Суспільство
Вперше за багато років помиють Стелу Незалежності у Києві
У Києві 23 травня о 10.00 на Майдані Незалежності проведуть соціальну акцію CLEAN DAY. У рамках акції помиють Стелу Незалежності. Про це повідомляє Укрінформ.
Як зазначила представник сервісної компанії “Інвайт” Людмила Малих, миття пам’ятника перенесли з 22 травня на 23 травня через те, що місто проводило додаткові розрахунки і шукало відповідну техніку.
Скільки це коштує?
“Проект місту не коштуватиме нічого, наша компанія бере всі витрати на себе. Ми зараз не можемо сказати, скільки часу займе реалізація проекту, може бути два або три дні, тому що кіптява і вапняні відкладення вважаються складними забрудненнями. Основна перепона, – це висота Стели: 62 метри. На сьогодні в Києві є одна пожежна машина (зі стрілою – ред.) 90 метрів, однак ми її задіювати тут не можемо, тому що її тоннаж понад 50 тонн. Тому ми будемо задіювати нижчу техніку, до 54 метрів”, – сказала представник сервісної компанії.
Очисні роботи в рамках CLEAN DAY триватимуть 22, 23 та 24 травня.
Митимуть пожежні машини й альпіністи
Для миття Монумента Незалежності буде задіяна велика пожежна машина, пожежна цистерна, яка подаватиме воду на висоту, додаткова вишка, для миття основи, і професійна клінінгова техніка.
“Залучимо промислових альпіністів, які паралельно проводитимуть роботи. Внизу працюватимуть до 10 сервісних працівників, будуть технологи, інженери, загалом працюватимуть 20-25 осіб”, – додала Малих.
Зважаючи на висоту монументу, його митимуть із залученням спеціального пожежного автомобіля (колінчатого підіймача), за допомогою апаратів високого тиску. Це дасть можливість очистити Стелу від накопиченого бруду і пилу. При цьому, у разі потреби, використають спеціальний інвентар для кращого видалення бруду, пилу, слідів, залишених птахами, у місцях, де є різьблення та заглиблення.
Для миття і чищення колони та основи пам‘ятника використовуватимуться професійні мийні засоби, що видаляють кіптяву, вапняні відкладення та графіті. Особливістю таких розчинів є те, що маючи активну дію на забруднення, поверхня каменю від нанесення хімічних засобів не постраждає. Для позолочених елементів основи Стели передбачено миття виключно чистою водою, щітками, м‘якими серветками та губками.
Що варто знати про Стелу?
Архітектурний ансамбль Стели Незалежності являє собою 52-метрову колону, увінчану фігурою дівчини Оранти в українському національному костюмі з калиновою гілкою в руках.
Загальна висота монумента – 62 метри. Колона облицьована білим італійським мармуром. Розташована колона на постаменті з білого граніту у вигляді християнського храму в стилі українського бароко, прототипом якого є Брама Заборовського. Окремі елементи скульптури – калинова гілка, орнамент на одязі і стрічках вінка покриті золотом. Вага скульптури з литої бронзи – близько 20 тонн.
Суспільство
На дорозі Т-10-05 Іванків — /М-07/ тривають роботи з відновлення мосту через річку Тетерів, що зазнав серйозних пошкоджень під час бойових дій.
Про це повідомив начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області Руслан Ничік.
Стан і хід робіт
Міст завдовжки 300 метрів постраждав внаслідок обстрілів: одна залізобетонна прогонова будова зруйнована повністю, решта — частково.
На сьогодні вже виконано:
- демонтаж зруйнованих прогонових будов і залізобетонних плит;
- розбір одного з прогонів;
- зняття асфальтобетонного покриття на проїзній частині;
- демонтаж металевих перил та бетонних тротуарів.
Паралельно облаштовують технологічний майданчик для подальших робіт.
Читати також: У Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО)
Після відновлення споруда матиме такі характеристики:
- довжина: 309,4 м;
- прогонові будови: сталезалізобетонні конструкції для підвищення надійності;
- покриття: асфальтобетон на проїзній частині, тротуари з метилметакрилатів;
- безпека: бар’єрне і перильне огородження, освітлення.
Відновлення мосту здійснюється в межах пілотного проєкту з реконструкції шести мостів у Київській області за підтримки UK Export Finance (UKEF). На трьох об’єктах роботи вже завершені.
Фото: фейсбук Руслана Ничіка.
Коментарі
Суспільство
Львівська міська рада пропонує мешканцям екологічно утилізувати новорічні ялинки, передавши їх у притулок «Домівка врятованих тварин».
Про це повідомляє Львівська міська рада.
У притулку перебувають понад 100 кіз, для яких ялинки. Там пояснюють: деревця не лише радують тварин, а й допомагають зекономити на кормі. Важливо, щоб ялинки не мали прикрас чи декору, що можуть зашкодити тваринам: дротиків, дощику, блискіток тощо.
Читати також: КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків
Як і коли приносити ялинки
Притулок приймає дерева щодня з 10:00 до 18:00 за адресою: вулиця Олекси Довбуша, 24.
Нагадаємо, що в Україні створюють єдиний реєстр домашніх тварин.
Фото: Львівської міської ради.
Коментарі
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Коментарі