Суспільство
Виробник шкарпеток випустив колекцію «До перемоги» і допомагає ЗСУ (ВІДЕО)
Український виробник шкарпеток Dodo Socks допомагає війську та переселенцям від початку повномасштабного вторгнення. Хоч компанія втратила значну частину виробництва, натомість не припиняє працювати й уже передала захисникам мільйони гривень!
Про допомогу від Армії шкарпеток Dodo Socks розповідає ШоТам.
Окупанти вщент знищили цех в Рубіжному на Луганщині, де шили їхні шкарпетки. Проте Dodo Socks змогли зібрати для ЗСУ понад 6 000 000 гривень. Тож це не просто шкарпетки, це – внесок у перемогу!
Проміняли айті на шкарпетки і шокували друзів
Львів’яни Марта й Андрій проміняли айті на шкарпетки.
«Усе починалося у 2014 році, коли росія напала на Україну вперше. Ми тоді збирали допомогу для наших воїнів на сході і працювали з Мартою в одній компанії. Ми одного разу дізналися, що поруч з нами є виробництво шкарпеток й пішли туди, щоб закупити шкарпеток для наших воїнів. Там у нас відбувся цікавий діалог з власником цього цеху. Ми говорили: «Чому у вас такий сумний дизайн?», і він сказав: «Приносьте свій дизайн, зробимо», — згадує співзасновник Dodo Socks Андрій Плясун.
Спочатку вони придумали дизайн для друзів – із велосипедами. За рік цех отримав тисячі замовлень, а шкарпетки айтівців – власне лого Dodo Socks.
Марта і Андрій шокували друзів – вони кинули айті і перейшли на шкарпетки. І Dodo Socks почали працювати із цілою Рубіжанською панчішною мануфактурою.
До лютого в Рубіжному виготовляли по 50 000 пар шкарпеток на рік.
«Наш основний партнер, основний постачальник продукції Dodo Socks – це рубіжанська мануфактура. Вони знаходилися в Рубіжному Луганської області. Вони виготовляли приблизно 85-90% загальної продукції Dodo Socks», — каже Марта Турецька, співзасновниця Dodo Socks.
Читайте також: Найкрутіші онуки – ми з вами. Як фонд «Юлині бабусі» допомагає самотнім літнім людям на деокупованій Київщині
Наприкінці березня окупанти повністю знищили цех ракетами й артобстрілами. Виробництво зупинилося, устаткування й товари згоріли, а офіс у Львові облаштували під прихисток для переселенців.
Проте… лишилися партнери, що робили 15% шкарпеток.
Відродилися і запустили благодійну колекцію
«У перших числах березня запустили першу нашу благодійну колекцію на фонд «Повернись живим» – це була колекція шкарпеток «До перемоги»; і ми всю виручку з цієї колекції передавали на фонд «Повернись живим». І ми тоді за тиждень зібрали 600 000 гривень, потім за наступний тиждень зібрали ще 500 000», – ділиться Марта Турецька, співзасновниця Dodo Socks.
Виробництво у Львові продовжує випускати патріотичні хустини, білизну й шкарпетки. А ви за лінком можете купити, можливо, найвойовничіші шкарпетки країни.
Нагадаємо, «Чайна лавка» з Донеччини підкорює екзотичними прянощами гурманів.
Також ШоТам розповідав, як кав’ярня в Івано-Франківську стала хендмейд-осередком для переселенців.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі