Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Воєнна розвідка України провела кібератаку на Росавіацію

Опубліковано

Українська воєнна розвідка провела кібероперацію стосовно російського регулятора авіаперевезень. Як виявилося, унаслідок санкцій авіагалузь у Росії – на межі колапсу.

Про це 23 листопада в Telegram повідомила пресслужба ГУР МО.

Унаслідок кібератаки вдалося дістати великий обсяг закритих службових документів структурного підрозділу міністерства транспорту РФ – федерального агентства повітряного транспорту, відомого як Росавіація.

Це відомство, як пояснили у ГУР, відповідає за безпеку польотів і фіксує всі надзвичайні випадки під час використання російської авіації. Серед отриманих даних – перелік щодобових звітів Росавіації по всій Росії за півторарічний період.

Читайте також«Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)

ГУР проаналізувало російські документи і дійшло висновку, що цивільна авіація Росії опинилася на межі колапсу. У повідомленні йдеться про те, що протягом січня 2023 року було зафіксовано 185 авіаінцидентів. Лідером тут став російський близькомагістральний літак Sukhoy superjet – 34 проблемні випадки.

Загалом за перші дев’ять місяців 2023 року в Росії виявили 150 випадків технічних несправностей літаків. У 2022 році за цей самий період було зафіксовано лише 50 випадків – отже, зазначають у ГУР, небезпека авіаперельотів у РФ зросла втричі.

Найпроблемнішими місцями російської авіації, як демонструють отримані ГУР МО України документи, залишаються двигуни й шасі, а також інші важливі елементи гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення.

В українській розвідці констатували, що Росія має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом. Тож літаки намагаються обслуговувати в Ірані без відповідної сертифікації. Зазначено, що станом на березень 2022 року росіяни мали приблизно 820 цивільних бортів і через «кустарний сервіс» Ірану пройшло майже 70% авіапарку.

Читайте такожВід маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ

«Гострий дефіцит запчастин призвів до так званого авіаканібалізму. На “донорство” пустили понад 35% літаків», – ідеться в повідомленні ГУР.

Протягом січня 2023 року серед 220 суден Airbus зафіксовано 19 різних відмов. Зокрема, у дев’яти літаках зафіксовано 17 випадків задимлення. З 230 літаків Boeing, які використовує РФ, зафіксовано 33 технічні відмови тих чи інших систем літака. Не витримав умов російської експлуатації кожен сьомий бразильський Embraer, яких у РФ є 21.

Українська розвідка наголошує, що стан російської авіації є наслідком санкцій. Найболючішими для росіян виявилися: заборона на постачання літаків і запчастин, відмова в технічному обслуговуванні, затримання російських суден за кордоном, обмеження доступу до метеорологічної інформації для аеронавігації.

«Нині Москва, наражаючи на смертельну небезпеку своє населення, намагається всіма способами приховати нескінченну купу проблем із цивільною авіацією», – вважає військова розвідка України.

Нагадаємо, завдяки розвідникам ГУР вдалося вразити радіолокаційні станції окупантів.

Окрім того, розвідники ГУР МО уразили російську радіорелейну станцію на бєлгородщині.

Також ми розповідали, як ударні дрони атакували російський авіазавод, де виробляли ракети Х-59

Фото: АР.

Коментарі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

Опубліковано

18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

Про це повідомили у Фонді державного майна України.

На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

Переможець аукціону

Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

Фото: Фонд державного майна України

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...