Суспільство
Воїн ЗСУ втратив кінцівки, але зберіг життя побратимам (ВІДЕО)
Вінничанин Сергій Лукашук із псевдонімом «Кузнєчік» втратив кінцівки ніг на фронті, але зберіг життя побратимам.
Історію непереможного воїна розповідає ШоТам.
Сергій підірвався на міні, коли виводив українських бійців із замінованої території. Він уберіг побратимів ціною власних ніг.
«Ми вийшли, зробили свою роботу. І коли вже поверталися, я показував хлопцям, що тут міни і їм тут потрібно обійти. І вже стояв на третій міні, яка була закопана і яку я не бачив», — згадує захисник України Сергій Лукашук.
Попри біль він спокійно наклав турнікети і дочекався евакуації.
«Я вражений його спокоєм», — кажуть побратими Сергія.
Сергій став на захист України ще 2014-го. Брав участь у боях на Дебальцівському плацдармі.
Півтора року тому він звільнився зі служби, одружився та почав працювати барменом. Однак 24 лютого знову пішов битися за свою країну.
Читайте також: Рятуємо українців від російських снарядів. Як «БАЗА UA» евакуює тисячі людей з прифронтових територій
Досвідчений воїн цього разу боронив південь України. І хоча в червні Сергій втратив кінцівки ніг, це не зламало його дух. Нині він чекає на протезування та щодня тримає зв’язок із хлопцями на передовій.
«Я дуже хочу швидше повернутися до них. Немає нічого страшного в тому, що поки що без ніг. Але вони будуть. Я ще піду подушу трохи орків», — каже захисник України Сергій Лукашук.
Нагадаємо, ми розповідали, як 19-річна кулеметниця з Франківська захищає Україну на передовій.
Дивіться також відео, як староста села на Чернігівщині мужньо пережив тортури окупантів і не видав позиції ЗСУ.
Суспільство

Після того як ворожий дрон вибухнув в окопі на Донеччині й розтрощив обличчя Романа, міжнародна місія Face the Future Ukraine провела низку реконструктивних операцій, що повернули військовому зовнішність і впевненість у собі.
Про це повідомили у команді місії.
У жовтні 2023 року Роман потрапив під обвал землі після вибуху дрона, понад тиждень пробув у штучній комі, втратив око, а в череп йому встановили титанову пластину. Коли його стан стабілізувався, родина звернулася до місії Face the Future Ukraine — спільного проєкту благодійних організацій Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ «Пацієнти України».
Команда хірургів із Канади, США та України тричі поверталася в Україну для операцій: спочатку відновили симетрію обличчя, потім реконструювали ніс, а під час останньої місії замінили пластину у лобній ділянці, яка почала некротизуватися. Попереду — видалення шрамів і подальша реабілітація.
Читайте також: У Львові розробили спеціальні протези, аби втілити мрію ветерана (ВІДЕО)
«Я готувала сина, що тато отримав важке поранення і тому його зовнішність змінилася. Але з кожною операцією обличчя чоловіка все менше вирізняється поміж інших. Ми дуже вдячні всій команді місії, яка відновила моєму чоловікові обличчя та повернула впевненість у собі», — розповіла дружина військового Наталія.




Нагадаємо, що у центрі UNBROKEN врятували руку 22-річного військового від ампутації (ФОТО).
Фото: команда місії
Суспільство

Десятирічна піаністка Лія вирішила подарувати свої призові з конкурсу на потреби підрозділу Повітряних сил України. Після останньої перемоги дівчинка перерахувала гроші 204-й бригаді тактичної авіації, де служить Герой України Вадим Karaya Ворошилов.
Про це повідомив Вадим Ворошилов в інстаграмі.
«Коли не вистачає сил, як моральних, так і фізичних, потрібно згадувати Лію, адже саме це і є наше майбутнє неймовірно талановите, свідоме. Задля цього майбутнього і боремось», — написав Karaya.
Читайте також: Український екіпаж виборов Кубок світу з авіамодельного спорту
Що відомо про Karaya
12 жовтня 2022 року Вадим Ворошилов збив п’ять «Шахедів» та дві ракети. Тоді літак Ворошилова зазнав аварії в небі над Вінницею. За однією з версій слідства, уламки одного зі збитих дронів зачепили кабіну українського літака. Попри це пілот зміг зберегти керування та відвести літак подалі від міста, аби уникнути людських жертв. Після цього Karaya катапультувався.
5 грудня 2022 року президент України присвоїв Вадиму Ворошилову звання Героя України. Через кілька місяців у 2023 році Karaya знову сів за штурвал літака.
Нагадаємо, що французькі винищувачі «намалювали» над Чорним морем тризуб на підтримку України (ФОТО).
Фото обкладинки: інстаграм сторінка Лії
Суспільство

Тематичний напрям нумізматичної серії «Збройні сили України» поповнився новою пам’ятною монетою «Українська бавовна. САУ “Богдана”». Вона присвячена першій українській 155-мм самохідній гаубиці на колісному шасі, розробленій за стандартами НАТО, яка продемонструвала свою ефективність під час боїв за острів Зміїний у 2022 році.
Про це повідомили в НБУ.
На аверсі монети зобразили острів Зміїний зі стилізованими зміями, що відступають із його берегів — символ вогневої підтримки, яку забезпечила «Богдана». На реверсі — сама САУ у бойовому розгортанні на степовому фоні, а вдалині — силует Богдана Хмельницького, що символізує зв’язок поколінь у боротьбі за незалежність.
Дизайн монети розробили художники Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. Номінал — 5 гривень, тираж — до 75 тисяч штук у сувенірному пакуванні.
Нагадаємо, що Нацбанк випустив монети у пам’ять про письменників «Розстріляного відродження»
Раніше ми писали, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НБУ