Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ

Опубліковано

Вони передають на передову безпілотники та автівки, забезпечують юридичний супровід військових та надають психологічну підтримку. Вони – це громадські організації, більшість із яких зародилися ще під час Революції Гідності. ШоТам підготував добірку із десяти ГО, які професійно допомагають Збройним силам України.

1. Армія SOS

Команда «Армії SOS» підтримує українське військо з 2014 року. Вони виготовляють безпілотники, постачають автомобілі, речове та технічне обладнання, закуповують планшети для артилеристів. Головою та одним із чотирьох засновників громадської організації є Ярослав Тропінов. Разом із Юрієм Касьяновим, Олексієм Савченком та Олександром Фощаном вони були активними учасниками Майдану, а з початком війни взяли під опіку батальйони, що перебували на лінії фронту. 

Сьогодні важливим напрямком роботи ГО є розробка програмного забезпечення під назвою «Кропива». Це незамінний застосунок для артилеристів, який допомагає бити в цілі окупанта. Військові вносять в Android-додаток координати ворожої цілі, їх отримує найближча артбатарея, яка й завдає удару. Також застосунок дає можливість бачити місця перебування ворога, комунікувати з командним пунктом та обмінюватися розвідданими. Заявку на планшет з ПК «Кропива» можна подати на сайті ГО. Запит повинен надсилатися командиром роти чи дивізіону. 

допомога військовим

2. Народний Тил 

Георгій Тука, український бізнесмен та керівник громадської організації «Народний тил», раніше був на посаді Голови Луганської обласної державної адміністрації. «Народний тил» волонтерить з 2014 року. Активісти починали з поповнення рахунку мобільного зв’язку для військових, пізніше — переключилися на забезпечення захисників одягом і амуніцією. 

Зараз «Народний Тил» передає військовослужбовцям безпілотні літальні апарати, тепловізори, старлінки, оптичні приціли, необхідні ліки тощо. Також налагоджена й відправка транспорту — мікроавтобусів та позашляховиків. 

«Народний Тил» працює завдяки пожертвувам українців. Переходьте на вебсторінку організації, аби доєднатися до зборів і в такий спосіб наблизити нашу перемогу.

3. Українська Жіноча Варта

Адвокатка Олена Білецька заснувала громадську організацію «Українська Жіноча Варта» у 2014 році. Спочатку діяльність ГО зосереджувалася на освітньому напрямку: організація навчала жінок першої домедичної допомоги, тактичної медицини, самооборони, психологічної та психіатричної підготовки. З 24 лютого команда «Української Жіночої Варти» активно працює й на інформаційному фронті. Зведення новин з різних регіонів України публікується українською та англійською мовами на сайті та в соціальних мережах організації. 

На сьогодні у лавах ЗСУ служать понад 50 тисяч жінок. Важливо, що крім навчання «Українська Жіноча Варта» готова надавати юридичну, психологічну, інтеграційну й консультаційну допомогу військовослужбовицям. За мету УЖВ ставить створення мережі жіночого руху опору в Україні, аби жінки об’єднувалися і ще ефективніше давали відсіч ворогу.  

допомога військовим від ГО

4. HEROU

Громадська організація «HEROU» родом із Запоріжжя. Волонтери, армійці, юристи та журналісти об’єднались у травні 2022 року заради спільної мети — допомагати військовим у правовому полі. Очолює організацію Валерія Морозова.

Члени ГО комунікують з державними органами: збирають звернення від військових і їхніх родин та на основі цього складають заявки. Наприклад, військові можуть звертатися до ГО з питанням недостатнього матеріально-технічного забезпечення чи у разі злочинних наказів командування. «HEROU» також готові допомогти й з документацією щодо зниклих безвісти чи виплат компенсацій. 

На сторінці організації у фейсбуці публікується як корисна інформація з правозахисту, так і поради щодо підтримки військових від професійної психологині. Час від часу «HEROU» організовують правові лекції, психологічні тренінги та арттерапію.

5. Help Army

Харківська «Help Army» («Допоможи армії») функціонує з часів окупації Криму. Одним із перших завдань активістів було доправити військовим харчі й одяг, а трошки пізніше волонтери почали постачати системи відеонагляду, біноклі, безпілотники, тепловізори. 

Заснували ГО Ганна Геращенко та Олена Рофе-Бекетова. За декілька місяців існування організації вдалось згуртувати навколо себе близько 500 волонтерів. У листопаді 2014 організація запустила благодійний фонд «Харків з тобою», що займається гуманітарними та освітніми проєктами. 

У 2022 активісти продовжували опікуватися армією. ГО регулярно відвантажує продукти, побутову хімію, засоби гігієни й амуніцію для різних батальйонів. «Help Army» намагається підтримувати бійців й під час реабілітації. З нещодавніх проєктів організації — акція Never Give Up. Подробиці – на фейсбук-сторінці «Help Army».

6. Ініціатива Е+

«Ініціативу Е+», що фокусується на медицині, очолює Валентина Варава. Небайдужих активістів, які заснували ГО, об’єднала Революція Гідності. Під час Майдану волонтери надавали першу допомогу пораненим. А коли росія вторглася в Україну у 2014 році — організація повністю зосередилася на підтримці військових. Забезпечувала їх медикаментами, автомобілями швидкої допомоги, санітарними джипами; пропонувала соціальний супровід родинам загиблих, тяжко поранених, загиблих бійців.

З початком повномасштабної війни «Ініціатива Е+» посилила свою роботу з постачання обладнання. На фронт доставляють транспорт для медичної евакуації, оптику, екіпірування й індивідуальні аптечки. Через руйнування росією цивільної й критичної інфраструктури «Ініціатива Е+» терміново збирає кошти на закупівлю генераторів, павербанків та засобів обігріву. Приєднатися до зборів можна на сайті організації. 

Фото: facebook.com/helpEplus.

7. Аеророзвідка 

Завдяки безпілотникам від «Аеророзвідки» українським військовим на початку повномасштабного вторгнення вдалося атакувати конвой окупантів зі сторони Малина. Крім того, команда організації розробила R18 – октокоптер вертикального зльоту та посадки. Він може скидати гранати з висоти 100-300 метрів, зависнувши над ціллю. 

Ще одне досягнення активістів — створення ситуаційних центрів у 6 містах України. Це так звані технологічні хаби, які об’єднують та координують технічні засоби розвідки. Туди надходить інформація зі стаціонарних камер, датчиків, стрімів безпілотників та інших джерел. В хабах інформація аналізується та обробляється, а потім — направляється військовим.

Як і попередня ГО, «Аеророзвідка» діє з 2014 року. Заснували організацію чотири волонтери: Ярослав Гончар, Володимир Кочетков-Сукач, Натан Хазін і Дмитро Лісенбарт. Члени команди активно ведуть соцмережі та розвивають YouTube-канал. Там регулярно виходять відео із блискучою роботою «Аеророзвідки».

8. Землячки

Нещодавно громадська організація «Землячки» зібрала понад 12 млн гривень на пошиття комплектів зимової форми для жінок на фронті. Також авторка проєкту Ксенія Драганюк поділилася новиною про те, що вони з командою запустили гарячу психологічну лінію для захисниць. 

«Землячки» — справжній майданчик для підтримки, що популяризує жінок-військових: розповідає про шлях геройок на війні й знімає відеосюжети. Слідкувати за діяльністю «Землячок» можна в інстаграмі — майже щотижня там публікуються нові неймовірно цікаві історії.  Якщо ви військова і хочете отримати якісну жіночу форму безплатно — сміливо пишіть організації, вам обов’язково допоможуть.

Фото: divoche.media.

9. Січ

Громадська Організація «Січ» регулярно забезпечує 35 військових підрозділів амуніцією й спорядженням (спальниками, раціями, біноклями тощо). Разом із волонтерами діячі «Січі» відправляють на фронт маскувальні сітки, що прикривають озброєння та військову техніку на фронті, протитанкові їжаки та буржуйки. Крім того, «Січ» готова доставити снайперам маскувальні костюми власного виробництва. 

Активісти «Січі» готують сухі пайки для захисників, що допомагає військовим хоч трішки відчути атмосферу домашньої вечері на передовій. Кожен може приєднатися до забезпечення ЗСУ їжею, задонативши на вебсторінці організації. Волонтери збирають на свіжі овочі, зелень, фрукти, м’ясо, а також вакууматор для збільшення терміну зберігання продуктів. Крім того, сьогодні в стінах ГО «Січ» облаштовано невеличкий цех з виробництва цигарок. За період з 24 лютого активісти виготовили близько 130 тисяч цигарок для наших бійців.

10. Елеос-Україна

«Елеос-Україна» об’єднує тих, хто прагне служити людям, популяризувати добро, створювати гідні умови життя для кожної людини. Коли почалася повномасштабна війна, громадська організація не зрадила своїм цілям. Тепер активісти служать й військовим, які щодня жертвують своїми життями заради свободи. 

Волонтери доставляють на фронт продукти й медикаменти, теплий одяг, засоби особистої гігієни, евакуаційні автівки. «Елеос-Україна» співпрацює і з релігійними громадами. У межах проєкту «Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей, які живуть з ВІЛ та представників ключових груп» організація проводила інформаційну зустріч священника з військовими. Активісти детально звітують про свою роботу у фейсбуці і закликають небайдужих долучатися до краудфандингу. 

Суспільство

В строї та з натруженими руками. Історик показав архівне фото українки разом з дочкою

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1940-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На знімку зображено дівчину, яка тримає за руку свою доньку. Одягнені вони в пишний стрій.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці з посиланням на Михайла Марковича.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Історія світлини

Ця світлина була зроблена на початку 1940-их років в одному із сігетських фотоательє. А зображені на ній мама з донею, які мешкали у селі Нижня Апша поблизу Тячева, що в теперішньому Українському Закарпатті.

Нині це фото зберігається в музеї Марамуреша в Румунії як експонат із колекції Ніколае Піпаша.

Читайте також: “Крихкість існування”: Україна представить національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

Акценти фотографії

“Жінка і її доня вбрані у дуже гарні строї: вона – у киптарику поверх білої вишитої на плечах сорочки, у темній хустці на голові, у спідниці з подолом нижче колін і у шкіряних чобітках. Натомість оте дитя, яке тримає мамцю за руцю, теж має пов’язану на голові хустку, але – білу. Обоє мають на своїх шиях разки делікатного намиста”, – зазначає археолог.

фото: колекція Ніколая Піпаша

Не все так просто з тією жінкою, що на світлині, наголошує далі пан Микола.

“Хоча вона і її доня парадно вбрані й, судячи по всьому, далеко не бідні, але придивіться до рук цієї молодої ґаздині: вони у неї натруджені і спухлі від тяжкої роботи. Можливо, через таку тяжку працю, сім’я цієї молодиці й стала більш-менш заможною”, – пише історик.

Нагадаємо, що нідерландський гурт Within Temptation зняв свій новий кліп у Києві.

Також ми повідомляли, що читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен.

Фото: колекція Ніколая Піпаша

Читати далі

Суспільство

Coca-cola інвестувала 3 млн доларів у реконструкцію дитячого садочка на Київщині

Опубліковано

У співпраці з Українським Червоним Хрестом Coca-Cola відбудовує дитячий садочок в селі Богданівка, що був підірваний російськими окупантами при відступі.

Про це повідомляє радіо NV.

Про допомогу від Coca-Cola

Відбудова в Богданівці розпочалася відразу, як ЗСУ звільнили села. Вже у травні відновив роботу завод компанії Coca-Cola, який працює на території Великодимерської громади понад 25 років.

Навіть після повномасштабного вторгнення на українському заводі Coca-Cola, де працювало 1,5 тисячі осіб, не було скорочено жодного працівника. 104 члени компанії нині служать в Збройних Силах України, їх робочі місця збережено та щомісяця виплачується середня заробітна плата.

Фото: Coca-Cola

“Відбудова дитячого садочка в Богданівці – це продовження проєктів Coca-Cola, спрямованих на підтримку українських громад”, – зазначив генеральний директор Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Аднан Топіч.

Система Компаній Кока-Кола інвестувала у відбудову 3 млн дол. США, проєкт реалізовуватиме Український Червоний Хрест.

Читати також: Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Про дитячий садок

На території дитячого садочка “Півник” і в його околицях досі працюють вибухотехніки ДСНС. Оформити дозвіл на початок будівництва вдалося тільки на початку лютого. Завершення будівельних робіт та внутрішнього оздоблення садочка заплановано на 2025 рік.

Фото: Coca-Cola

Зараз жителі Богданівки возять дітей в садочки у сусідніх селах, місцева влада виділила для цього автобус.

Майбутній дитячий садок спроєктований професіоналами. В ньому будуть сучасні, просторі й світлі приміщеннями, які будуть побудовані з урахуванням всіх необхідних умов для дітей.

Український Червоний Хрест, виступає партнером проєкту. Сьогодні окрім гуманітарної діяльності, якою УЧХ продовжує займатися, чимало проєктів за його участі будуть пов’язані з відновленням України”, – розповідає генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Нагадаємо, що Укрзалізниця розпочала електронний продаж квитків на поїзди з Києва до Австрії.

Фото: Coca-Cola

Читати далі

Суспільство

Один постріл з “Джавеліну” зупинив ворожий штурм та знищив танк і 3 БМП

Опубліковано

Ворожий штурм було зупинено силами оборони завдяки точному пострілу з “Джавеліну”.

Про це повідомляють Сили оборони півдня України.

“Ворог пішов на штурм колоною з танку та трьох БМП, сподівався сховатися за рахунок задимлення, але від конкретних протитанкових комплексів це не рятує”, – наголошується в дописі.

Читати також: В Нацгвардії показали ліквідацію російського спостережного пункту “Муром” (ВІДЕО)

Склад Сил оборони України

До них входять: Збройні Сили України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, інші утворені відповідно до законів України військові формування, а також правоохоронні та розвідувальні органи, в частині залучення їх до виконання завдань з оборони держави.

Нагадаємо, що в Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат.

Також ми повідомляли, що ветеран, який втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома.

Фото: Вікіпедія

Читати далі