Економіка
Запрацював електронний кабінет водія: що можна зробити онлайн?
В Україні 21 грудня запрацював електронний кабінет водія — через нього можна буде оплатити штрафи за адміністративні правопорушення та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.
Читайте також: 5 онлайн-держпослуг, які здолали корупцію в Україні
За словами голови Державного агентства з питань електронного управління України Олександра Риженка, новостворений ресурс допомагає “прибрати чиновника, який раніше був між громадянином та державою” та підвищити прозорість у сплаті штрафів.
Що таке електронний кабінет і де його знайти?
Електронний кабінет водія – це інформаційна система, яка працює із достовірними даними, що знаходяться у відповідному реєстрі, щоб максимально надати інформацію користувачеві.
Завдяки ресурсу можна дізнатися актуальну інформацію про власні авто та посвідчення водія, а також дізнатися історію автівки за VIN-кодом. Доступ до е-Кабінету можливий за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.
Читайте також: В Україні запрацювала онлайн-перевірка реєстрації авто
Увійти в онлайн-сервіс можна за посланням. Також його можна знайти на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі “Електронні послуги”.
Втім, сервіс будуть ще доопрацьовувати, аби максимально скоротити часові витрати на послуги для водіїв.
Що у ньому можна знайти?
Електронний кабінет водія містить такі розділи:
- «картка водія». Тут зібрана вся інформація про водійське посвідчення користувача (може не відображатися, якщо посвідчення зареєстроване до 2014 року) та міжнародні права (якщо є), порушення й ДТП, у яких фігурував водій (якщо був оформлений протокол) і зареєстровані на користувача транспортні засоби;
- «автопарк» (інформація про усі транспортні засоби, які є в профілі користувача)
- «електронна черга» (можливість записатися до сервісних центрів МВС, завантажити талон на запис та переглянути чеки)
- «штрафи» (тут можна переглянути існуючі штрафи, архіви штрафів, і якщо є активні – сплатити їх)
- «замовлення індивідуальних номерних знаків»
- «технічна перевірка транспортних засобів». Можлива у двох режимах: безоплатному (інформація у вигляді відкритих даних, яку можна перевірити по VIN-коду транспортного засобу) та платна (більш повна, її можна замовити, сплатити онлайн і зберегти звіт)
Проект реалізували у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Державного агентства з питань електронного урядування та за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS і Фонду Східна Європа.
Економіка
Фінансова допомога від ЄС
Коментарі
Економіка
Парки, що отримають підтримку
- «Захід-Ресурс» (Львівська область);
- «Хмельницький» (Хмельницька область);
- «Ковель Порто» (Волинська область);
- «Біла Церква 1» (Київська область).
Коментарі