Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
стендап стендап

Суспільство

Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків

Опубліковано

Жанр стендап-комедії активно розвивається в Україні, доводячи, що гумор – це не тільки популярні телевізійні шоу. Стендап – це про відверті, сміливі, іноді навіть зухвалі жарти. У своїх монологах коміки висміюють знайомі кожному життєві ситуації, курйози та проблеми. До карантину українські стендапери збирали концертні зали,  а зараз – тисячі переглядів на YouTube. 

Тож хто пише історію нового українського гумору? ШоТам обрали популярних стендаперів, чиї жарти рідною мовою змушують рвати боки.  

Важливо! Більшість виступів коміків містить нецензурну лексику та зачіпають контроверсійні теми, тому радимо до перегляду лише особам, які досягли 18-річного віку та мають почуття гумору. 

Єгор Шатайло. Мізкорозривний андеграуд-гуморист 

Єгор Шатайло – сценарист та співведучий комедійної програми “Телебачення Торонто” з Майклом Щуром, ведучий програми “Гомін Аут” на радіо Промінь. У 21 рік остаточно вирішив стати стендап-коміком. Виступивши на відкритому мікрофоні (захід,на якому будь-який охочий може спробувати себе у жанрі стендап) в одному з київських барів, відчув потяг до гумору. Відтоді  займається письменництвом та комедією.

“Шахти Тетчер” – це другий і поки що останній сольний концепт коміка. В ньому гуморист шуткує про напад на нього напередодні попереднього виступу, мовні питання та російських поєтів.

Його мізкорозривний гумор не всім до душі. Восени минулого року прямо напередодні концерту на коміка напали. Кривдникам не сподобався жарт про традиційні сімейні цінності – гуморист шуткував про збитковість традиційної сім’ї, запропонувавши “закривати її як Тетчер шахти”. Але цей випадок тільки додав популярності Шатайлу, і він влучно обіграв його у своїх наступних виступах. Він жартує як на гостросоціальні, так і на абсурдні теми, висміює російський контент та актуальні події сьогодення. 

Сергій Ліпко. Гумор – це не тільки жарти про село і кума

Сергій Ліпко також має відношення до “Телебачення Торонто”, а ще є резидентом проєкту “Підпільний стендап” та переможцем шоу “Розсміши коміка”. 

Чому випуск залізних грошей зайшов надто далеко, який рівень вивчення англійської мови українців та чому виникають одвічні конфлікти через ремонт у сусідів – про це і не тільки розповідає у своїх монологах Сергій.

Віднедавна гуморист перейшов на українську мову і мотивує інших стендаперів також це зробити. Теми його монологів – все, що так хвилює суспільство. Сергій шуткує про всі аспекти життя у столиці, проблеми київського метро та постійні замінування у Києві, випуск залізних грошей та труднощі вивчення англійської. А ще у нього в запасі завжди є кілька жартів про українську армію, оскільки не з чуток знає про службу там. Сергій доводить – хороший український гумор не закінчується на історіях про село і кума. 

Читайте також: Про життя, бізнес, секс та творчість: 9 українських подкастів на будь-який смак

Іван Жорноклей. Засновник Першої україномовної стендап-комедії – ПУСК

Іван Жорноклей – засновник та ведучий “Ukrainian Stand-Up Agency”, компанії, що займається створення стендап-комедії рідною мовою. За плечима коміка багаторічний досвід гри у КВК. Іван називає себе киянином з амбіціями приїжджого. Він молодий сім’янин, якому лише трохи за тридцять.

Невід’ємною частиною виступів коміка є імпровізація з глядачами, де він знайомиться з аудиторією та жартує про присутніх на шоу.

Цей гуморист справжній майстер імпровізації. Він веде активний діалог з аудиторією на своїх концертах, гостро жартує та навіть задирає присутніх у залі. Гості стають частиною шоу, адже Іван знайомить їх зі стендапом і розповідає про них таке, чого вони самі не знали.

Лєра Мандзюк. Єдина жінка стендап-комік на Закарпатті

Жінки у стендапі? Так і ще раз так. 21-річна Лєра Мандзюк вже встигла двічі перемогти у “Розсміши коміка”, а також активно бере участь у  Stand up Battle. 

Читайте також: Хто задає тренди в ТікТок: топ-8 українських тіктокерів-мільйонників

Спочатку був університетський КВК, потім відкриті мікрофони, де дівчина зрозуміла, що може смішити аудиторію. Її їдкий гумор із закарпатським акцентом нікого не залишає байдужим.

Мене часто називають “найкращим стендап-коміком дівчиною у Закарпатті”. Та, я вам скажу, дуже тяжко будучи єдиною, не бути ліпшою”, – жартує Лєра. Її виступи відверті, а гумор з нотками саоміронії до болю смішний.

Лєра переконана – кепкувати можна з усього. Тому всі свої проблеми перетворює на жарти. Вирісши у багатодітній сім’ї на Закарпатті, дівчина дотепно переповідає, як бути восьмою дитиною у бідній родині; як виділялась, вступивши до університету, коли всі дівчата повиходили заміж у 16 років, а хлопці поїхали на заробітки; або як її мама досі чекає, поки вона повернеться у село, аби дбати про господарство та вирощувати курей. 

Сергій Степанисько. ІТшник з філологічною освітою і любов’ю до України

Сергій Степанисько брав участь у “Лізі сміху” та декілька разів перемагав на різниз гумористичних шоу. А ще він магістр української філології, який працює в ІТ. Гуморист знається на мові, українських звичаях та традиціях і розповідає у своїх концертах про те, чим живе його єдине кохання — Батьківщина. 

Сергій не втомлюється нагадувати, що він магістр української філології. У своїх стендапах він розмірковує про український фолькльор, мову та культуру.

Його останній стендап про українські казки та вірші, корпоративи на роботі та людей, які привозять з моря непотрібні сувеніри. 

Роман Щербан. Зірка львівського андеграундного стендапу

Львівський андеграундний комік Роман Щербан є резидентом Stand up Battle Club та неодноразово перемагав у відкритих мікрофонах. Його називають одним з кращих коміків міста Лева – шикоровідомий у вузьких львівських колах. 

Глядачі на YouTube радять почати знайомство з українським стендапом з перегляду виступів Романа. Його жарти часто “на грані”, він не нехтує чорним гумором та любить сарказм.

Гуморист має великий досвід роботи аніматором, тому левова частка його жартів присвячена дитячій темі. Його виступи – це завжди їдко, сміливо, влучно та смішно. 

Читайте також: Час монетизувати захоплення. 12 ідей, як заробити гроші на хобі

Святослав Марченко. Одинокий стендап-комік, що колекціонує міста

Святослав Марченко – один з небагатьох коміків, що пишуть свої жарти українською. Він часто виступає на різноманітних стендап майданчиках країни та пише сценарії для українських телевізійних гумористичних проєктів.

Як це, бути єдиним неодруженим у компанії? Це коли твої друзі перестають кликати тебе на вечірки, – жартує Святослав.

Називає себе коміком, який колекціонує зйомні квартири та міста. Він народився в місті Городище, навчався в Черкасах, живе в Києві і шуткує про те, що померти збирається в Парижі. Коміку вже за 30, а він досі не одружений, тому часто висміює тему самотності. 

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі