Економіка і бізнес
Власниця зруйнованої в Бучі ферми відновила виробництво завдяки гранту
Фермерка з Бучі Ксенія Костенко завдяки гранту від міжнародної науково-дослідної компанії Corteva Agriscience відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області.
Про це повідомили у пресслужбі Corteva Agriscience.
Розповідається, що до повномасштабної війни Ксенія Костенко на двох земельних ділянках загальною площею близько 4 га щорічно вирощувала близько 80 т моркви та буряку. Також — виробляла за власною запатентованою розробкою органічне добриво з використанням цеоліту з українських Карпат.
У 2020 році Ксенія виграла свій перший грант від Corteva для реалізації проєкту забезпечення питною водою села Синяк Бучанського району, де вона живе.
Війна все зруйнувала
Буквально в перші дні повномасштабної війни ферма Ксенії Костенко була окупована і протягом місяця, коли район Бучі був зайнятий російською армією, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини в техніки та замінували поля й будинки.
Читайте також: Навіть у зруйновані будинки люди повертаються і першим ставлять прапор. Історія відновлення Снігурівської громади на Миколаївщині
Після деокупації фермерка вирішила докладати сили для відновлення господарства та взяла участь в освітньо-грантовій програмі TalentA-2022. Коштом виграного гранту вона змогла забезпечити відновлення виробництва добрив та дати роботу 7 односельцям, деякі з яких тимчасово мешкають на базі підприємства.
«Я була в розпачі, коли побачила шкоду, яку окупанти завдали моїй фермі, але дуже хотіла все відновити, запустити наново. Програма TalentA від Corteva Agriscience дала мені необхідну фінансову підтримку та віру в те, що в моїй громаді ще можна вести бізнес, можна розвиватися. Тому я дуже вдячна за цю підтримку, яка допомогла мені в найскрутніші часи», – говорить Ксенія.
Про грант
Нині триває четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, спрямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад. Загальний грантовий фонд складає понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.
Нагадаємо, США нададуть українським фермерам із постраждалих регіонів насіння озимого ріпаку.
Також ми розповідали про фермерку з Кривого Рогу, яка виготовляє снеки з тропічного батату.
Фото: corteva.com.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі