

Суспільство
Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей
Стареньким важко подбати про себе без сторонньої допомоги, особливо тим, які опинилися на самоті. Вони потребують нашої уваги та турботи як в будинках для людей похилого віку, так і у власних домівках. Ви можете допомогти стареньким фінансово, або приєднатися до будь-якого проєкту і стати волонтером чи координатором, адже, зазвичай, в цій справі не вистачає рук.
Ми зібрали ініціативи, які допомагають людям похилого віку: влаштовують для них дозвілля, купують продуктові набори, або виконують їхні бажання на Святого Миколая.
«Старість НА радість»
Благодійний проект «Старість НА радість» вже три роки поспіль активно допомагає літнім людям, які проживають у геріатричних пансіонатах (будинки для літніх людей) на Львівщині. Волонтери розважають стареньких, щоб ті не сумували. Організовують літературні вечори, шахові турніри, концерти, майстер-класи. А також частують бабусь та дідусів смаколиками.
Молодь часто організовує благодійний збір подарунків та техніки для мешканців пансіонату. Приміром, заохочують небайдужих ділитися своїми старенькими музичними девайсами: касетними плеєрами, радіоприймачами, магнітофонами, навушниками — будь-чим, через що можна слухати музику.

До Дня святого Миколая вже традиційно влаштовують акцію, в якій старенькі пишуть листи, що б хотіли отримати на Миколая, і будь-хто з охочих навіть з іншого міста може виконати бажання у ролі Миколая для літньої людини.
«Життєлюб»
Проєкт «Життєлюб» запевняє, що чужих Ба та Ді (бабусь та дідусів) не буває і створює можливості для людей третього віку. Приєднатися до добрих справ можна на онлайн-платформі Superonuki.com. Там збирають кошти на потреби життєлюбів. Це можуть бути продуктові набори, ліки, одяг, техніка, кошти на операцію або на саморозвиток.

Фонд заснували у 2013 році Гарік Корогодський та Тіна Михайловська. Вважається першим в Україні благодійним проєктом підтримки та всебічного розвитку для людей третього віку. Гасло фонду — «Жити тут і зараз, повноцінно і радісно, не боятися часу і бути активною частиною сучасного світу».
Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів
До Нового року разом з інтернет-магазином «Розетка» фонд організував збір новорічних продуктових наборів для самотніх Ба та Ді. На сайті «Розетки» потрібно «підвісити» подарунок, а «Життєлюб» розподілить продукти між тисячами одиноких пенсіонерів по всій країні. «Нова пошта» сформує посилки і доставить їх в соціальні служби, а далі соцпрацівники та волонтери розвезуть набори по домівках стареньких.
«Let’s Help!»
Основна програма фонду «Let’s Help!» — «Гідна старість». Вона спрямована допомогти самотнім людям літнього віку у геріатричних пансіонатах та адресно. Заснували фонд у 2015 році сім’я Бондаренко. Разом з волонтерами та друзями вони облаштовують побут самотніх літніх людей в 143 геріатричних пансіонатах Київської, Житомирської, Львівської, Чернігівської, Черкаської, Сумської, Полтавської та Одеської областей.

Всі операційні витрати фінансують засновники Фонду, тому 100% залучених коштів використовуються на благодійність. Про всі надходження та проєкти звітують на офіційному сайті.
На сайті можна обрати, як саме хотіли б допомогти стареньким:
- заповнити анкету та стати волонтером;
- долучитися до поїздок;
- підтримати внеском;
- подарувати свято;
- допомогти навичками;
- допомогти транспортом.
Фонд також приймає від усіх охочих гуманітарну допомогу: одяг, взуття, іграшки, меблі, техніку, ліки, памперси та інші засоби особистої гігієни.
«Старенькі»
Соціально-благодійна ініціатива «Старенькі» (Starenki) допомагає самотнім літнім людям в Україні. ЇЇ організовували дівчата-волонтери для допомоги самотнім людям поважного віку. Станом на листопад 2018 року ініціатива має близько 1200 підопічних у Києві, Дніпрі та Львові. Це самотні старенькі старше 65 років, які не мають близьких родичів, перебувають на обліку у територіальному центрі та отримують пенсію до 2700 гривень.
Проєкт має два формати допомоги:
- адресна розвозка продуктових наборів пенсіонерам;
- чаювання в територіальному центрі: дозвілля, солодкий стіл та видача продуктових наборів.
Всю інформацію про стареньких, які потребують допомоги, волонтерам надають соціальні працівники, які супроводжують до підопічного. А логістикою, фандрайзингом і закупкою продуктів займається команда «Стареньких».

Допомогти можна у якості волонтера, а також підтримати ініціативу фінансово. Засновники свідомо розділили рахунки, щоб кожен донейтор знав, куди саме йдуть кошти:
- на адміністративні витрати фонду: зарплати бухгалтеру фонду і координатору розвезення, оплату домену, хостингу та віртуального офісу;
- на продуктові набори.
Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію
Також можна підключити регулярний платіж, щоб кошти на продуктово-побутові пакети перераховувалися щомісяця.
«Мій телефонний друг»
В умовах пандемії допомогти стареньким можна інформаційно та морально. Так, в проєкті «Мій телефонний друг» волонтери підтримують літніх людей розмовами телефоном.
Щоб взяти участь у проєкті, потрібно зателефонувати на гарячу лінію за номером 0 800 202 147. Після цього менеджери почнуть шукати волонтера, який стане телефонним другом для літньої людини. Він буде розповідати про актуальні події та тримати в курсі останніх новин. А також слухати та цікавитися життям людини на другому кінці слухавки.

Стати волонтером можна через форму на сайті. Як зазначають в організації, кожен волонтер сам може обрати з ким спілкуватися — комусь буде цікавіше спілкуватись із колишньою 65-річною вчителькою з Полтавщини Ганною Василівною, а комусь — зі Степаном Івановичем з Тернопільщини, якому 88 і він щиро переживає за суспільно-політичне життя країни.
Суспільство

«Мед мінних полів» від Saatchi & Saatchi Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ України, агропромислової компанії Kernel і в кооперації з Dronarium Ukraine отримав золоту нагороду Cannes Lions 2025. Це перша «золота» статуетка для України на одному з найпрестижніших фестивалів креативності.
Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Проєкт привертає увагу до проблеми замінування в Україні і покликаний залучити міжнародну допомогу для розмінування територій.
«Український контекст завжди унікальний. Наша публічна дипломатія вкотре доводить, що вона може набувати абсолютно нових сенсів і форматів заради великої мети», — зазначив Сибіга.
Читайте також: Митці з України здобули низку нагород на міжнародному фестивалі анімації у Франції
Про фестиваль
Cannes Lions — щорічний міжнародний фестиваль креативності, який відбувається в місті Канни з 1954 року. Це один із найпрестижніших заходів у галузі реклами та креативних комунікацій, що збирає професіоналів з усіх куточків світу. У межах фестивалю проводяться конкурси в численних категоріях, а переможці отримують відомі статуетки «Лева» за найінноваційніші та найвпливовіші проєкти.
Нагадаємо, що українське шоу «Холостяк» із Тереном отримало нагороду «Каннських левів».
Фото: фейсбук-сторінка Андрія Сибіги
Суспільство

21 червня о 05:54 рятувальники виявили 5-річного Кирила, який залишався у лісі понад три доби. Хлопчика знайшли завдяки дрону Спеціального авіаційного загону ДСНС.
Про це повідомили в ДСНС Івано-Франківщини.
Кирило зник увечері 17 червня в лісовому масиві поблизу села Троїця на Коломийщині. Пошуки тривали цілодобово: до операції долучилися рятувальники з чотирьох областей — Львівської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької, а також курсанти Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Поліціянти, військові, волонтери та місцеві жителі шукали хлопчика на площі понад 5,5 тисячі гектарів, доповнювали пошук дрони (8 902 гектари) та водолази (12 водойм на 7 700 м² і 155 гектарів прибережної зони).
На місці працював міжвідомчий штаб і психолог ДСНС, який підтримував родину Кирила під час пошуків. Хлопчик живи, його передали медикам.
Опубліковано Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області Пʼятниця, 20 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Івано-Франківщини
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової