Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Як заробити гроші в домашніх умовах Як заробити гроші в домашніх умовах

Суспільство

Час монетизувати захоплення. 12 ідей, як заробити гроші на хобі

Опубліковано

Зазвичай робота приносить гроші, а хобі — задоволення. Але чимало людей доводять, що приємне з корисним можна поєднати, і улюблена справа може перетворитися на непогане джерело доходу. Тим більше, карантин змусив багатьох замислитися над тим, як заробити гроші в домашніх умовах.

Ми розібралися, які захоплення можна монетизувати та як заробити на хобі.

Заробіток вдома на улюбленій справі. Основні правила

  1. Оберіть свою нішу. Звісно, талановита людина талановита у всьому, але необхідно обрати саме те, що приносить найбільше задоволення, найкраще виходить та, що дуже важливо, користується попитом.
  2. Визначте об‘єктивну ціну. Задешевий товар чи послуги це, по-перше, невигідно для вас, а по-друге, це викликає острах у потенційних клієнтів. Завищені ціни в умовах конкуренції теж лише нашкодять.
  3. Складіть бізнес-план. Покроково розписана стратегія допоможе оцінити результат роботи.
  4. Будьте готові до рутини. Хобі як віддушина приносить задоволення, але щоб заробляти на ньому, треба працювати, не лише тоді, коли є натхнення. Також додаються організаційні моменти, якими треба займатися щодня, наприклад, доставка, прийом дзвінків і т.д.
  5. Будьте клієнтоорієнтованими. Хобі — це зазвичай про творчість та власний підхід, побажання клієнта, навіть якщо вони вам здаються дивними, необхідно враховувати.

Хобі, на яких можна заробити

Фотографія

Уміння гарно фотографувати дозволить заробити непогані гроші. Звісно, для професійної зйомки потрібна гарна техніка і прокачані навички. Але зараз попитом користуються і фотосесії для соцмереж, зроблені на смартфон. Також можна знімати речі для інтернет-магазинів або продавати свої фото на фотостоках і фотобанках.

Читайте також: Як українка зробила бізнес на варенні

Фітнес

Людина, яка працює над собою і постійно підтримує тіло у гарній формі — чудовий приклад і мотиватор для інших. Закінчивши відповідні курси, можна зайнятися цим професійно. Особистим тренером можна бути не пише у фітнес-клубі. Консультування, тренування і мотивація в режимі онлайн зараз дуже актуальні.

Музика

Як заробити гроші в домашніх умовах
Навчіть музиці інших

Гарно граєте на інструменті чи неперевершено співаєте? Навчіть цьому інших і отримайте задоволення від того, що робите корисну справу та гроші. Заняття можна проводити у себе вдома або онлайн, а згодом відкрити власну школу чи студію.

Мода

Знаєте все про актуальні тенденції, а друзі постійно просять допомогти підібрати лук? Відчуття стилю та захоплення модою можуть принести заробіток. Чимало людей із задоволенням заплатять, якщо ви підберете для них гардероб на сезон чи лук до важливої події, допоможете визначитись зі стилем та розібратися з комбінуванням речей. 

Мейкап

Якщо ви можете намалювати ідеальні стрілки, зробити контурінг та спокусливі смокі айс, без проблем робите собі макіяж щодня і на свята та уже встигли попрактикуватися на подругах, вважайте, що джерело доходу у вас вже є. Заробляти можна, навіть не відкриваючи власного кабінету чи салону, виїжджаючи до клієнта.

Кулінарія

Заробити гроші в домашніх умовах допоможуть кулінарні навички

Кулінарний талант допоможе не лише смачно нагодувати родину, а й прогодувати її. Наприклад, високо цінується випічка ручної роботи з натуральних інгредієнтів. Продавати її можна по знайомих, через соцмережі чи дошки оголошень. Інший варіант монетизації кулінарних здібностей — знімати відео-рецепти приготування страв.

Антикваріат

Колекціонування антиквару чи вінтажних речей може стати прибутковим бізнесом. Такі речі можна купити та продати на спеціалізованих форумах, на дошках оголошень чи у соцмережах. 

Організація заходів

Гарного свята хочеться всім, але для когось передсвяткова підготовка — це виклик і драйв, а для когось — справжній жах. Якщо ви комунікабельний, активний, ініціативний та належите до першої категорії, можете сміливо братися за організацію свят. Цим ви полегшите життя дуже багатьом людям та отримаєте дохід.

Роботи по дереву

Як заробити гроші в домашніх умовах
Зараз користуються попитом дерев‘яні сувеніри

Ексклюзивні меблі на замовлення не вийдуть з моди ніколи. Якщо роботи по дереву — це ваше, то можна заробити і з мінімум обладнання, переобладнавши під майстерню гараж. Попитом користуються дерев‘яні персоналізовані сувеніри, наприклад, іменні кухонні дощечки, настінні ключниці, дерев‘яні світильники у формі літер і т.д.

Читайте також: Лучанка перетворила хобі на успішний бізнес і шиє еротичну білизну

Садівництво

Якщо вам робота на клумбі чи городі приносить задоволення, то знайте, що є багато людей, для яких порпання у землі – заняття не з приємних. Тому ви можете заробити, утримуючи в порядку їхній газон, квітник чи город.

Перетримка та вигул тварин

Обожнюєте песиків та котиків? Ви можете набавитися з ними досхочу і заробити на цьому грошей. Є чимало людей, яким ні з ким залишити улюбленця на час відпустки чи немає часу погуляти з ним на вулиці. Вам достатньо пошукати такі оголошення чи розклеїти свої оголошення, пропонуючи послуги.

Блогерство

Як заробити гроші в домашніх умовах
Сміливо починайте власний блог у будь-якому віці

Неважливо, чим ви займаєтесь чи захоплюєтесь, якщо у вас є цікаві історії чи знання, якими хочеться поділитися, сміливо заводьте власний блог. Звісно, він не принесе вам прибутку прямо завтра, але якщо регулярно розміщувати цікаві відео, спілкувати з підписниками та знайти свою аудиторію, можна отримувати пристойний дохід.

28.05.2020

Суспільство

Купують і в Америці, і в ПАР. Як українські ляльки-мотанки підкорюють світ

Опубліковано

Ляльку-мотанку здавна вважали оберегом, відродженням жіночої сили та захистом від усього злого. Це ремесло з’явилось ще 7000 років тому! Сестри Тетяна та Наталія Катриченко вже понад 10 років разом творять ці прадавні обереги української родини. Кожна лялька-мотанка унікальна, адже жодна не повторюється між собою. Вироби сестер купують і як декор, і як оберіг. Українські ляльки-мотанки вже облетіли весь світ і дістались навіть до ПАР та Японії.

Наталія Катриченко

Наталія Катриченко

Родом з Києва. Навчалась у Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Працювала журналістом.

Містичний ритуал

Ще здавна вважали, що лялька-мотанка встановлює зв’язок з живим і ненародженим. Мотанка завжди мала місце у скрині кожної дівчини. Лялька втілювала жіночу силу та слугувала оберегом для родини. Зазвичай, такі ляльки не мали обличчя. Вважалось, що в ляльку з рисами обличчя може вселитися сила, як добра, так і погана. Тому ні рота, ні, особливо, очей не зображували

Створення ляльки — кропітка справа, яка потребує особливих ритуалів. Найголовніше — позитивні думки під час роботи. Я навіть не сідаю робити ляльку, якщо болить голова, захворіла чи просто не маю настрою.

Тетяна та Наталя КатриченкоМотанку робили без вузлів, бо вважалось, що так можна зав’язати погану енергетику. На самій ляльці ми не шиємо і не вишиваємо. Кожна деталь має значення. В ляльці багато символізму. Наприклад, тканину для голови скручуємо спіралькою, як символ Всесвіту та нескінченності. Створюючи хрест на обличчі, нитки викладаємо за сонцем. Хрест на обличчі ляльки – це символ Сонця, горизонталь і вертикаль – поєднання чоловічого і жіночого, духовного і матеріального.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

Для створення ляльок використовуємо домоткане полотно XX століття, яке купуємо на ярмарках чи фестивалях. Ця тканина довго лежала у скринях і тепер її перепродають. Багато майстрів роблять ляльки з використанням старих рушників чи сорочок, але ми вважаємо, що це не правильно. Бо ти ніколи не знаєш, що це було за полотно і яка його історія, а відповідно і енергетика. Можливо, воно було залучено у поховальному ритуалі. Тому для ляльок я купую тканину, яка продається від 8-10 метрів, щоб точно розуміти, що такий матеріал не використовувався. 

25 сестер Незалежності

Чомусь вважають, що в Україні заведено вишивати лише хрестиком або гладдю. Але це зовсім не так. У нас є понад 200 технік, половину з яких ми також використовуємо при виготовленні ляльок. Для частини ляльок я відтворюю візерунки за старовинними фотографіями. При нагоді, ми їздимо в експедиції у міста та села України, де знаходимо натхнення.

Всі наші ляльки-мотанки відрізняються між собою, деякі мають певну приналежність до регіонів України. Все залежить від типу вишивки, візерунків. Але робимо і такі ляльки, які не притаманні українській вишивці. Наприклад, якось написала замовниця, яка хотіла мотанку у фіолетових тонах. У таких випадках я просто підбираю кольори і візерунок створюю інтуітивно.

Кілька років тому до 25-ї річниці Незалежності України ми створили 25 авторських робіт, які представляли 24 області України і Крим. Кожна лялька-мотанка мала елементи вишивки, які притаманні для певного регіону. Наприклад, для “кримської ляльки” ми використали стилізацію кримськотатарської вишивки, рослинні та геометричні орнаменти та ніжні кольори. А доповнили мотанку фесом — розшитий головний убір кримських татар. А от, наприклад, для ляльки, яка представляє Полтавщину ми використали колір індиго, який був притаманний для вишивки Гадяцького району, а для вінка створили помпони. Загалом для 25 ляльок використано понад п’ятдесят різноманітних технік вишивки та понад ста кольорів й відтінків.

На світлині лялі, які представляють різні регіони України – Черкащина, Франківщина, Чернігівщина, Житомирщина, Вінниччина!

Щоб зробити таку колекцію, ми довгий час збирали інформацію про особливості вишивки у кожній області. Але процес затягнувся, бо через війну на Сході ми не могли потрапити у тамтешні музеї, а інформації щодо вишивки цих регіонів в інтернеті практично не було. Раніше знайомі для нас спеціально ходили у музей в Донецьку, фотографували вироби і надсилали нам. Але зараз там все зруйновано. Пам’ятаю, що, наприклад, для ляльки, яка представляє Луганщину, візерунок ми знайшли в інтернет-архівах одного Канадського музею. Так по частинкам зібрали інформацію.

Ляльку і досі купують як оберіг

Ми позиціюємо свої роботи як інтер’єрну прикрасу, але часто мотанки купують як обереги. Ще здавна вважалось, що якщо дитина захворіла, варто покласти біля неї спеціально виготовлену ляльку. А коли одужувала, то це означало, що мотанка перебрала на себе всю хворобу і тоді її спалювали чи закопували. Лялька мала певне місце і в обряді весілля.  Часто мама чи хрещена мотали ляльку на весілля для своєї доньки та бажали так швидкого поповнення у родині.

Читайте також: Кинула роботу в Лондоні та створила бізнес в Україні. Історія Марії Бондарєвої

Люди часто хочуть бачити у таких речах магічні знаки чи символи. І досі вірять, що якщо заміжня жінка буде бавитись з лялькою, то скоро у неї з’явиться дитина. Нещодавно на замовлення робили мотанку з двома дітьми на руках. А через деякий час нам написали, що у дівчини народилась двійня. На фестивалях зараз деякі майстрині виготовляють ляльок і кажуть, що одна лялька на здоров’я, інша – на шлюб… Але все це вигадки, це більше рекламна обгортка.

Я не можу сказати, що лялька-мотанка зовсім нічого не несе і то все вигадки наших предків. Будь-яка річ, яка зроблена руками, має енергетику автора. Якщо робиш щось з позитивними думками — так і буде.

Мотанки робимо вже 11 років

Мотанки ми почали створювати ще у 2009 році. Пам’ятаю, як напередодні Нового року зробили 5 ляльок і тоді їх одразу розкупили. Чому саме мотанки? Я довгий час вишивала рушники, але на це витрачала дуже багато часу, мінімум три-чотири місяця. І тоді подумала, чому б не спробувати робити ляльки? Це така річ, яка гарно вписується в інтер’єр, її можна подарувати на різні події. Зараз ляльку ставлять не тільки вдома, а й в офісах. І ми з Танею вирішили спробувати робити саме мотанки.

У 2009 році на одному з етнофестивалів я купила першу ляльку, але вона була дуже примітивно зроблена. Тоді Таня пішла на майстер-клас по створенню ляльки. І трохи згодом вже вдвох ми спробували зробити перші вироби. Але поставили перед собою умову — працюємо тільки з натуральними матеріалами і не використовуємо старі речі – рушники, сорочки, підзорники…

Нас дуже радує, що зараз дуже змінилось ставлення до традиційних ремесел. Десь 10 років тому люди підходили і питали що це таке, чи це лялька на пляшку, чи це якась матрьошка. Людей дуже хвилювало чому немає обличчя та очей, що та за хрести — про традиції ніхто не знав. Зараз українці більш свідомі, відвідують багато майстер-класів і зі створення ляльок, і з виготовлення керамічного посуду. І ми радіємо, коли люди підходять на фестивалях і кажуть “о, а у нас дитина такі ляльки у школі робила”.

Мотанки поїхали і в Америку, і в Японію, і в ПАР

Ми часто проводимо майстер-класи і намагаємось популяризувати цю традицію. Колись навіть на фестивалі в Туреччині показували дітям, як робити мотанки. Взагалі, за кордоном дуже полюбляють українських майстрів і у нас часто іноземці замовляють ляльки. Наші мотанки вже поїхали у Канаду, Америку, Японію, Корею, Китай, Португалію, Італію та навіть у ПАР. Пересилали виріб англійцю українського походження, у нього знайомі в Африці. Він замовляв ляльку в кольорах прапора ПАР. Ляльки є по всьому світу, крім Антарктиди.

Мотанки сестер Катриченко на міжнародній виставці

Пам’ятаю цікавий випадок, коли на фестивалі турок дуже захотів купити у нас ляльку. Але його збентежив хрест, мовляв, Туреччина – мусульманська країна, родичі чи гості не зрозуміють такої прикраси інтер’єру. Ми пішли на зустріч і при ньому намотали ще ниток, щоб хрест візуально закривав все обличчя ляльки, і виглядав більш декоративно.

Читайте також: Українська кераміка: як вироби київських гончарів підкорюють світ

Наші ляльки знаходять через соціальні мережі, а також за допомогою хештегів. А також ми виставляємо свої роботи на платформі Etsy, через яку, зазвичай, нас і знаходять іноземці. Ціни на вироби різні — є ляльки і за 70 гривень, і за $200. Жодна лялька не повторюється між собою, навіть якщо просять скопіювати вже готову, то я все одно або додаю у вишивку якісь інші елементи, або змінюю кольори. Хочу, щоб кожна лялька була індивідуальною. За 11 років і не порахувати скільки ляльок ми з сестрою зробили. Та і зупинятись не збираємось, адже українські ремесла потрібно відроджувати та популяризувати.

Читати далі

Суспільство

У Києві з’явився новенький затишний сквер (ФОТО)

Опубліковано

У Голосіївському районі Києва після капремонту відкрили сквер біля житлових будинків № 9-В, 9-Г, 9-Д на проспекті Академіка Глушкова.

Про це повідомляє пресслужба Київзеленбуду.

“Сквер, що сховався за багатоповерхівками, виглядає затишним. Більше 1000 кв. м. ФЕМ було використано для влаштування доріжок”, – розповіли у Київзеленбуді.

 У сквері площею 1,44 га знайшлося місце і для дитячого майданчика з гумовим покриттям, і для простору для вигулу собак.

Читайте також: У Дніпрі завершили реконструкцію скверу: який він має вигляд (ФОТО)

Тут висадили платани, катальпи та шовковиці – загалом 24 дерева. Територія розбита на зони за допомогою зелених огорож: однорядної з 675 кущів дерену, дворядної із 445 кущів спіреї та дворядної з 445 кущів пухироплідника. Також висаджено 20 кущів гортензії, 315 туй, лаванда, декоративні злакові трави, влаштовано більше 2000 кв. м. газону.

Фото: facebook.com/zelenbud

Читати далі

Суспільство

Підкорити небо: як на Вінниччині працює школа авіаторів (ВІДЕО)

Опубліковано

Як село на Вінниччині заманило до себе мільйонерів? Зараз до Сутисок їдуть екстремали зі всієї України. А все через те, що тут є справжній аероклуб і льотна школа. “Раніше тут була військова частина, а зараз – клуб любителів авіації”, – пояснює Анатолій Кушнір, головний інструктор.

Тут можна стрибати з парашутом, а можна вивчитись кермуванню пташкою.

“Є три правила: здоров’я, бажання та гроші”, – говорить Анатолій Кушнір.

Вартість 3-місячного курсу – 250 000 грн.

 “То до нас сюди вчитись приїздять і мільйонери, і айтішники”, – пояснює Анатолій Кушнір.

Читайте також: У Запоріжжі готують до передачі ЗСУ гелікоптер Мі-8 (ФОТО)

 Їх тут вчать літати на літаках Ан-2, Wilga-35 і планерах. А ще тут можна заночувати в казармі та відпочити на природі.

“Такий туризм допоможе розвиватись нашому селу, раді, що стали туристичним магнітом тут”, – додає Анатолій Кушнір.

Читати далі

Суспільство

Дві дівчини навчили цілий будинок у Києві заробляти на сортуванні (ВІДЕО)

Опубліковано

Ольга Дубенська – голова ОСББ багатоповерхівки на Печерську в Києві на більш ніж 200 квартир. Разом із сусідкою вона організувала сортування вторсировини в невеликій комірці, куди всі мешканці можуть принести свої відходи для вторинного перероблення.

Дві дівчини покривають цими коштами вивезення загального сміття будинку. Спочатку мешканці не розуміли, як правильно сортувати.

 “Нам доводилось із сусідкою досортовувати все – була і їжа, і не той пластик”, – каже Ольга Дубенська.

Читайте також: Зробити з Сурового Європу: як переселенка змінила життя цілого села на Донеччині

 Тоді дівчата написали правила на стінах комірчини, і все запрацювало. Тут все просто: помити, висушити, стиснути. Раз на півтора місяці замовляють вивезення вторсировини. “У середньому отримуємо за це 600-700 грн”, – каже Ольга Дубенська.

Зараз тут сортує майже весь будинок.

 “Якщо зможуть домовитись 80% будинків в Україні – матимемо свою Швейцарію тут”, – переконана Ольга Дубенська.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.