Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Благодійність Благодійність

Суспільство

Як допомогти «стареньким»: 5 організацій, що піклуються про літніх людей

Опубліковано

Стареньким важко подбати про себе без сторонньої допомоги, особливо тим, які опинилися на самоті. Вони потребують нашої уваги та турботи як в будинках для людей похилого віку, так і у власних домівках. Ви можете допомогти стареньким фінансово, або приєднатися до будь-якого проєкту і стати волонтером чи координатором, адже, зазвичай, в цій справі не вистачає рук.

Ми зібрали ініціативи, які допомагають людям похилого віку: влаштовують для них дозвілля, купують продуктові набори, або виконують їхні бажання на Святого Миколая.

«Старість НА радість»

Благодійний проект «Старість НА радість» вже три роки поспіль активно допомагає літнім людям, які проживають у геріатричних пансіонатах (будинки для літніх людей) на Львівщині. Волонтери розважають стареньких, щоб ті не сумували. Організовують літературні вечори, шахові турніри, концерти, майстер-класи. А також частують бабусь та дідусів смаколиками.

Молодь часто організовує благодійний збір подарунків та техніки для мешканців пансіонату. Приміром, заохочують небайдужих ділитися своїми старенькими музичними девайсами: касетними плеєрами, радіоприймачами, магнітофонами, навушниками — будь-чим, через що можна слухати музику.

До Дня святого Миколая вже традиційно влаштовують акцію, в якій старенькі пишуть листи, що б хотіли отримати на Миколая, і будь-хто з охочих навіть з іншого міста може виконати бажання у ролі Миколая для літньої людини.

«Життєлюб»

Проєкт «Життєлюб» запевняє, що чужих Ба та Ді (бабусь та дідусів) не буває і створює можливості для людей третього віку. Приєднатися до добрих справ можна на онлайн-платформі Superonuki.com. Там збирають кошти на потреби життєлюбів. Це можуть бути продуктові набори, ліки, одяг, техніка, кошти на операцію або на саморозвиток.

Допомога стареньким

Фонд заснували у 2013 році Гарік Корогодський та Тіна Михайловська. Вважається першим в Україні благодійним проєктом підтримки та всебічного розвитку для людей третього віку. Гасло фонду — «Жити тут і зараз, повноцінно і радісно, ​​не боятися часу і бути активною частиною сучасного світу».

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

До Нового року разом з інтернет-магазином «Розетка» фонд організував збір новорічних продуктових наборів для самотніх Ба та Ді. На сайті «Розетки» потрібно «підвісити» подарунок, а «Життєлюб» розподілить продукти між тисячами одиноких пенсіонерів по всій країні. «Нова пошта» сформує посилки і доставить їх в соціальні служби, а далі соцпрацівники та волонтери розвезуть набори по домівках стареньких.

«Let’s Help!»

Основна програма фонду «Let’s Help!» — «Гідна старість». Вона спрямована допомогти самотнім людям літнього віку у геріатричних пансіонатах та адресно. Заснували фонд у 2015 році сім’я Бондаренко. Разом з волонтерами та друзями вони облаштовують побут самотніх літніх людей в 143 геріатричних пансіонатах Київської, Житомирської, Львівської, Чернігівської, Черкаської, Сумської, Полтавської та Одеської областей.

Всі операційні витрати фінансують засновники Фонду, тому 100% залучених коштів використовуються на благодійність. Про всі надходження та проєкти звітують на офіційному сайті.

На сайті можна обрати, як саме хотіли б допомогти стареньким:

  • заповнити анкету та стати волонтером;
  • долучитися до поїздок;
  • підтримати внеском;
  • подарувати свято;
  • допомогти навичками;
  • допомогти транспортом.

Фонд також приймає від усіх охочих гуманітарну допомогу: одяг, взуття, іграшки, меблі, техніку, ліки, памперси та інші засоби особистої гігієни.

«Старенькі»

Соціально-благодійна ініціатива «Старенькі» (Starenki) допомагає самотнім літнім людям в Україні. ЇЇ організовували дівчата-волонтери для допомоги самотнім людям поважного віку. Станом на листопад 2018 року ініціатива має близько 1200 підопічних у Києві, Дніпрі та Львові. Це самотні старенькі старше 65 років, які не мають близьких родичів, перебувають на обліку у територіальному центрі та отримують пенсію до 2700 гривень.

Проєкт має два формати допомоги:

  • адресна розвозка продуктових наборів пенсіонерам;
  • чаювання в територіальному центрі: дозвілля, солодкий стіл та видача продуктових наборів.

Всю інформацію про стареньких, які потребують допомоги, волонтерам надають соціальні працівники, які супроводжують до підопічного. А логістикою, фандрайзингом і закупкою продуктів займається команда «Стареньких».

допомогти стареньким

Допомогти можна у якості волонтера, а також підтримати ініціативу фінансово. Засновники свідомо розділили рахунки, щоб кожен донейтор знав, куди саме йдуть кошти:

  • на адміністративні витрати фонду: зарплати бухгалтеру фонду і координатору розвезення, оплату домену, хостингу та віртуального офісу;
  • на продуктові набори.

Читайте також: Волонтерський рух “ОЗОН”: як молодь та пенсіонери контролюють поліцію

Також можна підключити регулярний платіж, щоб кошти на продуктово-побутові пакети перераховувалися щомісяця.

«Мій телефонний друг»

В умовах пандемії допомогти стареньким можна інформаційно та морально. Так, в проєкті «Мій телефонний друг» волонтери підтримують літніх людей розмовами телефоном.

Щоб взяти участь у проєкті, потрібно зателефонувати на гарячу лінію за номером 0 800 202 147. Після цього менеджери почнуть шукати волонтера, який стане телефонним другом для літньої людини. Він буде розповідати про актуальні події та тримати в курсі останніх новин. А також слухати та цікавитися життям людини на другому кінці слухавки.

Як допомогти стареньким

Стати волонтером можна через форму на сайті. Як зазначають в організації, кожен волонтер сам може обрати з ким спілкуватися — комусь буде цікавіше спілкуватись із колишньою 65-річною вчителькою з Полтавщини Ганною Василівною, а комусь — зі Степаном Івановичем з Тернопільщини, якому 88 і він щиро переживає за суспільно-політичне життя країни.


Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі