться відеоІсторія українського снайпера, на якого безуспішно полюють окупанти

Про К2 54 ОМБр

Розвідувальна бойова група К2 належить до 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи — це з’єднання механізованих військ України, що підпорядковане оперативному командуванню «Схід». З 6 травня 2020 року бригада має почесну назву на честь Івана Мазепи — українського військового, політичного і державного діяча.

Нагадаємо, дрон-камікадзе бойової групи К2 спалив ворожий танк.

Окрім того, аеророзвідники бойової групи К2 захопили ворожу рацію за допомогою дрона та змогли скористатися оперативною інформацією окупантів.

Фото: t.me/k_2_54.

Читати далі

Суспільство

У Херсоні литовські волонтери долучитися до облаштування укриттів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

До облаштування укриттів у Херсоні доєдналися литовські волонтери з благодійного фонду «Корона князів Острозьких».

Про це повідомили у пресслужбі Херсонської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що литовська організація БФ «Корона князів Острозьких» надала допомогу в вигляді мобільних меблів для сховищ.

Це сучасні, функціональні та екологічно безпечні меблі. Вони будуть забезпечувати комфортний простір для херсонців в укриттях.

Стільці, лавочки, ліжка та столи є розбірними та збираються без цвяхів. Вони не розсипаються і не розпадаються з часом, що є важливим фактором в умовах сховища.

Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Про фонд

Благодійний фонд «Корона Князів Острозьких» був створений у 2016 році громадським діячем Робертасом Габуласом за підтримки посольства Литви в Україні. Головна мета фонду: відтворення культурної спадщини України та Литви, зокрема надгробного пам’ятника князю Константину Івановичу Острозькому в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Нагадаємо, «ЛУН місто» запустив інтерактивну мапу закладів з укриттями.

Також ми розповідали, що у Херсоні встановили найбільше укриття в місті — бомбосховище завдовжки 9 метрів і товщиною стін 30 см.

Фото: facebook.com/khoda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Миколаєві почав роботу перший в Україні Центр підтримки цивільного населення

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Миколаєві почав працювати перший в Україні Координаційно-консультативний центр підтримки цивільного населення.

Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зазначається, що Центр створили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я при Миколаївській обласній військовій адміністрації.

Відомо, що під час першого засідання Координаційного центру розглянуто пріоритетні напрями роботи, спрямовані на адаптацію та покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб.

Робота центру буде спрямована на вирішення питань соціального захисту, зокрема забезпечення житлом і сприяння зайнятості постраждалого населення, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги.

Читайте також«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Крім того, в області планують створити Центри підтримки цивільного населення при сільських, селищних, міських радах, де будуть реалізовуватися місцеві програми підтримки переселенців.

Нагадаємо, в Україні запустили єдиний онлайн-майданчик для допомоги постраждалим від війни.

Також сім’ї з дітьми зможуть подавати заявки на отримання соцвиплат у «Дії».

Фото: facebook.com/MReintegration.

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Додати Борщ з карасями та желе з ромашки: шість столичних закладів української кухні на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик Борщ з карасями та желе з ромашки: шість столичних закладів української кухні на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення.
Відхилити
Дозволити сповіщення