Суспільство
Воїн прославляє Україну на рингу та б’ється за її незалежність у складі підрозділу ГУР (ВІДЕО)
Олег Приймачов — багаторазовий чемпіон світу з муай-тай та боєць підрозділу «Артан» Головного управління розвідки. За його плечима — розвідувальні операції, оборона острова Зміїний, а також чисельні перемоги на чемпіонатах світу та Європи з єдиноборств!
Про захисника України розповідає ШоТам.
Він б’є ворогів на фронті й перемагає на рингу.
«Хотілося б, аби цей рік став для нас переможним. [Щоб росіяни] Залишили наші території та дали нам просто спокійно жити», — Олег Приймачов, спортсмен, військовослужбовець.
Олег Приймачов — багаторазовий чемпіон світу з тайського боксу та боєць ГУР. 12 років у складі збірної він прославляв Україну, переможно підіймаючи рідний прапор. А 24 лютого 2022 спочатку пішов добровольцем до ТрО, а потім став до лав розвідки.
Цей вибір був невипадковий — Олег ішов під керівництво командира, знайомого ще зі змагань. Відтоді він разом з побратимами бере участь у небезпечних операціях на суші та воді.
Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює
Виконував завдання на Зміїному після відбиття в росіян, коли ті від безсилля люто його обстрілювали. Брав участь у підготовці повернення «вишок Бойка» та низці секретних операцій. Та спортивний запал Олега нікуди не подівся — воїн продовжив тренування у вільний час.
«Якщо в тебе є бажання, то ти встаєш о 6 ранку, біжиш крос, робиш тренування, займаєшся, виконуєш необхідний об’єм роботи й потім їдеш на службу, їдеш на базу, і виконуєш те, що тобі треба», — Олег Приймачов, спортсмен, військовослужбовець.
Його опоненти з інших країн тренуються в комфортних умовах: без бойових завдань та обстрілів. Олег підтримує фізичну форму на службі, а ввечері зазвичай займається боксом. Та коли наш воїн виходить на ринг, то його досвід, сила й характер не лишають шансів нікому.
Особливо, коли Олег обурений наявністю представників країни-агресорки на змаганнях. Так сталося на останніх Світових іграх в Саудівській Аравії — у півфіналі довелось битися з росіянином. Це був надпринциповий і складний бій. Наш воїн виклався на повну та переміг.
На жаль, у фіналі Олег виступити не зміг — завадило загострення травми. Та він взяв своє на Чемпіонаті Європи в Анталії, який відбувся нещодавно — привіз додому «золото».
«Приємно, що вдалося завдяки зусиллям і правильній підготовці підняти український прапор на п’єдесталі», — Олег Приймачов, спортсмен, військовослужбовець.
Нині Олегу 34. У великому спорті він себе бачить ще кілька років, а на фронті битиметься до останнього. Попереду у воїна ще безліч перемог: як на рингу, так і пліч-о-пліч з бійцями «Артану».
Нагадаємо, захисник «Азовсталі» не здався у полон, самотужки прорвавшись крізь блокаду ворога: неймовірна історія порятунку.
Також ми розповідали про командира десантників зі Львівщини, який героїчно б’ється за Луганщину.
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця