Суспільство
Волонтери допомагають одиноким людям Меденицької громади зібрати урожай (ВІДЕО)
Одинокі літні люди в Меденицькій громаді на Львівщині точно не почуватимуться самотніми. Адже в них є помічники, які допомагають підготуватися до зими: збирають урожай, консервують овочі й утеплюють вікна в їхніх будинках.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Соцпрацівники Меденицької громади готують стареньких до холодів. Усе — аби літнім людям було тепло й смачно взимку.
Через війну зима обіцяє бути жорсткою. Ворог погрожує руйнуваннями цивільної інфраструктури. Та місцеві соцпрацівники почали готуватися до неї ще влітку.
«Головним завданням для нас є підготовка до осінньо-зимового періоду, підготовка до зими. Оскільки ми всі дуже чудово розуміємо, що вона буде не дуже простою, досить складною», — розповідає директорка КУ «Центр надання соціальних послуг» Оксана Тринчук.
Усього в громаді 155 самотніх людей похилого віку: місцеві та переселенці. До них на допомогу поспішають соціальні працівники. І зазвичай приїжджають не з порожніми руками.
«Сьогодні ми придбали теплий одяг, теплі речі, коци тепленькі на зиму, продукти харчування», — Оксана Тринчук, директорка КУ «Центр надання соціальних послуг».
Це все подарунки для 77-річної Стефанії Євстафіївни. А ще працівники допомагають бабусі зібрати урожай овочів та фрукти в садку. Фрукти сушать, а овочі консервують.
Читайте також: «Щойно вивезли тварин – снаряд знищив конюшню». Кінний клуб із Кремінної знайшов другу домівку на Тернопільщині
Також соцпрацівники утеплюють вікна на зиму для людей літнього віку, готують їжу, прибирають та привозять ліки. Бабусі та дідусі стали для них родиною.
«Ми про вас теж ніколи не забуваємо. В молитві своїй не забуваємо ніколи про вас і не забудемо», — жителька Меденицької громади Стефанія Євстафіївна.
Тож літні люди у Меденицькій громаді насправді не самотні. Адже з такими помічниками жоден холод не страшний.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, на Полтавщині Опішнянська громада і переселенці спільно зробили укриття для дітей.
Також ШоТам розповідав, що Зорівська громада на Черкащині засадила всі поля і відправляє урожай ЗСУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі