Зазначається, що мобільний санітарний комплекс (душова та пральня) спроєктовано на базі 2 контейнерів. Контейнери можна розміщувати стаціонарно чи ставити на мобільні платформи.
Спроєктовані мобільні санітарні комплекси на базі двох 20-ти футових контейнерів. Кожен комплекс дозволяє привести до людського вигляду та бодьорого стану до 200 воїнів на день. Перероблення двох контейнерів займає до 2 тижнів та коштує $4800.
Минулого тижня на Венеціанському кінофестивалі показали пропагандистський російський фільм, який виправдовує злочини росіян та присутність їхньої армії в Україні. Його планували поширювати на інших міжнародних фестивалях, але у справу втрутилися українці. Вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі.
Українська кіноспільнота першою відреагувала на показ, надала події розголосу та створила відповідну петицію про заборону майбутніх показів російської стрічки за кордоном.
Фото: ШоТам
До справи долучився генеральний консул України в Торонто, Міністерство закордонних справ України та Верховна Рада, яка звернулася до колег з Парламенту Канади із закликом не допустити поширення пропаганди. А також обурені українці, які залишили на сторінках фестивалів тисячі коментарів.
А вчора, 10 вересня, наші люди влаштували у Торонто мітинг проти показу фільму «Росіяни на війні» на міжнародному фестивалі. І вже отримали перший результат — канадська організація, яка фінансувала створення російського фільму, більше не буде підтримувати та транслювати фільм. Відповідна заява з’явилася на сторінці організації TVO.
Нагадаємо, на Google Arts & Culture анонсували новий розділ проєкту «Україна поруч».
Хустка з піснями Івасюка чи футболка з цитатою Шевченка? ШоТам зібрав 7 брендів одягу й аксесуарів, які допомагають більше дізнатися про відомих українців.
byMe
Бренд одягу byMe створило в Києві подружжя Аліни та Дмитра Сердюків понад вісім років тому.
«byMe — не лише виробник жіночого одягу, але й рушій культури, осередок нового погляду на вже знайоме чи давно забуте», — йдеться на сайті бренду.
Задля створення одягу бренд співпрацює з музеями й експертами та вивчає фахову літературу. Перша колекція, яку повʼязали з українським мистецтвом, називалася «Хто ми є?» — її бренд присвятив Шевченку та створив у співпраці з Національним музеєм Тараса Шевченка.
А от одна з колекцій хусток бренду називається «Березіль», адже присвячена театру Леся Курбаса. Її запустили в співпраці з проєктом «Open Kurbas: цифрова колекція», який надав доступ до матеріалів.
Нову осінню колекцію бренду, присвячену Лесі Українці, створили за підтримки Музею видатних діячів української культури. Бренд зробив акцент на комірцях, адже поетеса любила доповнювати ними свої щоденні образи.
Вартість: одяг з колекції «Леся Українка» — від 1190 гривень
Мерч від «Локальної історії»
Медіа «Локальна історія» створило власний мерч — футболки та худі на історичну тему. Зокрема, на футболках можна побачити зображення Степана Бандеру в горах, відтворене зі справжньої світлини, адже той дійсно любив походи в гори й активний відпочинок.
Також є кілька варіантів, присвячених Русі, — наприклад, футболка «Іду на Ви» є присвятою героїчним походам руського князя Святослава, що попереджав своїх ворогів про початок воєнних дії цим легендарним висловом.
Nesamovyto — український бренд одягу та аксесуарів, який поєднує повсякденні речі з мистецтвом. Одну з найбільших колекцій «Несамовиті обличчя» бренд створив у співпраці з ілюстраторкою Марією Оз — це чотири шовкові хустки: «Леонтович», «Курбас», «Плитка-Горицвіт» та «Крушельницька», а також їхні утеплені варіанти, які візуально розповідають про цих постатей.
Наприклад, на хустку, присвячену Леонтовичу, нанесли такі сенси: нотний стан, який символізує його діяльність; різдвяну зірку, адже Леонтович написав відомого «Щедрика»; голуба — символа миру та свободи, якому присвячена композиція «Ой у саду голуби гудуть».
Також у бренду є окремі хустки, пов’язані з мистецтвом, як-от весняна «Я піду в далекі гори», присвячена творчості Володимира Івасюка.
«Я був поза політикою до 17 років, а потім якось почав диивитись на цей світ з-під окулярів українця під проводом Бандери. Зняв рожеві окуляри малоросійства і почав пірнати в українську культуру. У 2019 році започаткував культурний проєкт Marmur, крамницю Marmurstore і перейшов остаточно на спілкування українською», — розповідає засновник бренду Роман Алімаскін у своїх соцмережах.
«Ми — це український бренд одягу, натхненний новою українською армією. Армією, яку ми мали колись і знову маємо зараз через потребу захищати свої кордони», — пишуть на сайті бренду.
Більшість одягу бренду присвячена бригадам цивільної та військової авіації. Також серед колекцій є серія футболок, худі та поло «Ігор Сікорський», що вшановує українського винахідника.
Інша колекція «Індіанець» присвячена українському пілоту Івану Даценку, який став вождем індіанського племені ірокезів, хоча всі вважали його загиблим у роки Другої світової війни.
Вартість: одяг для дітей — від 500 гривень, для дорослих — від 850 гривень
Literaturniy store
Це літературно-просвітницька онлайн-крамничка одягу й аксесуарів, де можна не лише купити вбрання із зображеннями українських класиків, але й більше дізнатися про них.
«Щоб не плакать, я сміялась» Лесі Українки, «Цілую з першого рядка, бо до останнього не втерплю — дуже скучив» Василя Симоненка чи «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями» Тараса Шевченка — ці та інші футболки з цитатами видатних українських постатей в історії можна придбати в Literaturniy store.
Український бренд повсякденного одягу випустив футболку «Розстріляне відродження» про дев’ятьох українських митців, яких знищила радянська влада у 30-х роках XX століття.
«”Розстріляне відродження” — це громада, в яку об’єднано понад 260 тисяч митців, закатованих більшовицьким тоталітарним режимом. Тоді було знищено 80% української творчої інтелігенції. Ми згадали лише маленьку частину, та наш обов’язок — пам’ятати кожного!» — зазначає бренд в описі до футболки.
Місія МВФ узгодила виділення Україні траншу у 1,1 млрд дол. Серед подальших умов – боротьба із ухилянням від сплати податків, відновлення діяльності незалежної наглядової ради «Укренерго» та аудит НАБУ
Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ), які працювали в Києві з 4 вересня, погодили позитивний перегляд чотирирічної програми для України та виділення нового траншу в розмірі 1,1 мільярда доларів.
Керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей повідомив, що Україна виконала всі умови для цього перегляду.
Щодо підвищення податків, МВФ не встановлював конкретних вимог, але рекомендував Україні вживати заходів для боротьби з ухиленням від сплати податків і тіньовою економікою.
Також МВФ закликав реформувати митницю, зокрема надати Міністерству фінансів більший контроль і забезпечити прозорий вибір керівників митниці.
Серед найближчих завдань – створення Вищого адміністративного суду, реформування Рахункової палати, проведення аудиту НАБУ та відновлення наглядової ради «Укренерго» до кінця грудня.
Нагадаємо, Україна отримала €70 мільйонів від Банку розвитку Ради Європи.
Коментарі