Економіка і бізнес
Водіям спростили передачу автомобільних номерів
Відтепер зареєструвати індивідуальні номерні знаки на автомобіль або передати їх у власність іншому водієві можна у будь-якому Сервісному центрі МВС. Про це повідомляє прес-служба МВС на своїй сторінці у Facebook.
“Власник індивідуального номерного знака може перезакріпити його за іншим належним йому транспортним засобом або передати його власнику іншого транспортного засобу, подавши необхідні документи в будь-який територіальний сервісний центр МВС”, – йдеться в повідомленні.
Що змінилося?
Раніше перезакріплення здійснювалося на підставі довідки, яку можна було отримати виключно в Головному сервісному центрі, повідомляють у відомстві.
Тепер ІНЗ можливо замовити в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС незалежно від місця реєстрації. Оскільки в одному й тому ж регіоні не може бути двох однакових ІНЗ, перед замовленням обов’язково здійснюється відповідна перевірка, зазначають в МВС.
Читайте також: Запрацював електронний кабінет водія: що можна зробити онлайн?
Скільки це коштує?
Вартість послуги замовлення ІНЗ становить: 300 грн. — три символи; 90 грн. — кожний наступний (до восьми символів); 500 грн. — графічний елемент ; 238 грн. 80 коп. — вартість спецпродукції (номерних знаків для авто); 104 грн. 80 коп. — вартість спецпродукції (номерного знаків для мотоцикла).
За одним транспортним засобом може бути закріплений лише один ІНЗ. Його можливо замовити лише як додаток до, але не замість державного номерного знаку, що видається власнику під час реєстрації транспортного засобу.
Після отримання ІНЗ власник зобов’язаний в 10-денний термін перереєструвати ТЗ в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС. Під час перереєстрації ТЗ в свідоцтво про реєстрацію вноситься примітка стосовно наявності ІНЗ. Зауважте, що послуга перереєстрації ТЗ сплачується окремо і становить:
- для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД — 371,63 грн.;
- для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва— 409,15грн.;
- для мотоциклів вітчизняного виробництва та країн СНД — 367,63грн.;
- для мотоциклів іноземного виробництва— 405,15 грн.
Отримати додаткову інформацію та консультації можна за телефоном (044) 290-19-88 та на Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС, переглянути актуальні новини сервісних центрів МВC.
Економіка і бізнес
Які потяги стали флагманськими
- №15/16 Харків – Ясіня. Поїзд назвали на честь видатного театрального діяча Леся Курбаса. Театр митця «Березіль» став культурною візитівкою Харкова;
- №17/18 Харків – Ужгород. На честь 300-річчя від дня народження українського філософа Григорія Сковороди у 2022 році потяг отримав назву «Сковорода».
- №79/80 Дніпро – Львів. Потяг «Січеслав» назвали на честь історичної варіації перейменування міста Дніпро у 1918 році.
- №91/92 Київ – Львів. Поїзд має назву «Леополіс», він повністю складається з нових вагонів, які збудували під час війни.
- №105/106 Київ – Одеса. «Чорноморець» — це головний поїзд Одеського депо з історичною назвою.
Як облаштували вагони
Музичний супровід
- «Сковорода» — «Паровоз» Євгена Хмари;
- «Леополіс» — «Місто весни» у виконанні «Один в каное» та «Океан Ельзи»;
- «Січеслав» — «Доброго вечора, ми з України» гурту PROBASS & HARDI;
- «Лесь Курбас» — інструментальна версія «Черемшини»;
- «Чорноморець» — мелодія «Край Чорного моря» Табачникова.
Коментарі
Економіка і бізнес
Врожай батату зібрали на Одещині в Білгород-Дністровському районі. Картоплю на семи гектарах вирощувало фермерське господарство «Буджак».
Про це повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.
За словами керівника господарства Олексія Згіріна, сорт батату «Борегард» вирощували за допомогою новітніх технологій. Аграрії використовували безвірусний посадковий матеріал, що дозволило зменшити кількість хімічних обробок і покращити якість овочів.
Читайте також: Київський заклад створив символічну ялинку з українських колосків (ФОТО)
«Одеський регіон стає осередком інноваційного агробізнесу. Однією з таких цікавих новинок є вирощування батату, або солодкої картоплі. Ще кілька років тому цей коренеплід був екзотикою, а сьогодні — зайняв своє місце в меню багатьох ресторанів та сімейних застіль»‚ — написав Олег Кіпер.
Як вказують у галузевому виданні AgroReview, раніше в Україні батат вирощували переважно на Херсонщині, але на невеликих площах.
Нагадаємо, що В Україні запустили цифровий сервіс єРослинництво: для чого він потрібен.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі