Суспільство
Воєнна розвідка України провела кібератаку на Росавіацію
Українська воєнна розвідка провела кібероперацію стосовно російського регулятора авіаперевезень. Як виявилося, унаслідок санкцій авіагалузь у Росії – на межі колапсу.
Про це 23 листопада в Telegram повідомила пресслужба ГУР МО.
Унаслідок кібератаки вдалося дістати великий обсяг закритих службових документів структурного підрозділу міністерства транспорту РФ – федерального агентства повітряного транспорту, відомого як Росавіація.
Це відомство, як пояснили у ГУР, відповідає за безпеку польотів і фіксує всі надзвичайні випадки під час використання російської авіації. Серед отриманих даних – перелік щодобових звітів Росавіації по всій Росії за півторарічний період.
Читайте також: «Вітаємо! Ви виграли автівку, подробиці – за лінком». Знайомі з правилами кібербезпеки? Час перевірити свої знання (ТЕСТ)
ГУР проаналізувало російські документи і дійшло висновку, що цивільна авіація Росії опинилася на межі колапсу. У повідомленні йдеться про те, що протягом січня 2023 року було зафіксовано 185 авіаінцидентів. Лідером тут став російський близькомагістральний літак Sukhoy superjet – 34 проблемні випадки.
Загалом за перші дев’ять місяців 2023 року в Росії виявили 150 випадків технічних несправностей літаків. У 2022 році за цей самий період було зафіксовано лише 50 випадків – отже, зазначають у ГУР, небезпека авіаперельотів у РФ зросла втричі.
Найпроблемнішими місцями російської авіації, як демонструють отримані ГУР МО України документи, залишаються двигуни й шасі, а також інші важливі елементи гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення.
В українській розвідці констатували, що Росія має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом. Тож літаки намагаються обслуговувати в Ірані без відповідної сертифікації. Зазначено, що станом на березень 2022 року росіяни мали приблизно 820 цивільних бортів і через «кустарний сервіс» Ірану пройшло майже 70% авіапарку.
Читайте також: Від маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ
«Гострий дефіцит запчастин призвів до так званого авіаканібалізму. На “донорство” пустили понад 35% літаків», – ідеться в повідомленні ГУР.
Протягом січня 2023 року серед 220 суден Airbus зафіксовано 19 різних відмов. Зокрема, у дев’яти літаках зафіксовано 17 випадків задимлення. З 230 літаків Boeing, які використовує РФ, зафіксовано 33 технічні відмови тих чи інших систем літака. Не витримав умов російської експлуатації кожен сьомий бразильський Embraer, яких у РФ є 21.
Українська розвідка наголошує, що стан російської авіації є наслідком санкцій. Найболючішими для росіян виявилися: заборона на постачання літаків і запчастин, відмова в технічному обслуговуванні, затримання російських суден за кордоном, обмеження доступу до метеорологічної інформації для аеронавігації.
«Нині Москва, наражаючи на смертельну небезпеку своє населення, намагається всіма способами приховати нескінченну купу проблем із цивільною авіацією», – вважає військова розвідка України.
Нагадаємо, завдяки розвідникам ГУР вдалося вразити радіолокаційні станції окупантів.
Окрім того, розвідники ГУР МО уразили російську радіорелейну станцію на бєлгородщині.
Також ми розповідали, як ударні дрони атакували російський авіазавод, де виробляли ракети Х-59
Фото: АР.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.
Фото: «Шахтар»
Коментарі