

Суспільство
Вино з України визнали кращим на Міжнародному конкурсі вин
Вино El Capitan Pinot Gris українського бренду 46 Parallel відзначили на престижному Міжнародному конкурсі Concours Mondial de Bruxelles 2020. Вино визнане одним із кращих серед 8500 вин із 46 країн-виробників.
Про це пише Seeds.org.ua.
Наголошується, що 46 Parallel Wine Group – єдина українська компанія, що отримала вищі нагороди в рамках сліпих дегустацій конкурсу. Цього року конкурсні вина оцінювали 55 комісій дегустаторів – всього 250 професіоналів світового рівня компетенції.
Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок
Понад 50 експертів оцінювали зразки вин з усього світу. USA Wine Ratings оцінює вина за трьома основними критеріями: якість, співвідношення ціна-якість, упакування та дизайн. USA Wine Ratings нагороджує ті бренди, які демонструють, що чітко розуміють своїх споживачів та цінову категорію, а також розробляють дизайн та упакування з підкресленою індивідуальністю.
Окрім Європейського визнання, вина бренду 46 Parallel отримали дві вищі нагороди в рамках сліпої дегустації конкурсу USA Wine Ratings.
Про конкурс
Concours Mondial de Bruxelles – один із найпрестижніших Міжнародних винних конкурсів, який збирає головних гравців індустрії з усіх куточків земної кулі. Тут розігруються найпрестижніші нагороди. І все заради одного – прагнення до високої якості. Завдяки цьому конкурс заслужив репутацію найпрофесійнішого і вже давно став путівником споживача у світі якісного виноробства.
Читайте також: Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей
Нагадаємо, українське ігристе вино взяло срібло на міжнародному конкурсі у США.
Як ми повідомляли раніше, закарпатське вино отримало рекордну кількість нагород міжнародного конкурсу.
Головне фото: seeds.org.ua.

Суспільство

Олена Павлова, яка збирає давні українські рецепти запропонувала свою версію першого трипільського борщу.
За її словами, перший борщ був не червоний. Він міг бути на м’ясному відварі, бо трипільці були не лише землеробами, а й скотарями. В господі трипільців були свині, бики і корови, кози та вівці, тож, відвар міг бути з будь-якої домашньої худоби, або дичини, адже мисливство завдяки густим лісам процвітало.
Попри те, що землеробство у трипільських поселеннях процвітало, до городництва та овочівництва було ще далеко. Але були бобові, щоправда – не квасоля та боби, а грох та…сочевиця!
А також – дикороси, тобто корені диких рослин, що замінилися зараз морквою, буряком, картоплею.

Гастрогід пані Олена вважає, що найдавніші рослини, що вживалися в їжу були – лопухи, їхні корені їстівні і схожі за смаком на картоплю, листя дерев та ягоди, які збирали в навколишніх лісах.
Читайте також: Замовив піцу – допоміг безхатченку: як на Львівщині працює успішне соціальне кафе
Згодом, можливо пішла в хід і листова (дика) капуста, одна з найдавніших рослин, “одомашнена” людиною.
Оскільки поселення переважно були розташовані по берегах річок, пані Олена припускає, що і кореневища і стебла водних рослин вживалися в їжу та були елементом стародавніх страв.
Також міг борщ заправлятися сметаною або кисляком, адже знахідки археологів свідчать про те, що вже в трипільську добу виготовляли сир та творог, а отже в харчуванні були присутні і інші кисломолочні продукти.
За припущенням гстрогіда, готувався борщ в горщику на печі.

Рецепт першого борщу
Також пані Олена дала свій рецепт трипільського борщу:
- м’ясний відвар з жирної частини туші,
- корінь лопуха,
- дикий щавель,
- мокрець,
- лобода,
- молоде листя подорожника,
- листова дика капуста,
- дички-яблука,
- кропива,
- кисломолочна заправка.
Нагадаємо, український консервований борщ почали купувати країни Євросоюзу.
Усі фото: facebook.com/insight.pavlova.
Суспільство

У Луцьку біля житлового будинку волонтери створили прихисток для безпритульних тварин, пише pravda.volyn.ua.
Зазначається, що небайдужі встановили саморобні собачі будки. Також є одноразові тарілки, всередині будки облаштовані ковдрами.

Одна з місцевих мешканок зазначає, що «собачий готель» тут працює вже не перший місяць. Нещодавно його перенесли на нове місце.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Пишуть також, що «номери» не пустують: в кожному з них мешкає собака.
Нагадаємо, у Херсоні добровольці створили службу порятунку вуличних тварин.
Усі фото: volyn.tabloyid.com.
Суспільство

Українську письменницю Галину Малик номінували на Міжнародну премію Ганса Крістіана Андерсена – це найпрестижніша у світі премія у сфері дитячої літератури, яку порівнюють з Нобелівською.
Про це пише Закарпаття онлайн.
Лауреатів оголосять у квітні 2022 року, в день народження данського казкаря. Наразі ще жоден українець не здобував цієї відзнаки.
Зазначається, що номінування українських авторів на премію Андерсена стало можливим завдяки Національній секції IBBY (International Board on Books for Young People), яка віднедавна оселилася у Національній бібліотеці для дітей і метою якої є пропагування книг для дітей.
Свого часу на премію Андерсена номінували Всеволода Нестайка, лауреатом він так і не став, але його внесли до Почесного списку цієї премії.
Премію Андерсена дають не за окремий твір, а за життєвий доробок автора.
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
Премія імені Ганса Крістіана Андерсена (англ. Hans Christian Andersen Author Award) – міжнародна відзнака, яку вручають за видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги. Організована 1956 року Міжнародним комітетом з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО за рекомендацією його засновника та першого президента, видатної діячки світової дитячої літератури Йєлли Лепман.
Нагадаємо, стартував волонтерський проєкт «Військо Читає»: бібліотекам передадуть 50 тис. книжок.
Головне фото: zakarpattya.net.ua.