Суспільство
Воїни 92 ОМБр знищили ворожу «мотолигу» та міномет «Васильок» на Луганщині (ВІДЕО)
Військові 92 окремої механізованої бригади поділилися відео зі знищенням одразу двох позицій у Сватівському районі Луганської області.
Запис оприлюднили в телеграм-каналі DeepState.
Відеозаписом із аналітиками проєкту поділився військовослужбовець на псевдо Шпигун. За його словами, у знищенні ворожих цілей 92 ОМБр допомагала аеророзвідка 128 бригади Сил територіальної оборони.
«Боєць “Шпигун” поділився відео двух уражень ворожих позицій біля Куземівки. Робота 92 ОМБр, коригування 233 бату 128 ОБрТрО. На останньому відео знищений МТЛБ з буксованим мінометом “Васильок”», – йдеться в підписі до відео.
Про 92 ОМБр
92-га окрема механізована бригада імені кошового отамана Івана Сірка – формування механізованих військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Належить до Оперативного командування «Схід».
Читайте також: Не мотлох, а артефакти культури. Хто «полює» на старовинні речі для українських музеїв? Кейс проєкту «Спільний спадок»
Бригада створена у 2000 році на базі 6-ї дивізії Нацгвардії України. 2011 року її штат скоротили і планували ліквідувати до 2015 року. З початком російсько-української війни 2014 року сили бригади перебували у Харківській області, а в серпні 2014-го ротно-тактична група була направлена на Донбас.
У подальшому 92 ОМБр брала участь у низці боїв, зокрема у захопленні спецпризначенців ГРУ під Щастям. З 2022 року воїни 92-ої бригади беруть активну участь у відбитті російського повномасштабного вторгнення.
Про знищені цілі противника
МТ-ЛБ (також відомий як «мотолига») п радянський плавучий бронетранспортер. Створений для транспортування людей та вантажів, також використовується в ролі артилерійського тягача. МТ-ЛБ застосовувався радянськими військами у війні в Афганістані, а після розпаду СРСР – практично у всіх великих збройних конфліктах на пострадянському просторі.
2Б9 «Васильок» – радянський автоматичний міномет калібру 82 мм. Розробка розпочата в 1967 році на базі автоматичного міномета Ф-82, прийнятий на озброєння у 1970 році. Заряджання міномета «Васильок» касетне, в касету поміщають чотири міни. Міномет має два режими стрільби – одиночний і автоматичний.
Нагадаємо, дрон-камікадзе українських військових «протаранив» російський танк на околицях Мар’їнки, що в Донецькій області.
Крім того, артилеристи 30 окремої механізованої бригади розгромили позиції російських мінометників.
Фото: facebook.com/92OMBr.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі